İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bisiklet Kadro Çeşitleri

Spor yapmak için ya da ulaşım amaçlı kullanılan bisikletlerin en önemli parçası olan kadro grupları, kalitesi ile bisiklet kullanım konforunda fark yaratır. Bisiklet kadrosu boyuna, kalitesine ve cinsiyete göre farklı şekillerde olabilir. Bir bisikleti kullanırken alacağınız verim ile ilişkili olan kadro, size uygun olursa alacağınız keyif artarken harcadığınız efor azalır. Bisikletin şehir içinde mi yoksa engebeli dağlık arazide mi kullanıldığı ya da sürüş stiliniz bile uygun kadroyu belirlerken önemli bir unsur. Kadronun kendisi ya da bağlı olan bisiklet yedek parça ürünlerinden birine ihtiyacınız varsa güvenilir seçenekleri ile ÇiçekSepeti’ne göz atabilirsiniz.

Bisiklet Kadro Grubu Seçimi için İpuçları

Spor outdoor aktivitelerden hoşlanıyorsanız yolunuz bisiklet kullanmak ile kesişmiş olabilir. Dağlık alanda adrenalin dolu anlar yaşarken ya da şehir içinde ulaşımı sağlamak amacıyla bisiklet kullanmayı seviyorsanız, kadronuzun size ve sürüş stilinize uygun olmasının önemini bilirsiniz. Bisiklet parçaları arasında en önemli olan kadro grubu olabilir. Peki, doğru seçim için nelere dikkat etmelisiniz?

  • Kadro seçimine ilk olarak yükseklik belirlemesi ile başlanır. Bacak boyları farklı olduğundan buna göre bir ölçü bulmanız gerekir.
  • Ölçüm için ilk adımda topuk ve kasık arası mesafeyi (iç bacak yüksekliği) belirlemelisiniz. Değeri santimetre cinsinden aldıysanız 2.54 sayısına bölerek inç değerini de bulabilirsiniz.
  • İç bacak ölçüsü 0.57 (dağ bisikleti), 0.63 (trekking bisikleti) ve 0.66 (yol bisikleti) sayılarından uygun olanla çarpıldığında ihtiyacınız olan ölçüyü bulursunuz.
  • Bisikletin selesi ile kasık arası mesafenin ayaklar yere tam basarken 5-10 santimetre olması size konfor sağlar.
  • Sele ve gidon yüksekliğini değiştirerek sürüş tarzına ve alanına göre kadroyu kendiniz için en uygun hale getirebilirsiniz.
  • Kadronuz kaliteli, sağlam, hafif ve bisikletin modeli ile uyumlu olursa arzuladığınız verime ulaşabilirsiniz.

Kaliteli ve Dayanıklı Bisiklet Kadrosu Parçaları

Bisiklet kadroları farklı parçaların kendisine bağlanması ile işlevsellik kazanır. Bisikletinizin kadrosuna uyumlu yeni yedek parça arayışında iseniz geniş ürün yelpazesini inceleyebilirsiniz. Ucuz bisiklet kadro grubu aksesuarları arasından kaliteli ve uygun parçaları bulursunuz. Bisikletin ön, arka ve orta göbek parçalarını bütün ya da tekli halde bulabilirsiniz. Bilyalı ve rulmanlı furş takımlarının özelliklerini inceleyerek aralarından karar verebilirsiniz. Bisiklet zincirinin bağlı olduğu ve vites ile değişmesini sağlayan göbekler çeşitli dişlilerden oluşur. Kaliteli metali ile ürünler size doğru kullanımda yıllar boyu hizmet eder.

21, 24 gibi farklı vites seçenekleri ve gidon kol parçaları da bütün ve ayrı olarak ürünler arasında yer alır. Aynakol, pedallar, kadro kulağı gibi önemli yedek parçalar arasından ihtiyacınız olana karar verebilirsiniz. Trekking ve dağ bisikletlerinde engebenin sarsıntısını azaltan amortisörler ile sürüşü daha konforlu hale getirirsiniz. Bisiklet tekerleklerini koruyan ön ve arka çamurluklar, güvenli park sağlayan ayaklar da seçenekler arasında yer alır.

İşlevsel Bisiklet Kadrosu ve Aksesuarları ÇiçekSepeti’nde

Kullandığınız bisikletin size uygun olup olmadığını belirleyen kadro şekli ve yüksekliğini doğru seçmeyi önemsemek gerekir. Kadro, bisikleti oluşturan ana parçalar arasında yer alır. Tekerlekler, zincir ve vites sistemi, gidon ve pedal gibi farklı parçalar dolaylı ya da direkt olarak kadroya bağlı olur. Bu parça için kısaca bisikletin ana iskeleti de denilebilir. En iyi bisiklet kadro grubu ÇiçekSepeti’nde!

Bisiklet kadro grubu ürünleri arasında hayatınızı kolaylaştıran modeller de yer alır. Bisikleti olan sevdikleriniz için hediye arayışı içindeyseniz bu seçeneklere göz atabilirsiniz. Kadroya bağlanan şık ve kaliteli çantalar, bisiklet arkasına takılan sepetler ve çocuk taşıma koltuklar iyi birer hediye fikri olur. Güçlü yedek parçalar ya da işlevsel aksesuarlar arasından ihtiyacınıza göre seçim yaparak avantajlı fiyata ÇiçekSepeti’nden sipariş verebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.