Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Çapari ve Hazır Takım Çeşitleri

İnsanlar yüzyıllardır balıkçılıkla ilgilenir. Balık B12 gibi yararlı vitaminler barındırdığından tüketilmesi tavsiye edilen bir gıdadır. Bu noktada çapari takımları balık tutmak için yardımcı olur. Göl kenarında kampa ve pikniğe gittiğinizde çapari olta takımı sayesinde balık tutabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde kullanıcıların beğenisine sunulan modellerden dilediğinizi tercih ederek balık tutmada keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Birbirinden Şık Çapari Modelleri

Çapari balıkçılıkta kullanılan bir çeşit olta türüdür. Tüy ve ip gibi çeşitli malzemelerden bir araya getirilen bu ürünün çeşitli birçok modeli kullanıcıların beğenisine sunulur. Kaliteli malzemelerden ortaya konulur ve uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Balıkların yem olarak gördüğü tüy uçlar kolay avlanmaya olanak sağlar.

  • Klasik ve gümüş çapari takımları kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanır. Özellikle doğayla iç içe olmayı ve avlanmayı sevenlerin odak noktasıdır.
  • Uç kısmında kanca yer alır. Bu kanca balığın yakalandığında geri kaçmamasını sağlar. Kancanın olduğu kısma genellikle balığı cezbedecek bir aparat yerleştirilir. Balık yemi ısırmaya çalıştığında kanca takılır ve avlanma gerçekleştirilir.
  • Oltayla yapılan balıkçılıkta sıklıkla tercih edilen bir türdür. Bu noktada herkesin dilediğini bulabilmesi için çeşitli modeller bulunur. Uç kısmında yer alan yapay yemler farklı şekillerde üretilir. Bunlardan dilediğinizi tercih ederek avınızı cezbedebilirsiniz.
  • Çaparinin iki ayrı noktası vardır. Bir noktası oltaya bağlanırken diğer noktasında ağırlık yapan kurşun bulunur. Bu sayede yem suyun derinlerine inerek balıklara ulaşır.

Çapari Olta Fiyatları

Çapari olta fiyatları modelden modele değişiklik gösterir. Her model farklı bir yapıya sahiptir. Üretildiği malzemeler ve kalitesi değişiklik gösterdiğinden fiyatlarda da farklılıklar görülür. Fakat genel itibarıyla çapari fiyatları birçok bütçeye hitap eder.

Çapari olta takımıyla genellikle sürü halinde gezen balıklar avlanır. Suyun derinlerinde yer alan bu balıklara çapari sayesinde ulaşılabilir. Uç kısmında yer alan kurşun yemin derinlere inmesini sağladığından süür halindeki balıklara ulaşılabilir. Torik, çinakop, palamu, istavrit ve lüfer gibi balık çeşitleri çapari takımlarıyla rahatlıkla avlanabilir. ÇiçekSepeti’nden çapari ve hazır takım çeşitlerine göz atarak dilediğinizi satın alabilirsiniz.