İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Boyunluklar

Ortopedik boyunluk, pek çok rahatsızlık için kullanılabilen medikal ürünlerden biridir. Çok çeşitli modelleriyle kullanıcıların sorunlarını çözer. Her türlü vücuda uygun olarak üretilen, her türlü problemin giderilmesini sağlayacak boyunluklar bulunur. Siz de aradığınız özelliklere sahip bir boyunluğa ÇiçekSepeti’nin ürün çeşitliliği arasında kolayca ulaşabilir, beğendiğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz! 

Boyunluk Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir? Boyunluk Nasıl Kullanılır?

Boyunluklar farklı ihtiyaçlar için kullanıldığından, oldukça farklı çeşitlere sahiptir. Medikal boyunluk modelleri; çene destekli, çeneliksiz, sünger, destekli sünger gibi çeşitlere sahiptir. 

 • Çene destekli boyunluk modellerinde, çene kısmında bulunan plastik destek sayesinde boyun hareketleri daha az sınırlayıcı olur. 

 • Destekli ve desteksiz modeller sayesinde boyun çok daha doğal bir duruş açısı kazanır.

 • Çene desteğine sahip olan ortopedik boyunluk modelleri boyun bölgesini sabitler. Bu sayede de boyun kaslarındaki gerginliği ve baskıyı azaltır. 

 • Yumuşak formdaki sünger boyunluk modelleri baş ve boyundaki hareketi kısıtlar. Destekli modeller ise boyun için iyi bir destek sunar. 

 • Daha konforlu, yumuşak ve rahat bir konfor arayanlar için süngerli modeller daha kullanışlıdır. 

 • Sünger destekli modeller aynı zamanda boyun bölgesini ısıtır. Bu yüzden kasların gevşemesine yardımcı olur. 

Boyun fıtıkları, travma sonrası iyileşme, boyun bölgesi koruma gibi ihtiyaçlar için boyunluklar tercih edilebilir. Kullanım amacınıza uygun olarak çeşitli medikal boyunluk ve ortopedik boyunluk modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Çeşitli boyunluk modellerini kullanmak oldukça kolay ve pratiktir. 

 • Cırt cırt bantlara sahip olan boyunluk modellerini istediğiniz gibi yukarı ya da aşağıya yerleştirerek sabitleyebilirsiniz. 

 • Boyun bölgesinin orta kısmından çevre ölçüsü alarak boyunluğun beden ölçüsünü tespit edebilir ve buna uygun olarak boyunluk satın alabilirsiniz. Beden ölçülerine göre seçilen boyunluk modelleri güvenlik açısından kişiye özel olarak kullanıma uygundur. 

 • Boyunluğu dikkatli kullandığınızda ve düzenli olarak boyunluğun temizliğini yaptığınızda uzun süre ürünü kullanabilirsiniz. 

 • Özellikle sünger yapılı boyun modellerinin yıkanması esnasında süngerin dokusuna zarar verilmemesi çok önemlidir. Ürünü soğuk su ile, çitilemeden, sıkmadan ve dokusuna zarar vermeden temizleyebilirsiniz.

 • Ayrıca bu boyunluk modellerinin daha uzun süreli kullanımı için ürünü yüksek ısıdan uzak tutmanız gerekir. Çünkü yüksek ısı, ürünün yapısını bozabilir.

Sünger boyunluk modellerini boyun bölgesini sıcak tutmak, yumuşak dokuları gevşetmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca boyun fıtığı, hafif doku ezilmeleri gibi durumlarda da bu tarz boyunluk modellerine bir şans verebilirsiniz. 

Boyun fıtıkları, travma sonrası iyileşme ve boyun bölgesini koruma amaçlı bir boyunluk arıyorsanız farklı modelleri; yumuşak doku yaralanmaları, kemik ve bağ yaralanmaları, ameliyat sonrası bilinçsiz hastalara destek sağlamak için farklı medikal boyunluk çeşitlerini tercih etmelisiniz. Ayrıca boyunluk seçimi yaparken ürünün yapımında kullanılan malzemeye de dikkat etmeniz, boynunuzda tahriş oluşumunun önüne geçmek için gereklidir. Kullanım amacınıza uygun olarak farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz. 

Uygun Fiyatlı Boyunluk Çeşitlerini Keşfedin!

Anatomik yapısı sayesinde boyun bölgesine destek veren boyunluk modelleri, pek çok farklı ihtiyaç anında kullanılabilir. Yine ihtiyaçlarınız doğrultusunda çene destekli boyunluk, çene desteksiz boyunluk, sünger boyunluk gibi farklı materyallerden oluşan ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Boyunluklar farklı model ve markalara sahiptir. Boyunluk fiyatları ürünlerin sahip olduğu özelliklere, ürünün yapımında kullanılan malzemeye ve ürünün markasına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca ürünün kumaş kaplı olup olmaması da ürünün fiyatını etkileyebilir. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun boyunluk modellerini inceleyebilirsiniz. Tehlikeli durumlara karşı önlem almanızı sağlayan, boyun ağrılarını azaltan ve boyun bölgesine destek sağlayan çok çeşitli boyunluk modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.