Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Çöp Kovası ve Ayaklı Küllük

Yaşam alanlarında kullanılan birçok eşyada önceliğiniz kullanışlı olmasının yanı sıra dekoratif olmasıdır. Fakat bazı ürünlerin kullanışlılığı daha ön plana çıkar. İş yerleri, ofisler, yaşam alanları, kafeler ve restoranlarda kullanılan çöp kovaları, kötü kokunun yayılmasının önüne geçmenin yanı sıra kötü görüntünün de engellenmesini sağlar. Mikrop ve bakterilerin alana yayılmaması için kaliteli ve kolay temizlenebilen malzemeden üretilen çöp kovası modellerini tercih etmeniz gerekir. Bunun dışında yaşam alanlarında kullanılan küllük modelleri de benzer özellikte olmalıdır. Sigara tüketilen ortamlarda sigara izmariti ve külü başta olmak üzere tüm ürünlerin atıldığı ayaklı küllük modelleri, tasarımları ile şık görünürken aynı zamanda geniş kullanım alanları ile pisliğin etrafa yayılmasının önüne geçer. Puro, pipo, sigara vb. tüm tütün ürünlerinin artıklarını bu sigara küllüğü sayesinde etrafa yayılmadan çöp kovalarına atabilirsiniz. Her türlü işletme ve yaşam alanı için gerekli olan çöp kovası ile sigara küllüğü modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Kullanışlı Çöp Kovası Modelleri

Çöp kovası modelleri kullanım alanları ve özellikleri gereği farklı malzemelerden üretilmektedir. Genel olarak alüminyum, krom, sert plastik, pvc, çelik, metal, polipropilen, galvaniz gibi maddeler çöp kovası üretiminde kullanılır. Hem kullanım alanı hem de dekorasyon tercihlerine göre değişen malzeme seçimi, fiyat açısından da farklılıklar sunmaktadır. Bütçe açısından en çok tercih edilen ürün plastik çöp kovası modelleridir. Oldukça ergonomik olan bu ürünler, hafifliği ve rahat kullanımı ile ön plana çıkar. Farklı boyutlarda plastik çöp kovası bulmanız mümkündür. Metal çöp kovaları ise genelde işletmelere tarafından tercih edilmektedir. Ağır ve paslanmaz yapısı sayesinde bu çöp kovalarını çok uzun seneler kullanabilirsiniz. Dekoratif olarak da metal ürünler oldukça şık görünmektedir. Malzeme dışında ise çöp kovaları kullanım alanlarına ve tasarımlarına göre çeşitlilik gösterir. Ofis çöp kovası veya ofis tipi çöp kovası olarak bilinen çöp kovaları, genelde tasarım olarak oldukça şıktır. Hafif yapıda olur ve kağıt vb. malzemelerin atılması için geniş ağıza sahiptir. Masa altlarında kullanılan modellerine çalışma masası çöp kutusu denir. Genel ofis çöp kutularına göre daha küçük olan bu sepet kovalara gündelik olarak kullanılan ürünleri çöpleri atılmaktadır. Büyük ofis çöp kovaları ise bu çöplerin bir araya getirilmesi ve dışarıya atılması için kullanılmaktadır. Masa çöp kutusu, çalışma sırasında arık kağıtları ve diğer ürünleri masadan kalkmadan atabildiğiniz için pratiklik sağlar.

Sigara Küllüğü Modelleri

Sigara, puro ve diğer tütün ürünleri birçok kişinin kullandığı ürünlerdir. Bu nedenle işletme, ofis ve yaşam alanlarında sigara küllüğü bulundurmak gerekir. Sigara küllüğü modelleri; iç mekan küllükleri ve dış mekan küllükleri olarak iki ana gruba ayrılmaktadır.

İç mekan küllükleri, genel olarak evlerde ve ofislerde kullanılan küllük türüdür. Isıya karşı dayanıklı malzemeden üretilen bu modeller, yaşam alanlarında sigara külünden bir kaza ortaya çıkmasının önüne geçer. Genelde cam malzemeden yapılan kül tablası, kullanılan tütün ürününün maksimum sıcaklığına dayanacak şekilde tasarlanır. Kül tablası olmayan yerlerde koltuk, halı veya başka yerlere dökülen kül yanık izleri oluşmasına neden olacaktır. Cam dışında plastik ayaklı küllük modelleri ile kokusuz küllük modelleri de yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Kokuyu içine hapsetme özelliği olan küllükler sayesinde hem siz hem çevrenizde sigara içmeyen kişiler daha az rahatsız olacaktır. Derinliği çok fazla olmayan iç mekan küllüklerinin kenarlarında içe dönük yanakları bulunmaktadır. Bu alanlara sigaraları içmediğiniz zaman bırakabilirsiniz.

Dış mekan küllükleri ise daha çok mekan ve işletmelerde tercih edilen ürünlerdir. Ofis ve çalışma alanlarının sigara içme bölümlerinde de bu küllükleri görebilirsiniz. Ayaklı küllük veya ayaklı kül tablası olarak bilinen modeller, çevreye sigara izmariti ve külü atılmaması için özel olarak tasarlanmıştır. Uzun boylu olan bu küllüklerin dış çevresinde sigara izmaritini söndürmek için genelde delikli tasarıma sahip bir alan bulunur. Söndürülen izmarit, sigara artığı alanı olan derin çukur içerisine atılır. Böylece herhangi bir kaza yaşanmasının da önüne geçilir. Kolon küllük modelleri de dış mekan küllükleri arasında yer almaktadır. Dış mekan küllüklerinin kötü kokuyu yaymaması ve dayanıklı olması önemlidir. Bunun dışında dış etkenlere karşı dayanıklı olması ve kullanılan alandaki kişi sayısının ihtiyaçlarına cevap vermesi gerekir. Portatif, kolay taşınabilir ve temizlenebilir olması da oldukça avantajlı olacaktır.