Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağ, bitkilerden elde edilen yağdır. Bitkisel yağlar yiyeceklerde ve yemek pişirmek amacıyla kullanılırlar. Bitkisel yağ üretiminde kullanılan en önemli bitkiler soya, palmiye yağı, kolza, kanola, zeytin ve ayçiçeği ile yer fıstığıdır.

Birbirinden farklı tatlara sahip, en leziz ürünleri bir araya getiren bitkisel yağ çeşitleri, ciceksepeti.com ve Çiçeksepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor! Siz de kampanyalı fiyatlar ve kolay ödeme koşullarından yararlanarak, bitkisel yağlar sayfasında listelenen ürünleri kapınıza teslim edilecek şekilde satın alabilirsiniz.

Bitkisel Yağ Çeşitleri

Bitkisel yağlar; dünya var oldu olalı ana şifacılar olarak kullanılır. Bilimin ilerlemesi ile birlikte modern tıpta yerini alan öz yağlar; haricen alternatif tıp ve beslenme düzeninde sıklıkla tercih edilir. Yeni bitki türlerinin ve faydalarının keşfi ile beraber sınırsız sayıya ulaşan bitkisel yağ çeşitleri, farklı kullanım tercihlerine hitap eder. Asırlardır güzellik için kullanılan hint yağı kadar son yıllarda keşfedilmiş olan jojoba yağı da kullanıcılarını mutlu edecek faydalar sunar. Kullanım amacına göre tıbbi ve aromatik yağlar olarak ikiye ayrılan bitkisel yağlar; hiçbir kullanıcıyı çaresiz bırakmayacak kadar geniş bir zenginlik içerir. Sağlığa olan olumlu etkileri bilim dünyası tarafından kabul gören kantaron yağı, tıbbi yağlar sınıfında yer alır. Beden sağlığına büyük etkileri olan fındık yağı ise bir taraftan tariflerinizin vazgeçilmez yağları arasında yer alarak aromatik yağlar sınıfına dahil olur. Halk arasında hammaddesine göre bitki ve baharat yağları olarak ayrı ayrı anılan tüm bitkisel yağlar, içeriğinde barındırdığı etken maddelerle farklı ihtiyaçların giderilmesinde rol oynar. Baharat olarak kullanılmasına rağmen sunduğu sayısız fayda ile şifacı yağlar arasında yerini alan kekik yağı, bitkisel yağlara verilen değerin bir örneğini oluşturur.

Bitkisel Yağların Faydaları

Doymuş yağ oranı ve kalori miktarları farklılık gösteren bitkisel yağların bu anlamda tabii tutulduğu çeşitlendirme ise daha çok diyet yapan kullanıcılar tarafından dikkate alınır. Kalorili bitkisel yağlar arasında yer alan palm yağı, enerjiye ihtiyaç duyan kullanıcılar tarafından tercih edilirken çörekotu yağı diyet yapan kullanıcıların tercihleri arasında yer alır. Bitkisel yağlar, çoğu besin olarak tüketildiği halde alışkanlıklar ve uyarılar neticesinde haricen ve dahilen kullanılanlar olarak ikiye ayrılır. Sunduğu fayda oranı nispetinde yapılan sınıflandırmada, dahilen kullanılan yağlar arasında yer alan balık yağı, güçlü hafıza ve kalp sağlığı için tercih edilir. Öte yandan keratin yağının ise daha çok saç ve tırnak sağlığı için haricen kullanıldığı görülür. Kendi içinde özelliklerine göre farklı çeşitler arasında yer alsa da bitkisel yağların tercih nedenini sunduğu fayda ve kullanıcıda gelişen ihtiyaçlar belirler. Ağrılar ve enfeksiyonlar için el altında tutulan oel Çin yağı, ait olduğu sınıftan ziyade sunduğu fayda nispetinde alımın örneğini oluşturur.

Avantajlı Fiyatlara Sahip Bitkisel Yağlar

Online satış, mağazalarda ulaşamayacağınız mısır yağı, kuşburnu yağı, kabak çekirdeği, e vitamini yağı gibi bitkisel yağlar tek tıkla beğeninize sunuyor. Çiçeksepeti sıcak çikolata kategorisi ise kampanya ve özel fırsatlarla çok daha cazip hale gelen ürünlerden oluşuyor. Bitkisel yağlar sayfasında listelenen bu özel ürünler, online alışverişe özel indirimlerle, Çiçeksepeti’nde! Uygun fiyat fırsatlarını yakalamak için hemen kategoriyi dolduran kullanışlı ürünleri keşfedin, tek tıkla, en uygun fiyatlı seçenekler ayağınıza gelsin.