Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bronzerlar

Bronzer her mevsimde kullanılabilen, yüz hatlarını şekillendirmeye ve cildinizde istediğiniz bronz görünümünü oluşturmaya yardımcı olan bir kozmetiktir. Cilde bronzluk kazandırdığı için yalnızca yaz aylarında değil, bronz hatlara sahip olmak istediğiniz her mevsimde kullanılabilir. Günlük ve profesyonel makyajlarda kullanılan bronzer, kadınların makyaj çantalarının vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Yüzünüzde bronzluk sağlamasının dışında yüze hat vermek için de kullanabileceğiniz bu ürün son yılların popüler ürünlerindendir. Bronzer uygulamasında fırça kullanımı oldukça önemlidir. Eğer yüze hat vereceksiniz kesik uçlu fırçaları, genel bir uygulama yapacaksanız dolgun ve yoğun fırçaları tercih edebilirsiniz.

Bronzer Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bronzer seçmeden önce cilt tipinize ve cilt renginize uygun ürünlere yönelmeli, bu ürünler arasından tercih yapmalısınız. En iyi bronzer seçimi ancak kendi cildinize uygun ürünü seçmek ile mümkün olur. Kendi ten renginize uygun olmayan bir bronzerı yüzünüze sürdüğünüzde yapay bir görünüm yaratır.

Açık Ten İçin Bronzer: Şeftali tonlarına sahip bronzerlar açık tene sahip olanlar için daha idealdir. Bal rengi ve içinde hafif pembeliğin olduğu renkler teninizi canlı gösterir ve yapay görünüm vermez. Transparan bronzerlar da açık ten rengine sahip kişilere hitap eder. Bu nötr tondaki ürünlerle yüzünüze hızlıca boyut kazandırabilirsiniz.

Buğday Tende Bronzer: Toprak tona sahip bronzerlar buğday tenlilere oldukça yakışır. Daha koyu ve açık renklerden uzak durmalısınız. Işıltılı bronzerları da seçimleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Koyu Tende Bronzer: Koyu bir tene sahipseniz bronzer seçiminizi turuncu, koyu sarı alt tona sahip veya koyu kahverengine yakın çikolata tonlarından yana yapmalısınız.

Bronzer Çeşitleri

  • Mat Bronzer: Bu tarz bronzerler genellikle yüz hatlarını belirginleştirmek için kullanılır. İçerisinde turuncu tonlar barındırmaz ve ışıltı vermezler. Kontür uygulamalarında kullanılan mat bronzerlar elmacık kemiklerini ve çene hattını belirginleştirmek, burnu küçültmek için kullanılır. Bu ürünlerle göz kapaklarınızdaki katlanma bölgesine de gölge yapabilirsiniz.

  • Işıltılı Bronzer: Yağlı cilt tipine sahipseniz ışıltı bronzer yerine mat ürünleri tercih etmelisiniz. Cildiniz kuruysa ışıltılı bronzer çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu ürünler cilde ışıltı kazandırmak için üretilir. Kontür yapmak için uygun değildir.

  • Likit Bronzer: Kontür uygulaması için tercih edilen bronzer çeşitleri arasında yer alır. Likit ürünlerde de ürünün sıcak alt tona sahip olmamasına dikkat etmelisiniz. Nemli görünümüyle yüzünüzü daha canlı ve aydınlık gösterir.

  • Transparan Bronzer: Daha doğal duruşa sahip olan bu ürünler, genellikle açık tene sahip olan kişilerde rengini daha çok ortaya çıkarır. Diğer bronzer çeşitlerine göre daha yumuşak renk geçişine sahiptir.

Bronzer Nasıl Sürülür?

Yüzünüzde öne çıkarmak istediğiniz hatları vurgulamak yani yüzünüze boyut kazandırmak için kullanabileceğiniz bronzerlar, son yılların en çok tercih edilen makyaj ürünleri arasında yer alır. Bronz bir görünüm kazandırmasının yanında cildinize canlılık ve ışıltı katan bronzerlar makyaj çanlarının vazgeçilmezidir. Bronzer sürerken en önemli kural yalnızca vurgulamak istediğiniz bölgelere uygulanmasıdır. Elmacık kemiklerinin altı, burun kenarları, çene çizgileri bronzer uygulamak için ideal alanlardır. Yüzün yanı sıra boyun ve dekolte bölgenize de bronzer uygulayabilirsiniz. Uygulama yaparken fırçanın yumuşak olması gerekir. Çok fazla ürün uygulamadan az miktarda bronzerı fırçanıza alarak uygulama alanlarına yumuşak hareketlerle dağıtabilirsiniz. Böylece daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

ÇiçekSepeti’nde onlarca farklı markaya ait bronzerı bulabilirsiniz. Doğru bronzer seçme teknikleri kendinize uygun ürünleri görüntüleyebilir, uygun fiyatlı bronzer alternatiflerini inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek ÇiçekSepeti’nin avantajlı ödeme seçeneklerinden yararlanarak hemen sipariş verebilirsiniz.