Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Buharlı Pişiriciler

Buharda pişirme, yemek pişirme yöntemleri arasında en sağlıklı olarak bilinen yöntemlerden biridir. Diğer pişirme yöntemlerine göre buharlı pişirme yapılırken sebzelerin vitamini ve minerali sebzede kalır. Kızartma, fırınlama ya da haşlama gibi yöntemlerde ise besinlerin önemli değerleri kaybolabilir. Hem profesyonel mutfaklarda hem de evlerde buharlı pişiriciler çok kolay şekilde kullanılabilir. Siz de birçok besini daha sağlıklı bir şekilde pişirmek ve besinlerden en iyi faydayı alabilmek için buharlı pişirici çeşitlerini tercih edebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde yer alan buharlı pişiricileri hem kendiniz hem de sevdikleriniz için kolayca satın alabilirsiniz. En  iyi markaların buharlı pişirici ürünleri bir tık uzağınızda!

Buharlı Pişirici Çeşitleriyle Lezzetli ve Sağlıklı Yemekler!

Lezzetli, sağlıklı ve vitamin dolu yemek yapmanın sırlarından biri de buharlı pişiricilerdir. Pek çok küçük ev aleti gibi buharlı pişiricilerin kullanımı da oldukça kolaydır. Farklı markaların farklı fonksiyonlara sahip buharlı pişiricileri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Sebzeleri pişirmenizi sağlayan buharlı pişiriciler haricinde pilav pişirmenizi sağlayan ürünler de vardır. Ayrıca normal tencereleri kullanırken çeşitli aparatlar sayesinde tencerenizi buharda pişirmeye uygun hale de getirebilirsiniz! Besinleri yağsız ve sağlıklı bir şekilde pişirebilmenizi sağlayan buharlı pişiricilerin birkaç çeşidi vardır:

  • Çok Fonksiyonlu Buharlı Pişirici: Çok fonksiyonlu pişiriciler içerisinde farklı pişirme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca çeşitli gıdaları da aynı ürün içerisinde pişirebilirsiniz. Örneğin çok fonksiyonlu bir  buharlı pişirici içerisinde yoğurt, kek, süt lapası, pilav, güveç yapabilirsiniz. 
  • Slow Cooker Buharlı Pişirici: Slow cooker, yani yavaş pişirici de lezzetli yemekler yapmanızı sağlayan ürünlerdendir. Slow cooker, besini yavaş yavaş ve düşük ısıda pişirir. Böylece gıdanın vitamin ve mineral açısından kaybı yok denecek kadar az olur. Besinlerin hem vitaminini hem lezzetini koruyan bu ürün ile harikalar yaratabilirsiniz! 
  • Buharlı Pişirme Tencere: Buharlı pişirme tencereleri de ocak üzerinde kullanılabilen ürünlerdendir. Tencerenin altına bir miktar su ekleyip üzerine süzgeçli kısmı yerleştirip ürünü kullanabilirsiniz. Böylece sebzeler su ile temas etmeden, buhar ile pişer. 
  • Lunchbox Buharlı Pişirici: Bu ürün ise diğer ürünlerden farklı olarak yanınızda taşıyabileceğiniz, öğle yemeklerinizi ısıtmanızı sağlayacak ürünlerden biri. Ürünün içerisinde bulunan yemek bölmelerine evde yaptığınız çorba, pilav ya da sebzeleri koyabilirsiniz. Böylece dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde yemeklerinizi ısıtıp yiyebilirsiniz!
  • Çok Katlı Buharlı Pişirici: Çok katlı buharlı pişiriciler, çeşitli sebzeleri bir arada pişirmenize olanak tanır. Ürünün her katında farklı bir sebzeyi kolayca haşlayabilirsiniz. Ya da miktar olarak tek bir kata sığmayan ürünü katlara bölüştürerek çok daha fazla sebze pişirebilirsiniz. Kolayca muhafaza edilebilmesi ve farklı hazneleri ile oldukça kullanışlıdır. 
  • Katlanır Buharda Pişirme Aparatı: Bu aparat, sıradan bir tencereyi kullanarak buharlı pişirme yapmanızı sağlayacak ürünlerden biridir. Ürün katlanabilir yapısı sayesinde kullanıldıktan sonra kolayca kaldırabilir, pratiktir. Ayrıca ayaklı olduğu ve boyu değişebildiği için her tencereye uyum sağlar.

Farklı İhtiyaçlara Özgü Uygun Fiyatlı Buharlı Pişiriciler

Sağlıklı ve lezzetli bir pişirme sağlayan buharlı pişiricilerin kullanımı da temizliği ve saklaması da oldukça kolaydır. Parçalara ayrılabilen ürünler mutfak dolaplarına kolayca sığarken besinlerde de yapışma olmayacağı için temizliği zor değildir. Lezzetli sebzeler pişirerek herkese sebzeyi sevdiren buharlı pişiriciler ayrıca sizin zamandan kazanmanızı da sağlar. Katlı buharlı pişiricilerde farklı besinleri kokuları ve tatları birbirine karışmadan pişirebilir, aynı anda servis edebilirsiniz! Buharlı pişirici ürünlerin fiyatları markaya, pişiricinin sahip olduğu teknolojilere ve çeşitli özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Bosch, Arçelik, Beko, Sinbo, Tefal, Profilo, Goldmaster gibi uzman markaların ürünleri online olarak ÇiçekSepeti’nde inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz!