İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Cezveler

Cezve, geçmişten günümüze dek işlevselliğini her daim koruyan, vazgeçilmez mutfak eşyalarının başında gelir. Çelik, bakır, alüminyum, çinko ve cam materyallerin hayat verdiği cezvelerin, birkaç farklı boyuttan meydana gelen takımları da bulunur. Bu takımlarda, pişirilecek kahve miktarına göre seçebileceğiniz küçük, orta ve büyük boy ürünler yer alır. Cezvelerin elektrikli olan çeşitleri ise pratik kullanımları ile öne çıkar. Birçok markanın ürün yelpazesinde yer verdiği elektrikli cezveler, gündelik yaşamı kolaylaştıran özellikleri ile fark yaratır. Birbirinden kullanışlı en iyi cezve modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz.

Mutfakların Olmazsa Olmazı: Cezve Çeşitleri

Geleneksel bir ev yaşam ürünü olan cezve, eski zamanlardan beri mutfakların baş köşesindeki yerini daima korur. Ocak ve tüp gibi düzenekler üzerinde kullanabileceğiniz cezvenin en rağbet gören çeşitlerinin başında paslanmaz çelik olanlar gelir. Estetik görünüm ve performans açısından üst düzey ürünler olarak dikkat çeken granit ve cam cezveler ise mutfağında şık dokunuşları sevenlerin seçimidir. Özellikle cam modeller, sade ve minimal tasarımları ile modern mutfaklara kusursuz bir şekilde uyum sağlar.

Başta bol köpüklü Türk kahvesi pişirmek amacı ile kullanabileceğiniz cezveyi, başka birçok amaç için evinizdeki mutfak ürünleri arasına dahil edebilirsiniz. İçinde kaynattığınız sıcak suda ıhlamur, adaçayı, papatya gibi bitki çaylarını demleyebilir; çocuğunuza süt ısıtabilirsiniz. Çok amaçlı bir ürün olan cezveyi, içecek hazırlama dışında bir ölçü birimi olarak da kullanabilirsiniz. Özel cezve askıları ile ürünler, mutfak tezgahında derli toplu durur, ihtiyacınız olan her an elinizin altında olur. Cezve takımları, çeyizlerde olmazsa olmaz eşyaların başında gelir. Yeni evlenen veya yeni bir eve taşınan arkadaşlarınıza da bu takımlardan hediye edebilirsiniz. Ayrıca cezveler yılbaşı, doğum günü gibi özel günler için iyi bir hediye seçeneği olabilir.

Nostaljik Bakır Cezve Takımları

Bakır cezveler nostaljik görünümleri sayesinde, bu tarza yakın olanların gönlünü fetheder. Tamamı el yapımı olan bakır çeşitler, usta zanaatkarların elinde birer şahesere dönüşür. Bakır modeller, özellikle kül üzerinde ağır ağır pişen Türk kahvesi için ideal bir seçimdir. Kültürümüzde ayrı bir yeri olan bu ürünlerin farklı tasarımlarda ve ebatlarda olan çeşitlerini bulabilirsiniz. Bakır cezvelerde genellikle etnik dokular ve desenler hakimdir. Çoğunun içi kalay kaplamalı, dışı ise doğal bakır olan cezvelerin, saplarının pirinç döküm olan çeşitlerine rastlayabilirsiniz. Yüksek ısı iletkenliğine sahip olan bakır cezveler ile pişirdiğiniz kahvenin tadı her zaman bir başka olur. Ürünler ocağa rahat oturması ve dengeyi koruması için taban kısmına doğru genişleyen yapıdadır, bu sebeple piknik sırasında mangal üzerinde de güvenle kullanabilirsiniz.

Pratik Kullanımları ile Elektrikli Cezveler

Değişen ve sürekli gelişen teknolojinin elektronik hale getirmeyi başardığı mutfak gereçlerinden biri olan cezveler, elektrikli modelleriyle hızlı ve pratik kullanım sağlar. Elektrikli cezvelerin en büyük faydası zamandan tasarruf sağlarken aynı zamanda kahveyi ideal bir şekilde pişirmesidir. Bu modelleri basit bir açma-kapama düğmesi ile kolayca çalıştırabilir, aynı anda ortalama 4 - 5 kişiye kahve pişirebilirsiniz. Çoğu kahve makinesinde, susuz çalışmayı önleyen termostat emniyeti ve paslanmaz çelik tabanlı gizli rezidans sistemi mevcuttur. Tüm cezve çeşitleri gibi, elektrikli ürünlerin de kullanım alanı hayli geniştir. Başta evler olmak üzere ofislerde, yurtlarda, kafe ve restoranlarda bu ürünlere sıklıkla rastlayabilirsiniz. İş yerinizde kısa sürede hazırlayacağınız bir kahve, mola sürenizi iyi değerlendirmeye ve günün geri kalanını daha verimli geçirmenize yardımcı olur. Leziz ve tam kıvamında Türk kahveleri yapmak için ucuz cezve modellerini ÇiçekSepeti aracılığıyla satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.