Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bluetooth Araç Kiti

Otomobil kullanmak yüksek dikkat ve özen isteyen bir durumdur. Bu nedenle araçla seyir halindeyken dikkatinizi dağıtmayacak ve seyir sırasında yapmanız gerekenleri kolaylaştıracak teknolojiler kullanmanız gerekir. Bluetooth araç kiti, tam olarak bu tarz ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmış bir üründür. Araçla seyir halindeyken; eller serbest modunda telefon görüşmesi yapma, müzik değiştirme, istenileni sesli komut ile yapabilme, araç içinde klima vb. fonksiyonları rahatça çalıştırma, telefon sesini araç hoparlörüne verme gibi birçok işlemi yapmanızı sağlayan cihaz, aynı zamanda güvenli yolculuk için dikkatinizin dağılmasının önüne geçer. Yeni nesil araçların birçoğunda kendi içinde bulunan bu özellikler, daha eski modellerde mevcut değildir. Siz de aracınızda Bluetooth teknolojisinin artılarını kullanmak isterseniz araç Bluetooth kiti modelleri arasından seçim yapabilir, ÇiçekSepeti avantajlarından yararlanarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Bluetooth Araç Kiti Nasıl Çalışır?

Otomobil üzerinde bulunan radyo ve müzik çalar cihaz başta olmak üzere birçok panel tuşlarla kontrol edilir. Bu tuşlara seyir halindeyken basmak veya doğru ayarı bulmak oldukça zor ve tehlikeli olabilir. Araç Bluetooth cihazı, manuel olan tüm işlemleri otomatik veya sesli komutla değiştiren bir cihazdır. Böylelikle araç içinde yapmak istediğiniz her şeyi çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 • Bluetooth kiti, farklı markalarca farklı giriş özellikleri ile üretilir. Araçlarda yer alan çakmaklık girişi üzerinden 12 Volt ile çalışan modeller, USB bağlantısı ile şarj olarak çalışan modeller, bataryası dolu olduğunda elektrik enerjisine ihtiyaç duymadan çalışan modeller ve direkt olarak araç müzik çalarının yerine takılan modeller en çok tercih edilen türlerdir.
 • 12 Volt çakmak girişinden çalışan modeller, cihazı çakmaklık girişine taktığınız anda aktif hale gelir. Bluetooth ile cep telefonunuza bağlayarak istediğiniz müziği çalabilir, araç hoparlörleri üzerinden telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hatta bazı modeller de sesli komut özelliği sayesinde tüm bu işlemleri sesli olarak yönlendirmeniz mümkündür.
 • USB Bluetooth araç kiti, şarjlı ve direk bağlantı ile çalışabilir. Şarjlı modeller, araç çalışmaz haldeyken de istediğiniz işlemleri yapmaya devam eder. Fakat direkt bağlantı kuran modeller, araç çalışmadığı zamanlarda çalışmaz.
 • Müzik çalar yerine kurulan ve üzerinde USB girişleri, SD kart okuyucu, şarj çıkışı gibi özellikler bulunan Bluetooth kitleri, tüm işlemleri rahatlıkla cihaz üzerinden yapma imkanı tanır. Telefonunuzla bağlantı kurmakta sorun yaşamayan bu modeller, Apple CarPlay ve Android Auto desteği de sunabilir.
 • Bu cihazların tümünde yer alan 5 Volt USB noktası, mobil cihazlarınızı şarj etmenize olanak tanır. Yolda telefonunuzun şarjı bitmesi durumunda telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

Bluetooth Araç Kiti Kullanmanın Avantajları

Kullanım kolaylığı ve pratiklik sunan araç kiti modelleri, birçok özelliği de içinde barındırır. Bu özellikler sayesinde aracınızdaki birçok şeyi tek bir cihaz üzerinden kontrol etme imkanına ulaşırsınız.

 • Bluetooth araç kiti, eller serbest özelliği sayesinde ses komutu ile birçok işlemi yapmanızı sağlar. Bu sayede sürüş halinde dikkat dağılmasının önüne geçilir. Sadece telefon görüşmelerini değil, telefon üzerinden sesli komut ile yapabileceğiniz her fonksiyonu araç kiti sayesinde yapabilirsiniz.
 • Araç kullanan kişinin telefonunu kit ile bağlaması sonrasında müzik çalarda şarkı değişimi, telefon açma-kapama, harita seslendirmesinin araç hoparlörüne verilmesi gibi birçok işlem rahatlıkla yapılır.
 • Kit ile bağlantı halinde olan telefon çaldığında müziği kesen cihaz, ses algılama teknolojileri sayesinde gürültüsüz net bir ses almanızı sağlar ve karşı tarafa sesinizi net olarak ulaştırır. Ayrıca cihaz üzerinden sesli olarak çağrıyı reddedebilir veya telefona dokunmadan ses yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.
 • Bluetooth teknolojisi sayesinde sadece cep telefonu ile değil, tablet ve bilgisayarlarla da uyum sağlar. İOS, Android ve Windows yazılımlarının hepsi ile entegre olabilen cihazlar üzerinden müzik listelerinizi çalabilir, diğer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Araç kiti modellerinde bulunan FM verici sayesinde radyo keyfini de kesintisiz olarak sürebilirsiniz. Sevdiğiniz radyo kanallarını hafızasına kaydeden kit üzerinden sesli komut ile radyo kanalları arasında geçiş yapmak oldukça kolaydır.
 • Uzaktan kumanda özelliği bulunan bazı araç kitleri, arka koltukta oturanların da cihazı rahatlıkla kontrol etmesine imkan tanır. Bu sayede müzik değiştirmek veya FM radyo kanalları arasında geçiş yapmak arka koltukta oturanlar içinde oldukça kolaylaşır.

Baseus, Concord, Huawei ve Schulzz başta olmak üzere en iyi Bluetooth araç kiti modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.