Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Çeyiz Setleri

Yeni evlenenler ve evini yenileyenler için çeyiz seti çeşitleri, ihtiyaç duyulan ürün grubunun takım ürünlerini, tek bir seferde, avantajlı fiyatlarla satın almayı sağlar. Mutfaklar için farklı boylarda tencerelerden oluşan çelik tencere setleri, elektrikli küçük ev aletlerinden oluşan çeyiz seti modelleri, bardak takımları ile yatak odaları için yatak örtülü nevresim takımları ve oldukça şık parçalardan oluşan salon takımları çeyizlik ürünler arasındadır.

Nişan bohçaları, son yıllarda şık sandıklar içinde hazırlandığından farklı boylarda çeyizlik sandıklar evlilik hazırlığı yapanların çeyiz alışverişinde tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Bu sandıkların içine konulan şık ayna ve taraklar da çeyiz seti çeşitleri arasında yer alır. Çeyiz seti modelleri arasında birkaç üründen oluşan setlerle mutfakta ya da yatak odasında ihtiyaç duyulan tüm ürünleri içeren oldukça büyük setler bulunur. Büyük mutfak setleri ve tekstil ürünlerinden oluşan setler, evlilik hazırlığı yapanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir.

Mutfaklar İçin Çeyiz Seti Çeşitleri

Mutfaklara özel çeyiz setleri küçük ev aletleri, tencere setleri ve yemek setlerinden oluşur. Elektrikli çeyiz seti çeşitleri, aynı marka ve aynı renkteki küçük ev aletlerinden oluşur. Elektrikli çeyiz setlerinin içeriğinde genel olarak; Türk kahvesi makinesi, çay makinesi, tost makinesi ve blender seti yer alır. Bazı setlerde çay makinesi yerine elektrikli su ısıtıcı bulunabilir. Tost makinesinin bulunmadığı elektrikli çeyiz setleri de vardır.

Çelik tencere setleri her mutfağın olmazsa olmazları arasındadır. Yeni evlenenlerin de mutfakları için tercih ettiği ürünlerin başında gelen çeyiz tencere setleri, farklı boy ve derinlikteki çelik tencerelerde oluşan bu setlerde çaydanlık da yer alır. Pek çok çeyizlik çelik tencere setinde, otomatik ya da eski tip kapak tasarımına sahip düdüklü tencere de bulunur. Çelik tencere setleri, dayanıklı yapıları ile çok uzun yıllar kullanılabilir. Büyük çelik tencere seti çeşitlerinde düdüklü tencere ve çaydanlığın yanı sıra farklı boylarda çelik cezveler de vardır. Büyük setler arasında ayrıca farklı boylarda sahanlardan oluşan çelik sahan setleri de bulunur.

Bardak Setleri ve Yemek Takımları

Bardak setleri de yeni evlenenlerin mutfak çeyizi hazırlığında almaları gereken setler arasındadır. Bardak setleri genel olarak 6 - 12 kişiliktir. Bu setlerde su bardakları, çay bardakları, çay tabakları, ayaklı su bardakları ile meşrubat bardakları yer alır. Bazı setlerede karaf da mevcuttur. Tüm bardakların aynı tasarıma sahip olduğu çeyizlik bardak setleri, hem günlük kullanım için hem de özel gün kullanımları için uygundur.

12 kişilik porselen yemek takımının olduğu setler de evlilik hazırlığı yapanların mutfakları için tercih ettiği çeyiz seti çeşitleri arasında yer alır. Bu setlerde, porselen tencere de bulunur. Ayrıca çantalı çatal, kaşık, bıçak seti modellerinin olduğu çeyizlik setler, yeni evlenenlerin mutfak çeyizleri arasında bulunması gereken setlerden biridir.

Tekstil Ürünlerinden Oluşan Çeyiz Setleri

Yatak odası tekstil ürünlerinden oluşan çeyiz seti çeşitleri genel olarak şık yatak örtüleri içerir. Bu şık yatak örtüleri, yeni gelin evlerinin ve çeyiz sermelerin olmazsa olmaz çeyizlik parçaları arasında yer alır. Çeyizlik yatak örtüleri, el işi ya da makine işi dantel ya da işlemeler içeren, pul, inci ya da boncuk işlemeli ürünlerdir. Bu yatak örtülerinin gösterişli modellerinin yanı sıra daha sade ama yine de yeni gelin evlerine uygun şıklıkta olan modelleri de mevcuttur. Son dönemde gelinliklerde de kullanılan hayal tülle tasarlanan yatak örtüsü çeşitleri yatak odaları için tercih edilen çeyiz seti çeşitleri arasında yer alır. Yatak örtüsü setlerinin içinde genel olarak; yatak örtüsünün yanı sıra pano yastık, nevresim, battaniye, çarşaf, yastık kılıfları ve güpürlü yastık kılıfları yer alır. Bazı setlerde ise yatak örtüsünün altında bazanın ya da mobilyanın görünmesini engelleyen işlemeli yatak örtüsü etekleri de yer alır. Yatak odası için tercih edilen çeyizlik ürünler arasında ayrıca mobilyaların üzerinde kullanılabilecek zarif iğne oyası takımları ile zarif tül ya da dantel örtüler bulunuyor. Aradığınız birbirinden farklı çeyiz setleri uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti'nde sizi bekliyor.