Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bulaşık Yıkama

Bulaşık yıkama ürünleri sayesinde bulaşıkları kolay ve pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bulaşık deterjanları, süngerler ile elde yıkadığınız bulaşıkları kirlerinden arındırabilirsiniz.. Bulaşık yıkama tabletlerini ise bulaşık makinenizde kullanarak hem bulaşıkların hem de makinenizin temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Birbirinden farklı bulaşık yıkama ürünlerini inceleyip satın alarak daha temiz bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Kapsülleri ile Maksimum Hijyen

Bulaşık makinesi kapsülleri deterjan, tuz ve parlatıcı gibi bulaşık yıkamakta kullanılan temizlik ürünlerini içeriğinde barındırır. Bu sayede en kirli bulaşıklar da bile maksimum hijyen sağlamaya yardımcı olur. Bulaşıkların iyi bir şekilde temizlenebilmesi için kullanılan deterjan miktarı büyük önem taşır. Deterjanın yeterli miktarda kullanılmaması bulaşıkların makineden tam olarak temizlenmemiş şekilde çıkmasına neden olur. Bulaşık makinesi kapsüllerinde yeterli miktarda deterjan bulunduğu için deterjan miktarını ayarlamak zorunda kalmazsınız. Kapsüller bulaşıkları temizlemenin yanı sıra daha parlak görünmelerine de olanak sağlar. Su ve kireç lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca makinenizde gizli kalan yağları temizleyerek bulaşık makinenizin kullanım süresini uzatır. Bulaşık makinenizin daha temiz olmasını istiyorsanız, belirli aralıklarla bulaşık makinesi temizleyici kapsüller de kullanabilirsiniz. 

Elde Yıkama Ürünleri ile Pratik Temizlik

Bulaşık deterjanları ve süngerler elde bulaşık yıkama ürünlerinin başında yer alır. Bulaşık deterjanları, özel formülleri sayesinde en zorlu yağ lekelerini bile kolaylıkla çıkarmanıza olanak sağlar. Yağ lekelerine karşı etkili olan bir bulaşık deterjanı kullanırsanız bulaşıkları daha kolay temizleyebilirsiniz. Eğer mutfağınızdaki su çok kireçli akıyorsa parlatıcı özelliği bulunan deterjanlara yönelmelisiniz. Bu sayede bulaşıklarınızda su ve kireç lekelerinden eser kalmaz. Lekeleri çıkarmak için doğru deterjan kullanımı kadar doğru sünger kullanımı da büyük önem taşır. Kullanacağınız süngerin elinize iyi oturması ve bulaşıkları çizmeden nazikçe temizlemesi gerekir. Birbirinden farklı sünger çeşitlerini inceleyerek size en uygun olanı belirleyebilirsiniz. Bulaşık telleri de zorlu lekelerin arındırılmasında etkili rol oynar. Ayrıca bulaşık teli ile mutfağınızın herhangi bir yerinde bulunan temizlenmesi güç yerleri de temizleyebilirsiniz. Bulaşık temizleyici fırçalar da kolay bir tutuşa sahip oldukları için pratik bir temizlik sağlar. Bu tarz fırçalar ile mutfak lavabonuzu da hızlı ve kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. 

Bulaşık Yıkamanın Püf Noktaları

Elinizde veya makinede bulaşık yıkarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey doğru ürün seçimi yapmaktır. Bulaşık yıkama ürünlerinin çeşit yelpazesi oldukça geniş olduğu için ihtiyacınıza yönelik ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Örneğin zorlu yağ lekelerini çıkarmak için bulaşık deterjanları bazen tek başına yeterli olmayabilir. Yağ lekelerini çıkarmak için yağ çözücü spreylerden veya krem temizleyicilerden yardım alabilirsiniz. Bu tarz ürünlerle aynı zamanda ocağınızı da temizleyebilirsiniz. Çok yağlı veya lekeli bir bulaşık varsa bir süre sıcak suda bekletmeniz daha kolay temizlemenize olanak sağlar.

Elde bulaşık yıkarken ellerinizin zarar görmemesi için mutlaka bulaşık eldiveni takmanız gerekir. Bulaşık eldivenleri kalın bir yapıya sahiptir. Bu sayede hem ellerinizi sıcaktan korurlar hem de ellerinizin kimyasal içerikli ürünlerden dolayı zarar görmesine engel olurlar. Bulaşık yıkarken bulaşıkların üzerinde yer alan yemek artıkları elinizi kirletip tırnaklarınızın arasına girebilir. Bulaşık eldivenleri bu tarz durumların da önüne geçmek için kullanılan ürünlerdir. Eğer hassas bir cilde sahipseniz ellerinizin zarar görmemesi için daha doğal içerikli bulaşık deterjanlarına yönelmeniz faydalı olacaktır.

Bulaşıkları yıkamak kadar iyice durulayıp kurulamak da bulaşıkların temiz görünmesi açısından önemlidir. Mikro fiber bir bez yardımıyla yıkadığınız bulaşıkları pratik bir şekilde kurulayabilirsiniz. Bu işlem sayesinde bulaşıklarınızın üzerinde kirli görünmelerine sebep olabilecek su lekeleri kalmamış olur.

Birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı bulaşık yıkama ürünleri ÇiçekSepeti'nde sizleri bekliyor. Ürünleri inceleyip satın alarak bulaşıklarınızda hijyeni yakalayabilirsiniz!