Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Cep Telefonu Kulaklık

Hayatımıza girdiği günden beri cep telefonları birçok şeyi değiştirdi ve kolaylaştırdı. Sadece iletişim aracı olmanın çok ötesinde çok iyi bir asistana dönüşen cep telefonları, birçok şeyi yapabildiğiniz akıllı cihazlar. Bu akıllı cihazlarla video izleyebilir, oyun oynayabilir, görüntülü veya sesli görüşme yapabilir, çizim vb. teknik konulardaki uygulamaları kullanabilir veya maillerinizi kontrol edebilirsiniz. Kısacası telefonlar, artık hayatın ayrılmaz bir parçası ve günden güne daha da fazla özellikle önemi artıyor. Cep telefonlarının ses aktarımı ve dinleme özelliği için hoparlörleri bulunsa da toplum içerisinde bu özelliğini kullanmak zor. Bu nedenle cep telefonu kulaklığı oldukça kullanışlıdır. Markaların kendi telefonlarıyla uyumlu olarak sunduğu kablolu veya kablosuz cep telefonu kulaklık modelleriyle siz de telefonunuzdan aldığınız verimi artırabilirsiniz.

Cep Telefonu Kulaklık Modelleri

Birçok farklı marka tarafından üretilen cep telefonları aksesuar bakımından oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. Özellikle kulaklık kategorisinde sadece cep telefonu üreten markalar değil, ses cihazları üreten ve oldukça güçlü olan markalar da yer almaktadır. Bu nedenle de cep telefonu kulaklığı modelleri arasından seçim yaparken zorlanmak mümkündür.

 • Cep telefonunun markasına göre bağlantı noktaları değişiklik gösteren kablolu cep telefonu kulaklık modelleri, birçok telefon markası tarafından kutu içerisinde aksesuar olarak sunulur. Ancak günümüzde bu durum bazı markalar tarafından değiştirildi ve artık kablolu kulaklık kutu içerisinden çıkmıyor. Haliyle kulaklık edinmek için ayrı bir ücret ödemeniz gerekiyor. Örneğin; Apple marka iPhone telefonların kulaklık girişleri diğer telefonlardan farklı olduğundan elinizde olan kulaklıkları kullanmanız pek mümkün değildir. Samsung, Huawei, Xiaomi gibi markaların kulaklık girişleri benzer olsa da yine de telefon modelinize uygun olup olmadığına bakmanız faydalı olacaktır.
 • Kablosuz kulaklık modelleri ise kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Kulak üstü kulaklık ve kulak içi kulaklık olarak bilinen bu iki modelin tasarımları tamamen birbirinden farklıdır. Kulak üstü kulaklık modelleri daha yüksek bas ve ses kalitesi sunabilir. Ancak tasarım olarak kullanımı daha zordur ve daha fazla alan kaplar. Kulak içi modeller ise küçük tasarımlarıyla her zaman ve her durumda rahatlıkla kullanılabilir. Seçtiğiniz kulaklık modelinin cep telefonu markanızla aynı markada olması senkronizasyon açısından daha başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
  • Cep Telefonu Kulaklığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Telefon kulaklığı, özellik olarak birçok farklı seçenekte sunulur. Bu nedenle araştırma yapmadan bir ürün almamamız gerekir. Alacağınız ürünün kullanıcı yorumları, incelemesi ve güvendiğiniz influencerlar tarafından denenmiş olması size oldukça sağlam fikirler sunacaktır.

   • İlk olarak bütçenizi belirlemeniz ve bu bütçe içerisinde alabileceğiniz kulaklık modellerine bakmanız gerekir. Kulak içi veya kulak üstü kulaklı seçimiyle birlikte kablolu ve kablosuz kulaklık seçimine de karar vermelisiniz. Kablolu modeller, fiyat olarak daha uygun olsa da zamanla kabloların sorun çıkarması nedeniyle maliyeti daha fazla olabilir.
   • Kablosuz kulaklık modelleri için ise kulaklığın bataryası oldukça önemlidir. Ne kadar süre kullanım sunduğu ve ne kadar sürede şarj olduğu gibi teknik detaylara dikkat etmeniz gerekir. Kısa sürede hızlı şarj özelliği bulunan modeller, gün içerisinde iletişim sorunu yaşamamanız için daha faydalıdır.
   • Kulaklık modelleri aynı zamanda oldukça şık tasarımlara sahiptir. Renk, doku ve boyut gibi detaylara dikkat ederek oldukça şık bir kulaklık edinebilirsiniz.
   • Cep telefonu kulaklığının telefon markanızla %100 uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kablolu modellerde kablo giriş ucuna bakmalı ve farklı bir giriş sunan modelleri tercih etmemelisiniz. Eğer böyle bir kulaklığınız varsa da bunu kulaklık kablo dönüştürücü ile telefonunuzla uyumlu hale getirebilirsiniz.
    • Apple, Sony, Samsung, Xiaomi, Huawei başta olmak üzere en iyi markaların cep telefonu kulaklık modellerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.