İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Cep Telefonu Kulaklıkları

Teknolojinin hayatımızın bir parçası haline getirdiği ve artık olmazsa olmazımız olan cep telefonları, sadece görüşme yapmak için kullanılmıyor. Fotoğraf çekmek, haberleri takip etmek, video izlemek ve müzik dinlemek gibi etkinliklerin hepsi artık cep telefonları ile yapılıyor. Hal böyle olunca tüm bu etkinliklerken daha çok zevk almak için kullandığınız ekipmanların da iyi olması gerekir. Cep telefonları ile uyumlu olan kulaklık modelleri farklı markalar tarafından üretilir. Özellikleri, ses kaliteleri, performansları ve kullandıkları teknolojilere göre de fiyatlandırılırlar. Siz de telefonunuzdan müzik dinlerken veya oyun oynarken daha fazla zevk almak, görüşmelerinizi daha rahat şekilde gerçekleştirmek ve motivasyonunuzu artırmak için cep telefonu kulaklık modellerini tercih edebilirsiniz.

Hayatı Kolaylaştıran Kulaklık Modelleri

Günümüzde üretilen kulaklık modelleri farklı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Kulak içi, kulak üstü, kablolu, kablosuz, spor kulaklığı gibi birçok çeşit bulunurken bu kulaklık modelleri telefonunuz ile uyum içinde çalışır. Tabii bazı istisnalar da bulunur. Bunun için alacağınız kulaklık eğer kablolu ise cep telefonunuzun kulaklık girişi ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin; standart girişler hemen hemen tüm cep telefonları ile uyumlu iken iPhone kullanıcısı iseniz sizin telefonunuza uymayacaktır. Bunun için iPhone uyumlu girişe sahip bir kulaklık almalı veya dönüştürücü kullanmalısınız.

  • Cep telefonu kulaklık modelleri; kulak içi, kanal içi, kafa üstü gibi ana kategorilere ayrılır. Seçim yaparken alacağınız kulaklıktan beklentinizi belirlemeniz sizin için faydalı olacaktır. Örneğin; kulak içi ve kanal içi kulaklık modelleri spor yapıldığı zamanlar için uygun değildir. Bunun için kulak arkasından geçen modeller tercih edilmelidir.
  • Spor kulaklığı olarak da adlandırılan bu kulak arkası modeller, sabit şekilde yerleştirilir ve düşmez. Taşıması ve kullanımı oldukça rahattır. İzolasyon özelliği sayesinde dışarıdan gelen sesleri almaz ve sadece müzik sesini duymanızı sağlar. Ses kalitesi oldukça iyidir.
  • Standart kulak içi modeller ise gün içerisinde kullanım için oldukça uygundur. Yüksek kalitede ses sunan modeller olduğu gibi bütçe dostu olan modeller de bu kategoride sunulur. Bu tarz bir kulaklık edinmeden önce kulağınızda durma sorunu olmadığını denemenizde fayda vardır. Bazı kulaklık modelleri bazı kişilerin kulakları için büyük girişlere sahip olabilir.
  • Kulak dışı veya kulak üstü modelleri ise baş üstünden veya enseden geçirilerek kullanılan modellere verilen genel isimdir. Bu modeller diğerlerine göre biraz daha büyüktür ve biraz fazla yer kaplar. Süngerli ve büyük yapıları sayesinde izolasyonları oldukça başarılıdır. Rahatsız edilmeden müzik dinlemek, oyun oynamak ve görüşme yapmak istediğinizde dış ortam sesi olmadan bu kulaklıkları kullanabilirsiniz.
  • Kulaklık seçimi yaparken kullanacağınız alanın seçimi oldukça önemlidir. Çünkü kulaklık modelleri bazı spesifik alanlar için özel olarak üretilir. Kişisel kullanım, araç içi kullanım, DJ performansları, spor için kullanım gibi farklı alanlarda performans veren kulaklıkları alanı belirledikten sonra tercih etmek size daha faydalı sonuç verecektir. Cep telefonunuzdan oyun oynamak için bir kulaklık istiyorsanız oyun kulaklıklarına yönelebilirsiniz. Mikrofonu ve tasarımı uzun saatler oyun oynamak için tasarlanan bu ürünler sizi rahat ettirecektir. Gündelik kullanım için kulaklık istiyorsanız burada da beklentilerinizi belirlemeniz iyi olacaktır. Sony, Marshall, Anker, JBL, Apple, Samsung gibi markalarca üretilen kulaklık modelleri arasından fiyat/performans kriterini karşılayan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Teknolojik Özellikler Sunan Cep Telefonu Kulaklık Modelleri

Cep telefonları bir iletişim aracı olmanın dışında gün içerisinde keyifli aktiviteler yapmanızı sağlayan cihazlardır. Müzik dinlemek, video izlemek, oyun oynamak, sevdiklerinizle sohbet etmek ve çok daha fazlası… Tüm bu aktiviteleri yaparken kablolarla boğuşmak ya da aldığınız kulaklığın kablosunun bozulması yüzünden sevdiğiniz halde kullanılmaz hale gelmesi canınızı sıkabilir. Bu sorunların önüne geçmek ise artık oldukça basit.

  • Bluetooth özellikli kulaklık modelleri, kablolardan kurtularak cep telefonunuza bağlanmanızı sağlar. Bu sayede kablo kırılması veya kopması gibi sorunlarla uğraşmanız gerekmez. Bu teknoloji aynı zamanda ses kalitesinin daha iyi olması ve uzun ömürlü bir kullanım sunması nedeniyle de son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir.
  • Bluetooth cep telefonu kulaklıklarını tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken konu ise kulaklığın sunduğu kullanım süresi olmalıdır. Gün içerisinde aktif olarak görüşme yapan, oyun oynayan ve müzik dinleyen biriyseniz bataryası uzun süre çalışma imkanı sunan modelleri tercih etmeniz gerekir. Aksi takdirde şarjın bitmesi durumunda keyfiniz kaçabilir.
  • Alacağınız Bluetooth kulaklığın cep telefonunuz ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin; Airpods iPhone ile tam uyumlu ve oldukça yüksek performanslı çalışırken başka marka kulaklıklar Apple ürünleri ile bazen sorunlar çıkarabilmektedir. Cep telefonu markanızla aynı üretici tarafından üretilen modeller daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
  • Ses kalitesi bakımından oldukça iyi olan Bluetooth kulaklık modelleri, cep telefonu ile görüşme yaparken de oldukça büyük rahatlık sunar. Herhangi bir kablo olmaması dışında bu kulaklıklar ile görüşme yaparken cep telefonunuzu da yanınızda taşımanıza gerek kalmaz. Bluetooth ağı içerisinde kaldığınız sürece istediğiniz yerde görüşme yaparken işlerinize devam edebilirsiniz.
  • Cep telefonu dışında bu tarz kulaklık modelleri akıllı saatlerle de uyumludur. Akıllı saatiniz üzerinden müzik dinleyebilir, görüşme yapabilir, spor sırasındaki durumunuzu aktif ve sesli olarak takip edebilir, antrenman programınızı sesli şekilde duyabilirsiniz.

Cep telefonunuz ile uyumlu olan farklı renk, tasarım ve özellikteki kulaklık modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen ürünleri inceleyerek uygun fiyatlarla sipariş edebilir, hızlı gönderim avantajından yararlanabilirsiniz. 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.