İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bisiklet Zilleri

Bisiklet sürmek, en keyifli outdoor aktivitelerinin başında gelir. Bisiklet aksesuarları, sürüş deneyimini güvenli hale getirir. En önemli aksesuarların başında bisiklet zil uyarı sistemleri var. Uyarı sistemleri, sürüş sırasında hem sizi hem de çevredeki yayaları için önemli bir koruma sağlar. Yayalara ve araçlara, bisikletinizle gelişinizi haber vermenizi sağlayarak sizi de onları da güvende hissettirir. Bu nedenle, özellikle şehir içi trafiğinde bisiklet sürüyorsanız ses düzeyi yüksek korna seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz. Geç saatlerde sürüş tercih ediyorsanız da reflektör gibi uyarı seçeneklerini değerlendirerek sürüş güvenliğinizi artırabilirsiniz. ÇiçekSepeti’ nin sizler için bir araya getirdiği kaliteli ve ucuz bisiklet zil uyarı sistemi çeşitlerine göz atın.

Bisiklet Zili Seçenekleri

Uyarı sistemlerinde, tamamen metalden üretilen bisiklet zilleri ön plana çıkar. Bu ziller, tokmağı ve entegre etme mekanizmasını içerir. Metal olduğu için uzun süre dayanırken uzun süreli kullanıma ve korozyona karşı direnç sağlar. Yüksek olmasına rağmen, rahatsızlık vermeyen bir ses çıkarır. Ayrıca alüminyum, bakır, demir ve çelikten yapılan seçeneklerini de bulabilirsiniz. Bazı ürünler, zili sesini çıkaran plastik parçalar içerir. Plastik parçalar içeren ürünler kısmen daha ekonomik olmasına rağmen dayanıklı modeller arasında yer alır. Bazı zil seçenekleri dikey döngü tasarımıyla farklı bir görünüm sunar. Çoğu üründe geleneksel yatay çan konfigürasyonu yer alıyor. Bisikletinizin çekiciliğini artırmak için göze çarpan çeşitli renklerdeki bisiklet zili modellerine göz atabilirsiniz. Siyah, mor, sarı ve pembe gibi renk seçeneklerinden tarzınızı yansıtan modeli kolaylıkla seçebilirsiniz. Bazı modellerin, çiçekli motifleri ve renkli desenleri bile var!

Bisikletinizde zil yerine havalı korna kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Havalı kornalar, sürüş sırasında yüksek ses verir. Yıpranmaya karşı dayanıklı olmalarının yanı sıra hava koşullarından etkilenmez. Bu modelleri özellikle trafiğin yoğun olduğu şehir içi sürüş için kullanabilirsiniz.

Bisiklet Zili Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bisiklet zilini seçmeden önce sürüş yapacağınız alanın koşullarını göz önünde bulundurun. Sessiz alanlarda sürüş yapacaksanız yüksek sesli bir bisiklet ziline ihtiyacınız olmayabilir. Pirinç, bakır ve paslanmaz çelik ziller, halka mekanizması sayesinde yüksek ve dayanıklı ses sağlar. Tamamen plastikten üretilen modeller ise dağ bisikletleri ve doğa sürüşleri için iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca aşağıdaki koşullar da seçiminizi kolaylaştırabilir.

  • Bazı bisiklet zilleri, tüm montajlara uygun olabilir. Ancak bazı modellerde, gidon çapını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Yol bisikletleri ortalama 31,8 mm, dağ bisikletleri 22,2 mm, çocuk bisikletleri 22,2 mm boyutlarındaki gidonlar kullanır.
  • Çocuk bisikletlerine uygun olan modeller, hem tasarımı hem de sesiyle çocuklara hitap eder.
  • Bazı zil modelleri, kolay montaj için gereken tüm aksesuarları içerir. Bu da size zaman kazandırabilir.

Bisiklet Zil Uyarı Sistemlerinin Faydaları

Hem yayalar hem de araçlar tarafından özellikle trafiğin yoğun olduğu durumlarda fark edilmeniz zor olabilir. Bisiklet zilleri geçiş, dönüş gibi durumlarda yayaları ve araçları uyarmanız için en iyi yolu sunar. Bununla birlikte bisiklet uyarı sistemi fiyatları da oldukça ekonomiktir. En dayanıklı modeller bile sürüş güvenliğiniz için hesaplı çözümler sağlar. Ayrıca ürünlerin hemen hemen hepsi tek parçadan oluşur. Bu sebeple de bakım gerektirmez. Bisiklet zilleri kendi mekanik sistemiyle çalışır. Havalı korna çeşitlerinden bazıları için ise dönem dönem sadece pil değişimi yapmanız yeterli olur. Korna ve zil sistemleri ile birlikte trafikte fark edilmek ve sürüş güvenliğini artırmak için bisiklet aydınlatma ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Aydınlatma ürünleri de dahil olmak üzere tüm bisiklet zil uyarı sistemlerini ÇiçekSepeti’ nde bulabilirsiniz. Dileğiniz ürünü hemen sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.