Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yüzme Boneleri

Spor outdoor ekipmanları, ürün çeşitliliği ile tarzınızı yansıtırken, spor branşlarından maksimum verim almanıza katkı sağlar. Su sporları eğlenirken, antrenman yapma fırsatı sunar. Su sporları arasında en sevilenlerden biri olan yüzme, bütün vücut kaslarının aynı anda çalışmasına destek verir. Bone modelleri, şıklığın yanı sıra yüzme antrenmanlarınız sırasında da size hız kazandırır. Bu sayede yüzme yarışlarında rakiplerinizi daha rahat geride bırakabilirsiniz. Ayrıca, saçlarınızı tamamen saran yüzü boneleri kullanarak sadece antrenmana odaklanabilir ve daha rahat yüzebilirsiniz. Her zevke uygun olarak tasarlanan boneleri, yüzmeyi seven arkadaşlarınız veya çocuklarınız için hediye olarak da değerlendirebilirsiniz. Birbirinden renkli, kaliteli ve ucuz bone çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Yüzücü Bonesi Ne İşe Yarar?

Saçlarınız suyla buluştuğu zaman ağırlaşır. Bu durumda yüzerken hızınız azalır. Bone saçlarınızı kaplayarak hızlı ve kolay yüzmenizi sağlar. Suda hareket halinde olduğunuz sırada öncelikle başınız dalgayı keser. Bone, yüzmeyi daha verimli hale getirmek için saçları, başı ve kulakları sıkıştırır. Ürünün başa sıkıca oturması ve pürüzsüz yüzeyi sürtünmenin azalmasını sağlar. Ürün modellerinin kaygan yüzeyi sayesinde su, daha hızlı hareket etmeniz için başınızla daha az etkileşime geçer. Ayrıca kulaç atarken, nefes almak için döndüğünüzde saçlarınız rahatsızlık verebilir ve nefes almanızı zorlaştırabilir. Bu nedenle boneler yüzmeye yeni başlayan kişiler için oldukça yararlı olur. Bu özellikleriyle birlikte ürün modellerinin yüzeyi, deniz gözlüğünün yapışması için ideal bir yüzey sunar. Bu sayede yüzme yarışı sırasında gözlüğün düşme ihtimali minimum seviyeye düşer. Özellikle havuzda yüzüyorsanız ve kulak tıkaçlarından birini kullanmayı tercih ediyorsanız, havuz bonesi sizin için iyi bir seçenek olabilir. Bone kullanarak tıkaçların düşmesini önleyebilirsiniz. Havuz bone fiyatları malzemelerine göre değişiklik gösterse de oldukça ekonomiktir.

Dikkat Çeken Bone Çeşitleri

Yüzme bonesi modelleri arasından silikonla tasarlanan modeller öne çıkar. Silikon boneler, kalın, dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için kullanıcılarına avantaj sunar. Saçlarınızı alternatiflerine göre daha az çeker. Silikon yapısı nedeniyle ürünü yerinden kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Kayma olasılığı diğerlerine göre biraz daha yüksek olduğu için havuzlarda düzenlenen yarışlar yerine denizde kullanmanız için daha uygun olabilir. Likralı modeller de deniz bonesi için en uygun seçeneklerden birisi olabilir. Esnek yapısı sayesinde başınızı asla sıkmaz. Mayo ile benzer malzemelerden üretildiği için yarışlar için uygun olmayabilir. Yarışlar için en uygun modelleri lateks boneler oluşturur. Çok ince olan yapılarıyla başınızı mükemmel şekilde sarar. Silikon modellere göre daha dayanıklı olduğu için ürün modellerini uzun süre kullanabilirsiniz. Ancak daha az konforlu olduğu için sadece yarışlarda ve kısa süreli yüzme aktivitelerinde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Çocuk bonelerinin de tüm bu malzemelerden yapılmış çeşitlerini bulabilirsiniz. Renkli ve eğlenceli tasarımlarıyla çocuklarınızın yüzme deneyimini daha keyifli hale getirir.

Bone Nasıl Kullanılır?

Antrenmanlarınızın verimli geçmesi için bonenin başınızı tam olarak sarması gerekir. Kenarlarında oluşan potluklar yüzme sırasında bonenin düşmesine sebep olabilir. Bu durumda sizi rahatsız eder ve odaklanmanızı güçleştirir. Boneyi en doğru şekilde kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Yırtılmaması için bonenin kenarlarına tırnaklarınızın takılmamasına özen göstermelisiniz.
  • Ellerinizi bonenin içine yerleştirerek ürünü olabildiğince genişletin.
  • Bonenin ön kısmını alnınıza yerleştirin ve başınızı geri kalan kısmın üzerine kaydırın.
  • Dışarıda kalan saçlarınızı ise kenarlarından bonenin içine yerleştirin.
  • Topuz veya at kuyruğu yaptıktan sonra saçlarınızı hafif nemlendirerek bonenizi daha rahat giyebilirsiniz.

Bone modellerinin her biri yüzme sırasında saçlarınızı kuru tutar. Ayrıca, havuzda yüzerken saçlarınızı sudaki kireçten korur. Renkli modelleri ile insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde fark edilmenizi sağlar. Açık denizlerde ise insanların yanı sıra teknelerin de sizi görmesine yardımcı olur. ÇiçekSepeti’nin sizler için bir araya getirdiği modelleri inceleyebilir ve kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.