Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Çamaşır Suyu

Yaşam alanları, ofisler ve iş yerlerinin temizliği oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle temizlik yaparken doğru ürünleri kullanmak ve hijyenik bir ortam oluşturmak gerekir. Çamaşır suyu, temizlik ve hijyen denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden biridir. Etkili formülü sayesinde birçok alanda temizlik görevini rahatlıkla yerine getirir. Peki, çamaşır suyu nedir?

Çamaşır suyu, sodyum hipoklorit olarak bilinen kimyasal bileşimden oluşur ve ilk olarak kumaş üzerindeki beyazlatma özelliği ile ortaya çıkmıştır. Rengi solmuş beyaz kıyafetlerin ilk günkü gibi beyaz olmasını sağlayan bu kimyasal zamanla ağartıcı olarak kullanılmaya başlanmıştır. İlerleyen dönemlerde formülü güncellenerek temizleyici bir ürüne dönüşmüştür. Ortam oksijen konsantrasyonu %8 olan ortamlarda bakteriler ve mikroplar yaşayamaz. Çamaşır suyu, ortamda oluşturduğu kimyasal reaksiyon sayesinde hem ağartıcı görevi görür hem de mikrop ve bakterilerin ölmesini sağlar. Bu sayede son derece temiz ve hijyenik bir ortam oluşturmanızı sağlar. Evlerde tüketime uygun boyut ve formüllü ürünleri olduğu gibi profesyonel alanlardaki kullanımlar için büyük ve özel formüllü çeşitleri de bulunmaktadır.

Hijyenik Bir Ortam Oluşturmanızı Sağlayan Çamaşır Suyu Çeşitleri

Çamaşır suyu, birçok farklı marka tarafından üretilen ve kullanım alanına göre farklı özellikler sunan bir temizlik ürünüdür. Bu nedenle kullanacağınız alana uygun boyut ve özellikte ürünleri tercih etmeniz gerekir.

Evlerde kullanılan çamaşır suyu çeşitleri, ortak kullanım alanlarını temizlemek için tercih edilmektedir. Banyo, tuvalet, mutfak lavaboları gibi bakteri ve mikrop riski yüksek olan alanların temizlenmesinde çamaşır suyu kullanılır. Bunun dışında mutfaktaki inatçı yağ ve kirlerin temizlenmesinde de çamaşır suyu kullanılmaktadır. Ayrıca odaların temizliğinde su ile seyreltilerek daha temiz bir ortam oluşması sağlanabilir. Mutfaktaki ocak aksamları ve yağ ile temas eden yüzeylerin temizlenmesinde çamaşır suyu etkili yağ çözücü ürünleri kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Çamaşır suyunun temizleyici özelliği endüstriyel alanlarda da sıkça kullanılmasını sağlar. Profesyonel işletmelerin ortak kullanım alanlarının temizlenmesinde en etkili çözüm çamaşır suyu kullanmaktır. Bu alanları çok sayıda kişi kullandığı için geride neredeyse hiç mikrop bırakmayan çamaşır suyu tercih edilir. Ayrıca ortamdaki kirlerin temizlenmesinde de kullanıma uygundur. Profesyonel mutfaklarda pişen yemeklerin yağı ve ocaklardaki kirlenme durumunu ortadan kaldırmak için çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Fakat bu alanların kullanım sonrasında bol su ile yıkanması oldukça önemlidir.

Çamaşır Suyu İçeren Temizlik Ürünleri

Birçok farklı kullanım alanı olan çamaşır suyu, günümüzde farklı ürünlerle birlikte formüle edilerek de sunulmaktadır. Çamaşır suyunun saf bir şekilde kullanılması yoğun bir etki yarattığından seyreltilerek kullanılması gerekir. Bu durum özellikle amatör temizlik işleri yapanlar tarafından doğru ayarlanmadığında temizlik tam olarak istenildiği gibi yapılamaz. Çamaşır suyunun seyreltilmiş versiyonları tam olarak hedeflediğiniz temizliği yapmanıza yardımcı olacaktır. Banyo ve mutfaklar için özel olarak sunulan çamaşır suyu içeren ürünleri tercih ederek temizliği daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle mutfak gibi yemeklerle temas eden yerlerde yüksek oranda çamaşır suyu kullanmak risklidir. Mutfak temizliği için özel olarak formüle edilen çamaşır suyu etkili temizlik ürünlerini tercih ederek daha nitelikli ve güvenli bir temizlik yapmanız mümkün olur. Ayrıca bu tarz yüzey temizleyiciler güzel kokularla birleştirilerek ortamın temiz kokmasına da yardımcı olur.

Çamaşır suyu genel olarak sıvı formda olan bir üründür. Bu nedenle su ile seyreltilerek kullanılır ve yüzeylere bez ile uygulanır. Özellikle aralarda kalan veya erişmesi zor alan bölgelerde bu uygulamayı yapmak zordur. Sprey çamaşır suyu etkili temizlik ürünleri ile ulaşılması zor alanlara ulaşmak çok daha kolay hale gelir. Mutfak, banyo, tuvalet gibi alanların temizliğinde sprey uygulaması yapmak çok daha pratiktir. Sprey çamaşır suyu etkili yüzey temizleyiciyi sıktıktan sonra bir süre beklemeniz gerekir. Sonrasına çözünen yağ ve kirleri ıslak bir bezle silerek durulamanız yeterli olacaktır. Sprey ürünler kullanım alanlarına göre farklı boyut ve seçeneklerde sunulmaktadır. İhtiyaçlarınız belirleyerek en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Boyut Seçenekleri

Kullanım alanı büyüklüğü ve temizlik sıklığına göre çamaşır suyu boyutu seçimi yapabilirsiniz. Ev tipi çamaşır suları genelde 500 ml, 750 ml, 900 ml veya 1 litre gibi seçeneklerde sunulmaktadır. Bu ürünleri evlerin temizliğinde aylık olarak temin etmeniz yeterli olacaktır. Çamaşır suyu bazlı temizlik ve sprey ürünleri de genelde 500 ml ve 750 ml şişelerde satılmaktadır. Bu ürünleri çoklu olarak veya temizlik seti – temizlik paketleri içerisinde alarak daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Endüstriyel kullanım ve profesyonel alanların temizliği için ise daha büyük boyutlarda ürünler tercih edilmelidir. 3 litre, 5 litre, 10 litre gibi seçeneklerde sunulan büyük çamaşır suları hem fiyat olarak hem de işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak açısından daha idealdir.

Domestos, Bingo, Ace, Cif, Bayer Kimya, Sır, Domol başta olmak üzere en iyi markaların çamaşır suyu çeşitlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.