İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bisiklet Zincirleri

Sürüş performansını doğrudan etkileyen zincir ve zincir grubu malzemeleri ile güvenli ve kaliteli bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Birçok bisiklet markası farklı çeşit zincir ve zincir malzemeleri sunar. Uzunluğu ile birlikte kaplama malzemeleri açısından da farklılık gösteren ürünler genellikle çinko kullanılarak üretilir. Kaliteli malzemelerin ve bisikletin modeline uygun parçaların kullanılması, sürüş veriminin ciddi anlamda artmasına yardımcı oluyor. Siz de zincir bakımı ve değişimi için gerekli olan farklı modeldeki yedek parçalara, ÇiçekSepeti’ nden hemen ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Bisikletin Performansını Artıran Kaliteli Zincir Modelleri

Bisikletin en önemli parçalarından biri olan zincir, pedala basıldığı anda kuvveti, önce dişlilere daha sonra da tekerleklere aktarır. Fakat sürüş esnasında sürekli devam eden bu işlem, zaman içerisinde zincirin uzamasına ya da sisteminin bozulmasına neden olur. Bu durum karşısında zincir bakımı ve değişimi için farklı özelliklere sahip olan bisiklet zinciri malzemeleri üretilir. Malzemeler arasında çeşitli zincirlerden yağlara, zincir koruyuculardan sökme aparatlarına kadar birçok ürün bulabilirsiniz. Zincir modelleri, bisikletin türüne göre özel olarak üretilir. Yol ve yarış bisikletleri gibi hızlı sürüşlerin gerçekleştirildiği bisiklet modellerinin zincirleri dayanıklı yapıları ile öne çıkar. Zincir değişiminin kolay bir şekilde gerçekleşebilmesi için Powerlink teknoloji ile tasarlanan zincirlere de yer verilir. Üretim kalitesine göre değişen ağırlıkları, zincirin kaç baklana oluştuğu bilgisini öğrenmenize yardım eder. Ayrıca uzun süre kullanım fırsatı sunan ürünler arasında iç plakaların yıpranma oranının azaltıldığı zincir çeşitleri de mevcut. Bu tip zincir modellerinin çekme gücü ISO standartlarının üzerinde olmasıyla kaliteli bir kullanıma olanak tanır. Kaliteli malzemelerle birlikte dayanıklı pimleri olan zincirler de uzun süreli kullanıma uygundur. Vites türleri ile uyumlu olan zincir modellerini inceleyerek bisikletiniz için en doğru zinciri bulabilirsiniz.

Zincir Değişiminde İhtiyaç Duyulan Bisiklet Zincir Grubu

Zincir modellerinin dışında zincir değişimi sırasında gerekli olan farklı birçok parçaya da yer verilir. Bu ürünler içerisinde farklı vites türlerine uygun zincir pimleri ve çarklar bulunur. Tekli modellerin yanı sıra dörtlü ya da beşli satılan bağlantı çarklarından satın alarak tasarruf yapabilirsiniz. Zincirin zarar görmeden çıkarılması veya takılması için ihtiyaç duyulan farklı anahtar çeşitleri de üretilir. Tüm zincir türlerinde kullanılabilen anahtarlar, uyum sorunu yaşatmaz. Uyumlu olan ürünlerde sökme pimi ve tutma kancası ile birlikte satılan anahtar modelleri ise zincirin kolay bir şekilde değişmesine yardım eder. Standart anahtar modelleriyle birlikte her vites türüne özel olarak dizayn edilen ürünleri de bulabilirsiniz. Dayanıklılığın artması için ekstra sertleştirilmiş çelik malzemeden üretilen anahtarları, uzun dönem kullanabilirsiniz. Uzun zinciri kısaltmak ve ek zinciri birbirinden ayırmak için kullanılan zincir penseleri de bisiklet malzemeleri arasında ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alır.

Jantların Korunmasını Sağlayan Zincir Koruyucular

Özellikle engebeli alanlarda kullanılan bisikletlerin kadrosunda zamanla sürtünmeye bağlı olarak çizilmeler meydana gelmeye başlar. Zincirin kadroya değip aşınmasını engellemek için zincir koruyucuları kullanabilirsiniz. Cırtlı yapısı sayesinde kolayca takılıp çıkarılabilen ürünler vitesin çalışmasına engel olmaz. Bu ürünlerin kumaş benzeri hafif malzemeden yapılan modelleri de bulunur. Birbirinden farklı koruyucu modelleri sayesinde bisikletinizin büyük hasarlar almasını minimuma düşürebilirsiniz. Bisiklet zincir grubunda bulunan malzemelerin fiyatı, ürünlerin üretildiği malzemeye ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Farklı kalitelerdeki bisiklet zincir modelleri her kullanıcının bütçesine hitap eder. Ucuz zincirlere, zincir değiştirme aparatlarına ve yedek malzemelerine, ÇiçekSepeti’ nin geniş dünyası sayesinde tek tıkla ulaşabilir, ihtiyacınız olan ürünü hızlı bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.