Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Bisiklet Gidonları

Şehir içi ulaşımda ya da doğa seyahatlerinde ulaşım aracı olarak kullandığınız bisikletlerin konforunu maksimum seviyeye getirebilmek için gidon parçalarından faydalanabilirsiniz. Gidon grubu ürünleri, hem sırtınız hem kollarınızın hem de ellerinizin ergonomik bir konumda durmasını sağlar. Bisikletin en önemli parçalarından biri haline gelen bu ürünler içerisinde gidon aynasından gidon yükseltici aparatlara, gidon boğazından elciklere kadar birçok parça bulunur. Bel ve sırt sağlığını doğrudan etkileyen gidon grubu ürünlerine ÇiçekSepeti güvencesiyle hızlı bir şekilde sahip olabilir, bisiklet üzerinde geçirdiğiniz saatleri keyifli hale getirebilirsiniz.

Bisiklet Gidon Grubu

Yol, kullanım ve gerçekleştirilen etkinliğe göre farklı çeşitleri bulunan bisiklet modellerinin bisiklet parçaları da birbirinden farklılık gösterir. Bisikletin en temel parçalarından olan gidonlar nikel, kambiyuma ve deri olmak üzere çeşitli malzemelerden üretilir. Bisiklet modellerine uygun olarak tasarlanan ürünlerin farklı renk alternatifleri de bulunur. Bununla birlikte bisikletinizi daha fazla renklendirmek için gidon bantları da satın alabilirsiniz. Bisikletinizin konforunu artıran ve görsel olarak zenginlik katan gidonları seçerken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

  • Uzun yolculuk yapmayı sevenlere ve tur bisikleti bulunanlara özel hafif eğimli bisiklet gidon çeşitleri üretilir. Bu ürünler aynı zamanda şehir içinde yapılan sürüşlerin daha dik açıyla yapılmasına da yardımcı olur.
  • Kelebek şeklinde dizayn edilen gidon çeşitleri ise farklı birçok alternatif sunar. Daha çok tur bisikletleri için uygun olan bu ürünlerle bisiklet sürmenin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.
  • Gidon satın alırken genişlik de dikkat edilenler arasında yer alır. Vücudunuzun kasılmaması ve ağrılarınızın olmaması için omuz genişliğiniz ile uyumlu olan gidonları tercih edebilirsiniz.

Duruşu Düzelten Gidon Yükseltici Çeşitleri

Bisiklet gidonu içerisinde yer alan aksesuarlardan biri de yükseltme aparatları. Bisiklet üzerine bindiğinizde herhangi bir rahatsızlık duyuyorsanız ve gidonunu değiştirmek istemiyorsanız bu yükselticiyi kullanabilirsiniz. Proporsiyonunuz için ideal pozisyonu oluşturabileceğiniz ürünler, kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Gidon yükseltici olan yükseltme aparatları, şaft borusunu yükseltebilecek özelliğe de sahip. Gidon boğazından çıkarıldıktan sonra amortisör şaft borusuna kolay bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Montaj sırasında vidaları gevşetmek için aylanlar kullanılır. Bunun için de gidon yükseltici setlerinin içerisinde aylan takımlarına da yer verilir.

Gidon grubunun en önemli parçaları arasında elcikler de bulunur. Elcikler, direksiyonun daha kontrollü, güvenli ve konforlu olmasını sağlar. Eller gidona tam oturmadığında avuç içlerinde ağrı ve karıncalanma gibi sorunlar meydana gelmeye başlar. Bu durumu önlemek için elinizin geniş bir şekilde kavrayabileceği ve yumuşak süngerli elcik modellerini seçebilirsiniz. Böylece avuç içlerinize gelen baskıyı azaltarak daha uzun süre bisiklet sürme fırsatına sahip olabilirsiniz. Bisiklet üreticilerinin elcik çeşitleri içerisinde boynuzlu ve boynuzsuz alternatifler de bulunur. Boynuzlu olan modeller, daha çok uzun sürüşler için ideal özelliklere sahip olur. Kullanıcıların konforlu bir bisiklet deneyimi yaşayabilmesi için elcik fiyatları, her kullanıcıya hitap eder.

Kontrollü Olmanızı Sağlayan Gidon Çeşitleri

Özellikle uzun yol sürücüleri için sürüşün getirdiği en önemli gerekliliklerden biri de aynalar olur. Gidon aynaları, trafiğin yoğun olarak aktığı yollarda ya da kalabalık bir sahilde kontrolü ele almanıza yardım eder. Farklı tasarımlara sahip olan gidon aynalarını rahatlıkla bisikletinize monte edebilirsiniz. Sağ ve sol olmak üzere iki farklı kullanım fırsatı sunan aynalar, paslanmaz çelikten yapılan lensleri ve kırılmayan yapılarıyla kullanıcıları memnun eder. Bu aynaların aynı zamanda darbelere karşı oldukça dayanıklılık gösteren bir yapısı da bulunur. Görüş açısını ayarlayabileceğiniz gidon aynaları ile yoldaki hakimiyetinizi daha fazla artırabilirsiniz. Bisikletin kendisi kadar önemli olan ucuz gidon grubu parçalarını ÇiçekSepeti’ nden hemen satın alabilirsiniz.