Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bisiklet Vitesleri

Bisiklet vitesi sayesinde bisikletinizin sürüş kalitesini ve konforunu artırabilir, hız denetimini optimize etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu ürünlerin arasında bulunan her bir parça, vites sitemin doğru bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bisiklet vites takımı içerisindeki ürünler, kullanım alanına, sağlamlıklarına, bisiklet türlerine, niteliğine ve kalite standartlarına göre farklılık gösterebilir. Bisiklet sürmede ustalaşmak ve sürüş boyunca yüksek verim elde etmek için ÇiçekSepeti’ nin geniş ürün yelpazesine göz atabilir, bisikletinizin teknik özelliklere uygun ürünleri hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

İşlevsel Özelliklere Sahip Bisiklet Vites Çeşitleri

Bisiklet vites grupları, bisiklet sürerken harcanan eforun düzenlenmesini ve hızın istenilen düzeyde ayarlanmasını sağlar. Bu sayede maksimum verimlilik elde edilerek konforlu bir sürüş deneyimi yaşarsınız. Bisikletlerde yer alan dişli vites sistemleri, vites kolu, vites teli, ön aktarıcı, arka aktarıcı ve aynakol olmak üzere ana parçalardan meydana gelir. Vites grupları arasında farklı model bisikletlere uygun ürün çeşitleri de mevcut. Vites değişim işleminin gerçekleştiği sırada gerilmeye başlayan vites teli, ön ve arkada bulunan aktarıcıyı çeker. Bunun sonucunda ise zincirin üzerindeki ruble hareket eder. Önemli bisiklet parçalarından bir diğeri ise vites kolu. Vitesi değiştirmek istediğiniz arka vites için sağ kolu, ön vites grubu için de sol vites kolunu kullanabilirsiniz. Klasik bisiklet, yarış bisikleti, yol bisikleti, cross bisiklet ve dağ bisikleti olmak üzere çeşitlendirilen bisiklet modelleri farklı vites sistemlerine sahip olur. Uzun mesafenin kat edildiği tur ve dağ bisikletlerinde gidon demiri düz bir şekilde dizayn edilir. Bu demirin düz olması vites kolunun da düz yapıda olmasını sağlar. Zorlu koşullar için üretilen cross ve yol bisiklet modellerinde ise kol asimetrik ve aşağı doğru kıvrımlı olur.

Kaliteli ve Dayanıklı Vites Sistemi

Bisikletlerde bulunan dişli vites sistemi ve pedallar arasındaki bağlantı, ön ve arkadaki aktarıcılar yardımıyla sağlanır. Aynakol, belli bir hızın üzerine çıkıldığı takdirde çok süratli bir şekilde dönmeye başlar. Bu durum pedalların boşa dönmesine neden olur. Bisiklet sürerken kontrolü elinize almak için bir üst vitese geçerek istediğiniz ivmeyi koruyun. Aynı şekilde uzun yolculuklar sonrası bacağınıza fazla yük bindiyse ve zorlanmaya başladığınız anda, vitesi küçülterek konforlu ve dengeli bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Bisiklet dengesini sağlayan ana elemanlardan biri de kaset dişli sistemleri olarak adlandırılan parçalar. Bu ürünler sürücünün ritmi ve temposu doğrultusunda optimum bir güç üretir. Dişliyi verimli şekilde kullanmak için bisiklet vites kolu üzerinde bulunan en uygun vitesi seçebilirsiniz. Dişli vites sistemlerinin, aktarma parçalarının, aynakolun ve kabloların kalitesi bisikletin performansını doğrudan etkileyen kriterler arasında yer alır. Dişliler ve diğer parçalar aşınmalara karşı dayanıklı, sert, hafif ve direnci oldukça yüksek olan metallerden üretilir. Bu sayede uzun ömürlü bir kullanım sunar ve performans olarak daha verimli olur.

Bütçe Dostu Ucuz Bisiklet Vites Grubu

Farklı vites aralığı ve dişli oranları, bisiklet modellerine ve farklı kullanıcılara göre üretilir. Ön dişli çeşitleri aynakol ile birlikte satılır. Tekli ürün alternatiflerinin yanında ikili ya da üçlü setler halinde satışa sunulan ön dişlilerde bulabilirsiniz. Arka dişli modellerinde ise dişliler kullanılan bisikletin modeline bağlı olarak 1 ile 11 arasında değişiklik gösterir. Bisiklet vites parçaları, modern ve güçlü tasarımlarıyla da dikkat çekmeyi başarır. Sportif ve şık görünüme sahip olan parçalar bisikletin tarzını güçlendirir. Bisiklet vites seti fiyatları, malzeme kalitesine, dişli oranına, türüne, modeline, teknik detaylarına, tasarımına ve markasına bağlı olarak farklılık gösterir. ÇiçekSepeti ile sunulan uygun fiyatlı vites gruplarının içerisinde ihtiyacınız olan vites setlerini ve ekipmanlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir, ihtiyacınıza ve beklentilerinize hitap eden ürünü tek tıkla sipariş verebilirsiniz.