Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Cilt Makinesi

Gündelik hayatta, okulda veya ofiste kullanılan belgeler, dökümanlar, ders notları, broşürler ve kitapları ciltlemek, ömürlerinin daha uzun olmasını sağlar. Ayrıca kullanım kolaylığının yanı sıra defter ve kitaplar gibi parçaların daha şık görünmesine de vesile olur. Tüm ürünleri pratik ve hızlı bir şekilde ciltlemek için üretilen cilt makineleri; ısısal ciltleme, plastik ciltleme ve helezon spiral ciltleme modellerinde sunulmaktadır. Yeni nesil olarak üretilen ciltleme makineleri ile delme ve birleştirme işlemlerini aynı makine üzerinde yapmanız mümkündür. Arşivleme işleri, evrak depolama gibi alanlarda ihtiyacınız olan belgeleri kendi bünyenizde ciltleyerek ekstra bir masraf kaleminden kurtulabilirsiniz. Tüm ciltleme işlemleri için ihtiyacınız olan makine modellerini Çiçeksepeti’nden sipariş edebilirsiniz.

Ciltleme Makinesi Nedir, Hangi İşlemler İçin Kullanılır?

Ciltleme makinesi; A3 A4,A5,A6 gibi ölçülerdeki belge ve dökümanları birleştirerek düzenli bir şekilde depolamanızı sağlar. Farklı modellerde sunulan ciltleme makineleri sayesinde kitap ciltleme, belge ciltleme gibi işlemleri kendiniz yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan makinelerin profesyonel modelleri olduğu gibi daha basit ve küçük modelleri de bulunmaktadır. Plastik ve helezon spiral ciltleme makineleri ofislerde kullanım için uygun ürünlerdir. Ciltleme makinesini notlar, projeler, raporlar ve belgelerin saklanması ile güvenli şekilde depolanması sırasında kullanabilirsiniz.

Ciltleme Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ciltleme makineleri, farklı kapasite ve özellikleri bulunan cihazlardır. Bu cihazları kullanım alanına uygun şekilde seçerek satın almanız gerekir.

  • Isısal ciltleme makinesi, yüksek kapasiteli bir makinedir. Cilt kapağı başta olmak üzere tüm ciltleme işlemlerinde profesyonel kalitede işlem yapar. Her çeşitten belge, doküman veya sayfaları defter veya kitap haline getirebilirsiniz. Sıkıştırma ve ısıtma işlemi uygulayarak ciltleme gerçekleştiren makine ile tek seferde 480 yaprak kağıda kadar ciltleme yapabilirsiniz.
  • Plastik spiral ciltleme makinesi, tek seferde 21 delik açmanızı ve 250 sayfaya kadar ciltleme yapmanıza olanak tanıyan modellerden oluşur. Profesyonel ciltleme özelliğine sahip modeller sayesinde istediğiniz hızda ve kalitede ciltleme işlemi yapabilirsiniz.
  • Tel spiralli cilt makineleri; kollu makineler ve elektrikli makineler olarak iki ana gruba ayrılmaktadır. Kollu makineler, manuel olarak çalışır ve çift kollu veya tek kollu modelleri bulunur. Çift kollu makinelerde delme ve sıkıştırma işlemi kolay bir şekilde yapılmaktadır. Derinlik ayarı, ölçü cetveli, sayfa kalınlığı gibi özellikleri bulunan makinelerin spiral takma alanı da oldukça kolaydır. Modeline göre 300 sayfaya kadar ciltleme ve spiral takma imkanı bulunmaktadır. Manuel kullanım sunan bu makinelerde kenar marjı ve delik iptal etme özelliği olan modellerde bulunmaktadır.
  • Elektrikli spiral ciltleme makinesi, yüksek performans sunan ve oldukça pratik olan bir makinedir. Ayak pedallı veya farklı çalışma stiline sahip modelleri bulunan makinelerde ebat ve derinlik ayarlamak için LED ekranlar bulunmaktadır. Bu makinelerde bulunan güvenlik sensörü sayesinde yaralanma riski en az seviyededir. Ciltleme ve spiral takma kapasitesi modellerin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Spiral Cilt Makinesi Nasıl Kullanılır?

Spiral cilt makineleri, marka ve modele göre farklı kullanım özelliklerine sahiptir. Manuel modeller olan kollu makineler ile kağıt delme ve ciltleme işlemleri ayrı kollardan yapılır. İlk olarak kağıt alma kapasitesine göre alt kısma kağıt yerleştirmeli ve delme işlemini yapmalısınız. Kağıt delme işleminden sonra kapak olarak kullanacağınız plastik ciltleri delmelisiniz. Üst kısımda bulunan spiral yerleştirme bölümüne ise spiral taktıktan sonra ön kapak olarak kullanacağınız şeffaf cildi yerleştirmeniz gerekir. Sonrasında cildin üzerine kağıtlar ve arka kapağı yerleştirdikten sonra kolu çekerek birleştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Elektrikli modellerde ise benzer adımlar bulunmaktadır. Önce delme işlemini yapılır ve sonrasında otomatik helozon bağlama özelliği kullanılır. LED ekran üzerinden adımları takip ederek hassas kaplama ve ebat ayarlama yapabilirsiniz.

Cilt makinesi ve ciltleme işlemi için gerekli olan cilt malzemeleri uygun fiyatlarla Çiçeksepeti Extra’da! İhtiyacınız olan tüm ürünleri hızlıca sipariş ederek kısa sürede temin edebilirsiniz.