İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Saksılık ve Çiçeklikler

Balkonları ve bahçeleri süsleyen, keyif ve mutluluk veren canlılardır çiçekler. Onları sulamak, büyütmek ve onlarla ilgilenmek kişiye huzur verir. Evin genel havasını değiştiren çiçekler için çok çeşitli çiçeklik-saksı modelleri bulunur. Böylece çiçeklerin ortama yaydığı güzellik artar ve aynı zamanda evin dekorasyonu zenginleşir. Balkonda, bahçede veya iç mekanda kullanabileceğiniz çeşitli saksılık ve çiçeklik modelleri ile çiçeklerinizi en iyi şekilde sergileyebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde yer alan birbirinden farklı model ve tasarımdaki saksılık çiçeklik ürünlerini inceleyerek dilediğinizi satın alabilirsiniz!

Yaşam Alanlarını Güzelleştiren Çiçeklik-Saksılık Modelleri

Her rengin ve eşyanın bir enerjisi olduğuna ve bu enerjinin doğru kullanılması gerektiğine inanılan Feng Shui öğretisinde çiçeklerin de büyük bir yeri, önemi vardır. Taze çiçeklerden saksılı bitkilere kadar her çiçek, bulunduğu ortama pozitif enerji yayar. Sağlık dolu bir bitki hayatı temsil ettiği için tazelik, canlılık ve büyüme enerjisi de yaymasıyla önemlidir. Feng Shui felsefesine göre çiçeklerin genellikle güneyde bulunması daha iyidir. Siz de dilerseniz bu felsefeye göre evinizde farklı bir düzen oluşturabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bitki standı modelleri sayesinde, oluşturduğunuz ortamın daha derli toplu olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Çiçeklik-saksılık modelleri oldukça çeşitlidir. Çiçeklik modelleri hem işlevsel hem de görsel olarak etkileyici ürünlerdir. Katlı modeller, duvara asılabilen modeller veya ayaklı modeller gibi çeşitli ürünler bulunur. Her biri, bulunduğu ortama farklılık katan ürünlerdir. Siz de yaşam alanlarınızı güzelleştirmek ve yeşillendirmek için çiçeklik-saksılık modellerini tercih edebilirsiniz. Peki, çiçeklik/saksılık modeli seçilirken nelere dikkat edilmeli derseniz:

  • Öncelikle çiçeklerinizin bulunduğu ortamın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Ortam çok küçükse büyük bir saksı modeli hem güzel durmayacak hem de işlevini yerine getiremeyecektir. Aynı şekilde eğer ortam büyükse ve küçük bir çiçeklik modeli seçtiyseniz çiçeklik çok küçük görünecek ve istediğiniz ortamı oluşturmamış olacaksınız. 
  • Çiçeklerinizin sayısına ve boyutuna göre çiçekliğin nasıl olacağına da karar vermeniz gerekir. Örneğin çok fazla çiçeğiniz varsa raflı, katlı modelleri tercih edebilir; tekli çiçekler için ayaklı ve tekli çiçeklik modellerine şans verebilirsiniz.
  • Seçeceğiniz çiçeklik modeline evinizin dekorasyonuna göre de karar verebilirsiniz. Ahşap veya metal malzemelerden üretilen çiçeklik modelleri ile evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. 
  • Hasır sepet görünümdeki modeller sayesinde evinizde doğal bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu tarz modellerini tercih etmeden önce boyutlarına dikkat etmeniz gerekir. Çok büyük bir saksılık içinde kaybolan bir çiçeğiniz olsun istemezsiniz değil mi?
  • Yaşam alanınızda çok fazla yeriniz yoksa ama bir çiçekliğiniz olsun istiyorsanız dikey ve çok raflı modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece hem alandan kazanmış olursunuz hem de çiçeklerinizi güzelce sergileyebilirsiniz. 
  • Saksılık modelinin kolay temizlenebilir bir materyale sahip olması da önemli konular arasında yer alır. Çiçeklerinizi sularken veya dış mekanda mevsimsel faktörler sebebiyle saksılığınız kirlenebilir. Bu yüzden kolay temizlenebilir olması önemlidir. Ayrıca daha uzun süreli kullanım için de bu noktaya önem vermenizde fayda var.

ÇiçekSepeti’nin sunduğu cazip ve indirimli çiçeklik modelleri ile siz de yaşam alanlarınıza renkli dokunuşlar yapabilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Saksılık Çiçeklikler

Salonlarda, balkonlarda veya açık havada kolayca kullanabileceğiniz saksılık modelleri her bütçeye uygun fiyatlara sahiptir. Farklı renk ve model seçeneklerine sahip olan saksılık-çiçeklik modellerinin fiyatları birçok etkene göre değişebilir. Ürünün büyüklüğü, yapımında kullanılan malzeme, raflı veya rafsız oluşu, tekli veya çoklu modeller birbirinden farklı fiyatlara sahiptir. Bazı çiçeklikler aynı zamanda kitaplık ve dergilik gibi işlevlerde de kullanılabilir. Bu da fiyat konusunda değişikliklere neden olabilir. Zengin ürün seçeneklerine sahip olan ÇiçekSepeti sayesinde bütçenize uygun, indirimli ve uygun fiyatlı çiçeklik-saksılık modellerine ulaşabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı güzelleştirecek, ortama farklı dokunuşlar katacak çiçeklik modellerini hemen keşfedip satın alabilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.