İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Çatal Kaşık

Yemek hazırlamak özel ve oldukça zevkli bir aktivitedir. Ortaya çıkan birbirinden leziz sonuçları sunmak ve tüketebilmek için ise bazı gereçlere ihtiyacınız olur. Bu gereçlerin en temelinde tabak, çatal, kaşık ve bıçaklar yer alır. Çatal ve kaşık gibi temel olan ürünleri ayrı ayrı alabileceğiniz gibi set halinde alarak masanızda harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Sofranıza estetik, zarafet ve kullanışlılık katacak birbirinden şık çatal kaşık takımları ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen sayfa üzerindeki 6, 12 veya 24 kişilik takımları inceleyebilir veya tekli satılan modelleri uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Çatal Kaşık Bıçak Takımları ile Şık Masalar Hazırlayın

Mutfak gereçleri seçimi oldukça önemli bir konudur. Ürünlerin sadece işlevsel olmasına değil, sağlık açısından da en iyisi olması gerekir. Bu nedenle çatal, kaşık, bıçak gibi ürünlerin seçim sürecinde bazı konulara dikkat etmek gerekir.

 • Çatal, kaşık, bıçak takımı seçerken ilk dikkat edilmesi gereken konu ürünlerin üretiminde kullanılan materyallerdir. Kaliteli, uzun ömürlü malzemeden üretilen modelleri tercih ederek hem fiyat performans hem de sağlık açısından kazanım elde edebilirsiniz.
 • Çatal, kaşık takımları genellikle çelik malzemeden üretilir. Çelik malzemenin paslanmaz yapıda olması bunun en önemli nedenidir. Siz de çelik bazlı ürünleri tercih edebileceğiniz gibi alternatif olarak bambu, plastik ve porselen gibi malzemelerden üretilen ürünlere yönelebilirsiniz.
 • Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ürünlerin kullanım alanıdır. Günlük kullanım için çatal kaşık takımı istiyorsanız az parçalı setleri tercih edebilirsiniz. Fakat misafir ağırlamak, özel günlerde kullanmak için büyük setler daha uygun olacaktır.
 • 24 parçadan oluşan setler günlük kullanım için yeterli olacaktır. Diğer zamanlar için ise 60, 72, 90 ve daha yukarı parçadan oluşan setleri tercih edebilirsiniz.
 • Az parçalı setlerin bazılarında çay kaşığı ya da tatlı kaşığı gibi parçalar bulunmayabilir. Satın alacağınız setin tüm ihtiyaçlarınızı tek seferde karşılamasını istiyorsanız en ideal setler 60 parça olan setlerdir.
 • Tercih yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise seçtiğiniz çatal kaşık takımının masanızda yer alan yemek takımı gibi gereçlerle uyumudur. Bu nedenle seçim yaparken kaselerinizin rengi, servis tabaklarınızın tasarımı, çaydanlığınızın malzemesi gibi konuları göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Farklı renkleri tercih ederek kontrast oluşturmak ya da aynı renklerin uyumunu kullanmak tamamen size kalmış.

Hazırladığınız leziz yemeklerin sunumuna ve tüketimine yardımcı olacak çatal kaşık setleri, masalarda bambaşka tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olur. Farklı renk, desen ve malzemeden oluşan setleri günün özelliğine göre tercih ederek istediğiniz o özel anı büyüleyici bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Çatal Kaşık Bıçak Takımları Nasıl Seçilmelidir?

Çatal kaşık bıçak takımları, kullanılan malzeme, renk, parça sayısı ve tasarım özelliklerine göre değişiklik gösterir. Paslanmaz çelik, porselen ya da bambu gibi doğal malzemelerden üretilen modeller sayesinde harika sofralar oluşturabilirsiniz.

 • Yemek takımınız ile uyumlu çatal kaşık takımları seçmeniz şık bir sofra için önemli bir konudur. Örneğin; porselen yemek takımlarının yanında kristal detaylara sahip çatal kaşık takımları kullanarak göz alıcı bir masa tasarımı oluşturabilirsiniz. Farklı olarak yaldız seviyorsanız uygun renklerdeki yemek takımlarına eşlik edecek desenli modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Yemek takımınız eğer altın renklerine veya detaylarına sahipse o zaman daha sade çatal kaşık takımı seçmeniz daha doğru olacaktır. Altın parlak ve dikkat çeken bir tasarıma sahip olduğundan sadece çatal kaşık bıçak takımları bu şıklığı öne çıkaracaktır.
 • Güne başlarken ya da sevdiklerinizle yemek yemek için hazırladığınız masalarda renkli ve eğlenceli kahvaltı tabakları, farklı temalardaki çatal kaşıklar kullanmanız sevimli bir ortam oluşturmak için birebirdir. Eğer masada çocuklar var ise bu tarz bir tasarım oluşturmanız iştahlarını açacaktır.
 • Çatal kaşık bıçak takımı seçerken mutfağınızdaki eksiklerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Eksikleri tamamlamak adına 24 veya 30 parçalı takımları tercih edebilir, uzun yıllar bir arada kullanmak için ise 90 parçalı takımlar edinebilirsiniz.
 • Yeni evli ve yeni eve taşınanlar için özel olarak hazırlanan çeyizlik çatal kaşık bıçak takımları hemen hemen tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünlerle hazırlanır. Bu setleri sevdiklerinize evlilik hediyesi olarak verebilirsiniz.
 • Son olarak ürünlerin hangi marka tarafından ve hangi malzemeden üretildiğine dikkat etmenizde fayda vardır. Kalitesiz çelikten üretilen ürünler kısa sürede kararma yapabilir. Bu durum hem kullanım hem de sağlık açısından iyi değildir. Garanti belgesi bulunan, paslanmaz çelikten takımları tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Sevdiklerinize, arkadaşlarınıza veya ailenize muhteşem sofralar hazırlamak ve keyifle yemek yemek için ihtiyacınız olan tüm ürünleri ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Uygun fiyat, hızlı gönderim, kampanyalar ve çok daha fazlası sizi bekliyor.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.