İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Çam

Yapraklarının muhteşem kokusuna hemen herkesin aşina olduğu çamlar, minyatür boydaki çeşitleriyle evlerde severek yetiştiriliyor. Ağaçların muazzam güzelliğini bir saksı bitkisinin zarafetinde sunan çamlar, hem evlerde hem de iş yerlerinde göze hoş görünen dekorasyonlar olarak karşımıza çıkıyor. Bakımı son derece kolay olan çam ağaçlarının minyatür boylarıyla ilgilenmek de ekstra herhangi bir zahmet gerektirmiyor. Güçlü bir ağaç olan çam, farklı hava koşullarına dayanıklılığıyla da biliniyor. Siz de bakımı oldukça kolay bir bitki yetiştirmek istiyorsanız, ÇiçekSepeti'nde yer alan çam çeşitlerine göz atabilirsiniz. 

Hem Çok Yıllık Hem de Dayanıklı Çam Bitkisi

Yaprakları yaz kış diri ve güzel kalan çamlar, hemen her türlü hava koşuluna adapte olabilecek düzeyde güçlü bitkiler olarak öne çıkıyor. Sulama konusuna özen gösterildiği takdirde bitki sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürüyor. Tropikal bitkilerin aksine, çamları sık sulamamak gerekiyor. İğne yapraklı olan bu bitki, fazla suyu yapraklarında depo ediyor. Bu sayede sulama esnasında suyu yalnızca kökleriyle değil, yapraklarıyla da bünyesinde tutuyor. Bu durum bitkinin sık sulanma ihtiyacını da azaltıyor. Aşırı güneşi sevmeyen bu bitki en iyi gelişimi yarı aydınlık ortamlarda gösteriyor. Ancak direkt güneş ışığı da bitkiye zarar vermiyor. Siz de bakımı son derece kolay olan çam çeşitleriyle evinize ya da iş yerlerinize yeni bir soluk getirebilirsiniz. 

Çam Bakımı

Bitkinin bakımını ihmal etmediğiniz takdirde çam çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Öyle ki, yeterince büyüyen bir çamı evinizin dışında bir alana taşımak da mümkün hale geliyor. Özellikle bahçeli evlerde yaşayan kişiler, çamları bir müddet sonra toprağa geçiriyor. Uzun yıllar boyunca canlılığını koruyan çamlar, her geçen yıl büyürken size de ağacınızın gölgesinde huzur bulmak kalıyor. Çam ağaçlarını saksıdan toprağa taşırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise köklerinin korunması. Taşıma sırasında bitkinin köklerine zarar gelmesi, çam ağacının yapraklarında sararmalara ve hatta kurumalara neden oluyor.

Eğer bitkiyi yetiştireceğiniz alan kapalı bir ortamsa, minyatür çam ağaçlarını tercih edebilirsiniz. Çam ağaçlarının bilindik görüntüsünü ve yeşilin en iç açıcı tonlarını yapraklarında taşıyan minyatür modeller, evlerin her alanında kolayca yetişiyor. İş yerlerinde ve ofislerde de sık sık kullanılan çamlar, doğanın benzersiz güzelliğini bulunduğu her ortama taşıyor. Siz de yaşam alanlarınızda bitki olmadan yapamıyorsanız, çam çeşitlerini deneyebilirsiniz. 

Yılbaşı Çamlarına Minik Dokunuşlar

Eğer eviniz yılbaşı çamı yerleştirecek kadar geniş değilse, minyatür çamlar da hayal ettiğiniz o rengarenk görünümü yaratmanızı sağlar. Mini süslemeler ve led'li ışıklarla süsleyebileceğiniz minyatür çamlar, yeni yıl coşkusunu evinizin her bir köşesinde yaşamanıza olanak tanıyor. Çamları aynı zamanda fanus benzeri cam ürünlerde yetiştirmek de renkli bir görüntü oluşturmakta oldukça işe yarıyor. Çeşitli dekoratif objelerle ya da renkli taşlarla fanusun içerisinde göz alıcı bir görünüm hazırlanabiliyor. Bu şekilde dekoratif birer objeye de dönüştürülebilen çamlar, yalnızca yeni yıl döneminde değil yılın her anında keyifle izleyebileceğiniz göz alıcı bir görüntü sunuyor. Siz de çam ağaçlarının güzelliğini farklı objelerle desteklemek ve kendinize özgü bir aranjman yaratmak istiyorsanız, ÇiçekSepeti'nde bulunan çamları inceleyebilirsiniz. 

Birbirinden güzel saksılarda sunulan çam modelleri arasında kendi zevkinize uygun bir tanesini bulmak için hemen şimdi ÇiçekSepeti'nde yer alan ürünlere göz atabilirsiniz. Zevklerinize hitap eden bir çam bulduğunuzda ise siparişinizi ÇiçekSepeti üzerinden tek tıkla ve güvenle tamamlayabilirsiniz. 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.