İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bisiklet Seleleri

Bisiklet sürerken vücut ağırlığının büyük bir bölümünü taşıyan seleler, en önemli bisiklet parçaları arasında yer alır. Konforla doğru orantıda olan bu ürünler kullanıcıların boyuna ve bacak uzunluğuna göre ayarlanabilecek şekilde üretilir. Eğer siz de rahat bir seleye sahip olmak istiyorsanız, ÇiçekSepeti’nin güvenli alışveriş fırsatlarından hemen faydalanabilir, istediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Sürüş Tarzlarına Uygun Bisiklet Sele Modelleri

Kullanıcıların sürüş tarzı doğrultusunda tasarlanan bisiklet seleleri, geniş bir ürün yelpazesi sunar. Ürün çeşitliliği arasında dik duruş ve yavaş şekilde pedal çeviren sürücüler için cruiser seleler üretilir. Dolgulu, yaylı, geniş ya da jelli olan bu sele modelleri, kalçada yoğun bir baskı oluşturmayarak rahatsızlık hissinin önüne geçer. Pedalları ne kadar yavaş çevirirseniz çevirin cruiser seleler ile konforunuzdan ödün vermezsiniz. Orta hızda pedal çeviren ve hafif öne doğru eğilerek bisiklet süren kullanıcılar vücutlarının ağırlığını gidona ve pedallara verir. Bu tarz sürüş tarzını benimseyen sürücüler için sport adı verilen sele modelleri tasarlanır. Dar burunlu, dolgulu, arka kemik ölçüsü ile uyumlu ve bir hayli geniş olan bu ürünler konforlu sürüş deneyimi yaşatır. Aynı zamanda dar burnu sayesinde hızlı pedal çevirseniz dahi sürüş boyunca rahat edersiniz.

Bisiklet sele modelleri arasında çok hızlı pedal çeviren ve çok fazla öne eğilenler için de farklı seleler bulunur. Yarış selesi olarak adlandırılan bu ürünler asgari seviyede dolgu, dar, düz ve arka bölümün kemiklerle uyumlu yapıda olması sayesinde pedal çevirme esnasında rahatsızlık vermez. Düz bir formda olan yarış selelerinin üzerinde çok daha bir oturma ve sürüş pozisyonuna sahip olabilirsiniz. Bu farklı sürüş tarzlarından kendinize uygun olana karar vererek sele modelinizin nasıl olması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Seleler içerisinde cut-out modellere de yer verilir. Birçok damar ve sinir sisteminin geçtiği yumuşak dokuya herhangi bir baskı yapmayan bu ürünler kullanıcıların beğenisini toplar.

Dayanıklılık Sunan Konforlu Bisiklet Selesi

Bisiklet seleleri tüm sürüş boyunca kullanıcılara üst düzey konfor sunan farklı katmanlardan oluşur. Kabuk, kaplama ve yumuşatıcı parçaların birleşiminden oluşan ürünler, dayanıklılıkları ile uzun süreli bir kullanım sunar. Kabukların alt kısmına ise selenin türü ile uyumlu olan yay, süspansiyon ya da metal çubuklu ray sistemleri kullanılır. Özellikle şehir ve gezi bisikletlerde kullanılan süspansiyonlu modeller, esnekliği ile konforlu bir sürüş yaşatır. Bu selelerin birçoğu estetik ve şık bir görünüm sunan deri ile kaplanır. Süspansiyonlu sele çeşitlerini bisikleti dik sürüş pozisyonunda kullandığınız zaman tercih edebilirsiniz.

Köpük, jel ve kauçuk dolgu ile kaplanan sele modelleri ise en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Metal ya da plastik bir tabakanın üzerine yerleştirilen malzemeler hafif olması sayesinde rahat bir sürüş fırsatı sunar. Genellikle yarış, dağ, yol ve hibrit bisiklet modellerinde kullanılan bu tip selelerin vücut şekline ve ağırlığına göre esneyebilme özelliği bulunur. Profesyonel, yol, yarış ve mtb türündeki bisikletler için kullanılan ürünler yalnızca karbon kabuktan oluşur. Bu tarz selelerin üzerinde sadece kaymayı engelleyen kanallara ve deri kaplamalara yer verilir.

Bisiklet Sele Grubunu Korumaya Yardımcı Kılıflar

Bisiklet selesinin yıpranmasını önlemek ve daha konforlu bir hale getirmek için sele kılıflarını kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı renk ve modeli bulan kılıflar, her bisiklet modeline uyum sağlayan geniş bir çeşitlilik sunar. Özellikle jel dolgulu kılıf modelleri yumuşak yapısı ile kalçanın oluşturduğu yükü minimum seviyeye düşürür. Bu ürünlerin sunduğu konforlu sürüş fırsatı sayesinde bisikletin üstünde çok daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Aynı zamanda hem yağmurun hem de güneşin yakıcı etkisinden selenizi koruyabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun ucuz bisiklet sele modellerine ÇiçekSepeti’nin ayrıcalıkları sayesinde hızlı bir şekilde ulaşabilir, tek tıkla güvenli bir alışveriş fırsatı yakalayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.