Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Boyun Tasması

Köpeğinizle birlikte çıktığınız yürüyüşlerde kaliteli bir boyun tasması kullanarak sadık dostunuzun kendini daha rahat hissetmesine yardımcı olabilirsiniz. Farklı büyüklüklerde köpeklerin kullanmaları için özel olarak tasarlanan tasmalar sayesinde köpeğinizin güvenliğini sağlamak çok kolay. Çeşitli kullanıcı ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanan boyun tasması seçenekleri arasında siz de köpeğiniz için uygun bir model bulabilirsiniz. 

Köpek Irklarına Göre Dizayn Edilen Tasmalar

Boyun tasması seçerken köpeğinizin ırkı ve yaşı gibi faktörleri göz önünde bulundurmak son derece önemli. Küçük ırk bir köpeğiniz varsa geri çekilebilen tasma modellerini tercih edebilirsiniz. 3, 5 ve 10 metre gibi farklı uzunluklarda üretilen bu tasmalar köpeğinizin rahat bir şekilde yürüyüş koşabilmesine yardımcı oluyor. Orta ırk köpekler için de önerilen geri çekilebilen tasmalar otomatik makaraları sayesinde kolay kullanım fırsatı sağlıyor. 

Büyük ırk köpekler içinse daha kısa tasmaların kullanılması öneriliyor. Halat ya da deri kordon benzeri bir uzantıyla kontrol edilen boyun tasmaları arasında deri, metal ve plastik gibi seçenekler bulabilirsiniz. Köpeğinizin size yakın yürümesi, büyük ırk köpeklerden korkan kişilerin rahatsız olmasının da önüne geçiyor. Rottweiler, kangalı ya da danua gibi büyük ırk köpekler için kısa tasmalar tercih ederek siz de yürüyüş esnasında kontrolü elinizde bulundurabilirsiniz. 

Köpek Eğitimi Esnasında Kullanılan Boyun Tasması Modelleri

Geri çekilebilen tasmalar, köpekleri eğitirken yararlanılan seçenekler arasında bulunuyor. Küçük ya da orta ırk bir köpeğiniz varsa senkronize hareket etmeyi öğretirken siz de bu tasmalardan yararlanabilirsiniz. Büyük ırk köpeklerin eğitimleri esnasında ise metal tasma çeşitleri daha sık kullanılıyor. Metal tasmalar arasında dişli modeller bulmak da mümkün. Birlikte dışarı çıktığınız zaman kontrolün daima sizin elinizde olması köpeğinizin güvenliği açısından da büyük önem taşıyor. Tam da bu sebeple, uygun bir boyun tasması seçerek köpeğinizi eğitmeniz gerekiyor. Evcil hayvanınızı birlikte yapacağınız yürüyüşlere adapte ederken kullanacağınız tasmalar sipariş etmek için siz de ÇiçekSepeti'nde yer alan alternatifleri değerlendirebilirsiniz. 

Eğitim süresince yanınızda çeşitli ödül mamaları bulundurmanız da öneriliyor. Köpeğinize herhangi bir komut verdiğinizde söylediklerinizi yerine getirmesini istiyorsanız, ödül mamaları sayesinde onun koşullanma sürecini hızlandırabilirsiniz. 

Köpeğinizin Kaybolmasının Önüne Geçmeyi Amaçlayan Tasmalar

Birçok hayvansever, olası bir kaybolma durumuna köpeklerinin yerini saptayabilmek adına çiplerden faydalanıyor. Anestezi uygulanarak köpeklerin derilerinin altına yerleştirilen çipler sayesinde köpeklerin nerede olduklarını bulabilmek son derece kolay. Ancak hayvanların bedensel bütünlüğüne dokunmadan da onları kontrol atlında tutabilirsiniz. Boyun tasmaları arasında yer alan künyeli modellere kendi iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. İsimlikler sayesinde köpeğinizi bulmanız daha kolay hale geldiği gibi sevgili dostunuzun operasyon geçirmesine de gerek kalmıyor. 

Tasma Kullanmak Köpeğinizle Aranızdaki Bağı Güçlendirir

Köpekler evden dışarı çıktıklarında dikkatleri kolayca dağılıyor. Zira alışık olmadıkları ortamlar görmeleri ya da bir anda çok sayıda uyarıcı kokuya maruz kalmaları onların kafasını karıştırıyor. Bu noktada sizin sözünüzü dinlememeleri ve hatta varlığınızı unutmaları da ihtimal dahilinde. Ona daima yanında olduğunu hissetmek için uygun bir boyun tasması kullanabilirsiniz. 

Köpeğinizle aranızdaki iletişimi ve etkileşimi de güçlendiren tasmalar, onların boyunlarını incitmeyecek kaliteli materyaller kullanılarak hazırlanıyor. Siz de köpeğinizle birlikte geçirdiğiniz vakitleri ikiniz için de daha güvenli ve keyifli hale getirmek istiyorsanız, uygun bir boyun tasması sipariş edebilirsiniz. 

Kaliteli Markaların Ürünleri Uygun Fiyatlarla ÇiçekSepeti'nde

Eastland, Trixie ve Buffer gibi öncü markaların imzasını taşıyan birbirinden kaliteli ve şık boyun tasması seçenekleri ÇiçekSepeti'nde! Köpeğinize uygun bir tasma bulmak için ÇiçekSepeti'nde bulunan alternatiflere göz atabilir, dilediğiniz an hızlı teslimat fırsatından da faydalanarak sipariş oluşturabilirsiniz.