İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bitkiler

Doğada olmanın verdiği mutluluk ve dinginliği yaşam alanlarınıza taşıyan bitkiler doğal yaşamın huzurunu evinize getiriyor. Bulunduğu ortamın havasını temizlediği bilinen bitkilerin aynı zamanda stresi azalttığı ve konsantrasyonu artırdığına inanılır. Dekorasyonun tamamlayıcı bir öğesi olarak evlerinizde, iş yerlerinizde ve bahçelerinizde kullanacağınız bitkilerle hem şık hem de sizi dinlendiren köşeler yaratmanız mümkün. Yaşam alanınıza doğal bir dokunuş sağlayacak bitkileri ÇiçekSepeti'nde bulabilirsiniz.

İç Mekan ve Dış Mekan Bitkileri

İster küçük bir dairede, isterseniz geniş bahçeli bir eviniz olsun, size uygun bir bitki her zaman var. İş yerinizde çalışma masanıza koyabileceğiniz küçük bir sukulentten, salonlarınızı ve bahçelerinizi süsleyen büyük ölçekli bitkilere kadar iç mekan bitkileri ve dış mekan bitkileri farklı ve çeşitli seçenekler sunuyor.

Son yıllarda daha popüler hale gelen ve iç mekan fotoğraflarına doğal bir canlılık katan monstera (deve tabanı), pilea, starliçe, paşa kılıcı gibi bitkiler iç mekanlarda tercih edebileceğiniz bitkiler oluyor. Bunların yanı sıra hiçbir zaman modası geçmeyen yuka (yucca), benjamin, aşk merdiveni, şeflera ve kauçuk gibi büyük ölçekli bitkiler, evinizin hangi köşesine koyarsanız koyun, görüntüsüyle ve güzel enerjisiyle bulunduğu ortamı canlandırıyor. Salon bitkileri için geniş yeri olmayan evlerde ise begonya, kraton, difenbahya, ponsetya (Atatürk çiçeği), bonsai gibi daha küçük bitkileri tercih ederek aynı havayı yakalayabilirsiniz.

Bahçeli bir evde yaşıyorsanız, bahçenize vakit ayırarak hem yaşadığınız ortamı güzelleştirebilir hem de ruhunuzu dinlendiren bir hobi edinebilirsiniz. Yeşilin koyu ve açık tonlarına sahip bitkileri bir arada kullanarak kontrast oluşturabilir, bahçenize bir profesyonel eli değmiş gibi peyzaj görünümü verebilirsiniz. Yeşilden kırmızıya renk seçenekleriyle cennet bambusu ve şimşir gibi süs bitkileri ile bahçenizi çevreleyen doğal bir çit oluşturabilirsiniz. Mevsimlik ve çiçek açan dış mekan bitkilerine bahçenizde yer vererek, her mevsim farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mor salkım, yasemin, zakkum, çardak gülü, begonvil gibi yılın değişik zamanlarında çiçek açan dış mekan süs bitkisi fidanları ile bahçenizi zenginleştirebilir ve yıl boyunca bahçenizde rengarenk köşeler olmasını sağlayabilirsiniz. Bunlar uzun ömürlü bahçe bitkiler oluyor ve yılın belli zamanlarında budama ve bakımları yapıldığında yıllarca ilk günkü güzelliğini koruyor. Farklı alanlara dikebileceğiniz biberiye ve lavanta gibi aromatik bitkilerle bahçenizden mis gibi kokuların yayılmasını sağlayabilirsiniz. Yaşadığınız iklime ve bahçenizin büyüklüğüne uygun olarak seçebileceğiniz meyve fidanlarıyla bir meyve bahçesi oluşturabilir, meyveyi dalından koparıp yemenin hazzına ulaşabilirsiniz.

Özel Günlerinizin Vazgeçilmezi Hediyelik Bitkiler

Bitkilerin her zaman hayatımızda ayrı yeri var ama onlar olmadan özel günler eksik kalır. Hasta olan yakınlarınıza moral vermenin, uzaklarda yaşayan arkadaşlarınızın doğum günlerini hatırladığınızı göstermenin, yeni bir işe giren ya da terfi eden arkadaşınızı kutlamanın en güzel yolu bitkilerdir. İster bir dal orkide, ister her daim yeşil bir salon bitkisi olsun, baktıkça hatırlanan güzel bir anı oluşturur.

Uğur ve şans getirdiğine inanılan paşa kılıcı, şans bambusu, para ağacı gibi bitkileri ev hediyesi olarak tercih edebilirsiniz. Bolluk ve bereketin sembolü olan zeytin fidanı ya da mis gibi kokan çiçekleriyle limon fidanı da ev hediyesi olarak düşünebileceğiniz alternatifler oluyor. Daha renkli bir seçim yapmak isterseniz tercihinizi kalanşo (calanchoe), japon gülü, afrika menekşesi, sıklamen gibi çiçek açan bitkilerden yana kullanabilirsiniz.

Her Zevke ve Amaca Hitap Eden Bitkiler ÇiçekSepeti'nde

Dekorasyonun vazgeçilmezi olan bitkiler, sağladıkları faydalarla da hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Bitkilerle ilgilenmek ve toprağa dokunmak insan ruhunu dinlendiriyor ve odaklanmaya yardımcı oluyor. Bitkilerin sulama koşullarına ve yeterli güneş ışığı almasına dikkat ettiğinizde uzun yıllar boyunca yaşam alanınızı güzelleştirmeye devam edebilirsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için dekoratif saksılarla birlikte alabileceğiniz saksı bitkileri, sukulentler, fidanlar ve özel günleriniz için kişiselleştirilmiş hediyelik seçenekleriyle yılın her mevsimine özel bitkileri ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.