Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Çocuk Yağmurluk

Yağmurluklar, özellikle mevsim geçişlerinde tercih edebileceğiniz, pratik bir kullanıma sahip olan ürünlerden biridir. Çocukların soğuktan, rüzgardan ve yağmurdan korunması için siz de ÇiçekSepet’nin geniş ürün yelpazesindeki yağmurlukları inceleyebilirsiniz!

Her Yaşa Uygun Çocuk Yağmurlukları

Çocuğunuz sevdiği aktiviteleri yaparken konforlu olsun, dışarı çıktığında üşümesin, rüzgar onu etkilemesin istiyorsanız onun için en doğru dış giyim ürünlerini seçmeniz gerekir. Özellikle bahar aylarına uygunluğu ile yağmurluklar, onun için seçebileceğiniz en koruyucu dış giyim ürünlerinden biridir. Çocuğunuz için en uygun yağmurluğu seçerken şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • İlk olarak yağmurluğun su geçirmemesi son derece önemlidir. Yağmurluklar, su geçirmez ve suya dayanıklı olarak ikiye ayrılır. Suya dayanıklı kumaşlar ilk aşamada suyu geçirmese de belli bir süre suya maruz kaldıktan sonra suyu geçirmeleri mümkündür. Ama Gore-Tex, eVent, Tyek, Hyvent gibi kumaşlardan üretilen yağmurluklar su geçirmezdir. Bu da, çocuğunuzun yağmurda korunmasını sağlar.
 • Yağmurlukların bedenleri de dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. Çocuğunuzun bedeninden çok büyük bir yağmurluk tercih ederseniz pek çok farklı problem ile karşılaşırsınız. Ayrıca yine çocuğunuzun bedeninden küçük bir yağmurluk seçerseniz çocuğunuz farklı rahatsızlıklar yaşar. Doğru bedende bir yağmurluk ile onun en konforlu şekilde gününü geçirmesini sağlayabilirsiniz.
 • Yağmurluğu hangi amaç için kullanacağınız da yağmurluk türleri arasında seçim yapmanızda önemlidir. Örneğin outdoor sporlar için tercih edilen bir yağmurluk ile günlük olarak kullanılacak bir yağmurluk arasında farklılıklar olabilir.
 • Yağmurlukların hafif ve kompakt olması da son derece önemli konulardan biridir. Çocukların, taşıyabileceklerinden daha ağır bir yağmurluk giymesi onların konforunu doğrudan etkiler. Bunun yerine daha hafif, çıkardıklarında ellerinde kolayca taşıyabilecekleri ya da katlayıp çantalarına koyabilecekleri yağmurlukları tercih edebilirsiniz.
 • Yağmurlukların tasarımlarındaki farklılıklar da yağmurluk seçiminde etkili olan etkenlerden biri. Lastikli kollar, kapüşonlu ya da kapüşonsuz yağmurluklar, cepli ve cepsiz tasarımlar… Farklı yaş gruplarındaki çocuklar için farklı modelde yağmurluk çeşitli bulunuyor.
 • Yağmurlukların rengi ve desenleri de çocuklar için oldukça önemli. Onların seveceği, giymekten hoşlanacağı tasarımlara sahip olan yağmurlukları kategorimizde keşfederek uzun yıllar kullanılabilecek bir yağmurluk satın alabilirsiniz.
 • Kapüşonlu, fermuarlı, cepli… Farklı tasarımlardaki yağmurluklar arasından çocuğunuz için en iyisini seçebilirsiniz!

Yağmurluklar okulda, spor etkinliklerinde ya da doğa aktiviteleri esnasında kullanılabilen dış giyim ürünleridir. Koruma gerektiren anlarda kullanılan yağmurlukların, çocuklar için pek çok farklı çeşidi de bulunuyor.

Örneğin panço yağmurluklar, klasik yağmurlukların aksine düğmeli ya da fermuarlı değil; tek parça olarak boyundan geçirmeli bir yapıya sahip. Diğer yağmurluklara göre daha ince, katlanabilir ve hafif olan yapısıyla panço yağmurluklar sık sık tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Nefes alan kumaşlarıyla spor etkinlikleri esnasında konfor sağlayan rüzgarlıklı yağmurluklar da özellikle serin havalarda vazgeçilmez oluyor.

Kız çocuk yağmurluk ve erkek çocuk yağmurlukları da birbirinden farklıdır. Fonksiyonel olarak bir farklılık göstermeseler de her kategorideki yağmurluklar çocukların zevklerine, ilgi alanlarına ve yaşlarına göre değişiyor.

Uygun Fiyatlı Yağmurlukları Keşfedin!

Yağmurlukların fiyatlarına baktığınızda, üründen ürüne farklı fiyatlandırmalar olduğunu görebilirsiniz. Bu fiyat değişikliğinde pek çok farklı unsur etkilidir. Yağmurlukların farklı fiyatlara sahip olmasında;

 • Ürünün markası,
 • Çocukların yaş grubu,
 • Farklı kumaş çeşitleri,
 • Çeşitli tasarımlar,
 • Farklı teknolojik özellikler etkilidir.

Kolay kullanımlı, her mevsimde kurtarıcı olan ve ergonomik yapısıyla hayat kolaylaştıran yağmurluk modellerini ÇiçekSepeti’nde inceleyip sizin için uygun olan ürünleri hemen sipariş verebilirsiniz. Her yaşa, her tarza ve her bütçeye uygun çocuk yağmurluklarını online olarak kolayca satın alabilirsiniz!