İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bumerang ve Frizbi Çeşitleri

Çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de eğlence için tercih ettiği bazı temel oyunlar ve oyun malzemeleri bulunuyor. Hemen hemen her yaştan oyuncu kitlesi bulunan bumerang, bu oyun araçları arasında yer alıyor. Üretiminde genellikle ahşap kullanılan bumerangların yapımında tahta, plastik, alüminyum, karbon fiber, paxillin, sertleştirilmiş deri ve yumuşak köpük kullanılan çeşitlerine ulaşmak da mümkün. Eğlence için yaş aralığı istemeyen bir diğer oyun aracı ise frisbee olarak öne çıkıyor. Saha, parkur, sahil ve diğer birçok geniş alanda kullanılabilen frisbee evcil hayvanınızın da bir numaralı oyuncağı olmaya aday. ÇiçekSepeti sayfalarından ulaşabileceğiniz çok daha fazla dış mekan oyuncağı ile eğlenceye ayırdığınız vakti daha keyifli hâle getirebilirsiniz.

Bumerang Özellikleri

Bumeranglar özellikle materyaline göre farklı dayanıklılık oranlarına sahip. Tahta bumeranglar oldukça popüler ve yüksek dayanıklılığıyla bilinen türler arasında yer alıyor. Kullanılan malzemeler bumerangı görünümünü, dokusunu, gücünü, ağırlığını, dayanıklılığını ve fiyatını belirliyor. Aşağıda yer alan bumerang çeşitlerine göz atarak hem hesaplı hem kaliteli tercihler yapabilirsiniz.

 • Orijinal Aborjinler tarzında tasarlanan bumerang modelleri zor ulaşılan fakat uzun süre kullanabileceğiniz bir alternatif sunuyor. Otantik Aborjinler tasarımına sahip bu model kırmızımsı renkli okaliptüs ağacından elde ediliyor. Bu masif ahşap yapı V şeklindeki bumerangı daha etkileyici bir güce ve dayanıklılığa sahip olmasını sağlıyor.
 • Birinci sınıf polipropilen plastikten üretilen bumeranglar hesaplı ve dayanıklı bir seçenek arayanların öncelikli tercihi. Yüksek bükme mukavemeti ve nem direnci sayesinde sahil eğlencelerinize hareket getiriyor. UV ışınlarına karşı hassasiyete sahip olan materyaline yeterli bakım yapıldığı takdirde uzun süreli bir kullanım için ideal hâle geliyor.
 • Kontrplak yüzeye sahip bumerangların yüzeyi ahşap tabakalardan oluşuyor. Böylelikle daha sıkı bir kontrol imkanı sunan bu modeller aynı zamanda göz alıcı tasarımlara sahip. Uzun uçuş mesafelerinin yanı sıra doğru dönüşler elde etmek için kontrplak bumerangları yüksek hızda kullanmayı tercih edebilirsiniz.
 • Huş ağacından elde edilen bumeranglarda genellikle canlı kırmızı ve sarı renkler kullanılıyor. Ateş alevlerini andıran bu tasarım sayesinde bumerangı uçuş yolunu izleyebilir, doğru noktalara atış yapabilirsiniz.
 • Çocuklar için ideal olan üç kola sahip, köpükten veya ahşaptan üretilen bumerang modelleri iç mekanlarda dâhi kullanılabiliyor. Kırılmaya karşı dayanıklı olan köpük bumeranglar hem çimenli alanlardan hem sert yüzeylerde rahatlıkla kullanabileceğiniz oyun araçları arasında yer alıyor.
 • Karbon fiber modeller yüksek dayanıklılığıyla bilinen bir diğer bumerang çeşidi. Havada maksimum asılı kalma süresine sahip olmalarının yanı sıra ince ve hafif yapıları sayesinde kolay taşınabiliyor.

Frisbee Kullanım Alanları ve Özellikleri

Oyun ve ve eğlence alanlarına ek olarak birçok farklı spor dalında frisbee tercih ediliyor. Evcil hayvanların da öncelikli oyun araçları arasında yer alan frisbee modelleri seçiminde güvenlik ve fırlatılabilirlik özelliği öne çıkıyor. Evcil hayvanlar için kullanılan frizbi modelleri hafif ve yumuşak malzemeden üretiliyor. Özellikle yavru köpekler için yumuşak kumaş diskler tercih edilirken plastik diske sahip modeller yetişkin köpeklerde kullanılıyor.

Frisbee’ler disk golf, futbol, çift diskli, dodgebee ve Kan Jam olmak üzere farklı spor türlerinde kullanılabiliyor. Bazı modeller suda kullanım için tasarlanırken bazı modeller tamamen profesyonel oyuncular için üretiliyor. Eğlence için üretilen modellerin özel boyutları bulunmuyor ve hemen hemen her aktivitede ideal kullanım sunuyor. Halka frisbee modelleri diskin sadece dış dairesi ile tasarlanıyor. Plastikten üretildiğinden düşük ağırlığa sahip olan bu modelleri ile hem profesyonel hem eğlence amaçlı kullanabilirsiniz. Katlanabilir frisbee’ler naylon kumaştan üretiliyor. Dış kenarlarında esnek bir metal tel bulunuyor. Bu sayede kolaylıkla taşınabilir hâle getirilebiliyor.

Bumerang Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok oyun aletinde olduğu gibi bumeranglarda da bazı temel kullanım ipuçları bulunuyor. Aşağıda bulunan faktörlere göz atarak ihtiyacınız olan bumeranga sahip olmadan önce kullanımı, bakımı ve farklı ayarları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Bumeranglar hem sağ hem sol el kullananlar için ayrı olarak üretiliyor. Ürünü satın almadan önce sağ el ve sol el ibarelerine dikkat ederek doğru seçimi yapabilirsiniz.
 • Bumerangların fırlatmasındaki ve yakalamasındaki zorluk veya kolaylık üretildiği materyale göre değişkenlik gösteriyor. Hafif bir kullanım istiyorsanız plastik veya köpük olan bumerang fiyatları ve kullanım kolaylığıyla öncelikli tercihleriniz arasına yerleşebiliyor.
 • Bumeranglar beton, duvar, çit, ağaç gibi sert yüzeylere hızla çarptığında kırılabiliyor. Yüksek dayanıklılığa sahip modeller arasından seçim yapmadıysanız oyun alanınızı seçtiğiniz bumeranga uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.
 • Çoğu bumerangı iyi uçması için belirli bir dereceye kadar ayarlanması gerekebiliyor. Bükme veya ağırlık yükleme yöntemiyle bumerangı uçuş düzenini değiştirebilir, bu sayede tutarlı şekilde geri dönmesini sağlayabilirsiniz.
 • Bumerangı fırlatmadan hemen önce etrafınızda yeterli genişliğe sahip bir alan bulunması önemli. Bumeranglar beklenilenden daha uzak bir mesafeye gidebiliyor. Bu nedenle rüzgarlı havalarda rotasının sapmaması için bumerang kullanımında doğru ayarlamayı yapmaya dikkat edebilir, baş hizanızdan uzak tutmaya özen gösterebilirsiniz.

ÇiçekSepeti sayfalarından ucuz ve en iyi bumerang, frisbee, su tabancası gibi birçok oyun aracına ulaşabilirsiniz. Bumerang fiyat ve özelliklerini bu sayfalar aracılığıyla inceleyebilir, karşılaştırabilir ve eğlenceli dakikalar geçirmek için aralarından dilediğinizi seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.