Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Çöp Poşeti

Günlük hayatta gerek evlerden, gerekse iş yerlerinden çıkan atıkların genel ismidir çöp. Bu atıkların toplanmasını kolaylaştırmak için üretilen bazı özel ürünler vardır. Çöp poşetleri, bu ürünlerin başında gelir. Farklı boyutlarda üretilen çöp poşetlerinin içine atıkları depolayabilir ve sonrasında bu poşeti çöp konteynırlarına atabilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik olan ve aynı zamanda hijyen anlamında da büyük kolaylık sağlayan çöp poşetleri, çöpleri daha sağlıklı bir şekilde depolamak için kullanılır. Evlerde banyo, mutfak ve çalışma odasında, ofislerde de tüm bunlara ek olarak ortak çalışma alanlarında kullanılan çöp poşeti çeşitleri hemen her yaşam alanında kullanılıyor. Günümüzde çöp poşetleri kullanılan atıklara göre de değişkenlik gösteriyor. Farklı renkte, ebatta, parfümlü ya da parfümsüz olarak üretilen çöp poşeti çeşitleri, şimdi Çiçeksepeti’nde! Siz de Çiçeksepeti’nde yer alan çöp poşetlerini inceleyebilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Çöp Poşeti Çeşitleri Nelerdir?

Çöp poşetleri, boyutlarına göre farklı çeşitlere ayrılır. Küçük boy, orta boy, büyük boy, battal boy, jumbo boy ve hantal boy olarak üretilen çöp poşetleri, kullanılan alana göre tercih edilir. Aynı zamanda çöp kovasının büyüklüğüne ve hacmine göre de tercih etmenizde fayda var. Çöp poşeti çeşitleri ağız yapısına göre de 2’ye ayrılır. Bazı çöp poşetleri düz kesime sahipken, bazı çöp poşetleri büzgülüdür. Büzgülü olması, taşınması ve çöplerin dökülmemesi açısından büyük kolaylık sağlar. Çöp poşetleri, parfümlü ve parfümsüz olmak üzere de çeşitlendirilebilir. Son dönemde çöp kokusunu engelleyen ve kullanılan alanın da güzel kokmasını sağlayan parfümlü çöp poşeti çeşitleri sıklıkla tercih ediliyor. Çiçeksi kokular, meyve kokuları, odunsu kokular gibi farklı esanslar ile hazırlanan çöp poşetleri arasında en çok tercih edilenler limon ve muz kokulu çöp poşetleri oluyor. Genelde çöp poşetleri banyodaki ya da mutfaktaki kullanıma göre de çeşitlere ayrılır. Banyoda kullanılan çöp kovalarının küçük boyutta olması, bu alan için kullanılan çöp poşetinin de küçük olmasını gerektirir. Bu nedenle banyo için tercih edeceğiniz çöp poşetleri küçük boyda olmalıdır. Çiçeksepeti’nde birbirinden farklı çöp poşeti çeşitlerini bulabilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Çöp Poşeti Boyutları Nelerdir?

Çöp poşetlerinin ölçüleri, markalara ve kullanılan alana göre farklılık gösterir. Ancak yine de çoğu çöp poşeti, standart ölçülere sahiptir. Küçük boy çöp poşetleri, 40-50 cm ölçüye sahiptir. Orta boy çöp poşetleri ise 55-60 ölçülerindedir. Büyük boy çöp poşetleri 65-70 cm iken, battal boy çöp poşetleri 75-90 cm boyutlarındadır. Jumbo boy çöp poşetleri 80-110 cm’dir. En büyük boy olan hantal boy çöp poşetleri ise 100-150 cm ölçülerindedir. Çiçeksepeti’nde ihtiyacınıza yönelik olarak tercih edebileceğiniz farklı ölçülerdeki çöp poşeti çeşitleri sizi bekliyor!

Çöp Poşeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çöp poşetinden yüksek performans almak istiyorsanız, seçim yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. Bu noktaların başında, çöp poşetinin kalitesi geliyor. Eğer ince materyalden üretilen bir çöp poşeti tercih ederseniz, içerisine ağır atıklar eklediğinizde yırtılma ihtimali yüksektir. Bu nedenle içine ağır atıklar koyacağınız çöp poşetinin, daha kalın materyalden üretilmesi gerekir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, kullanım alanını belirlemektir. Evde ya da iş yerinde kullanılan çöp poşetlerinin, aynı zamanda yaşam alanlarının hangi bölgelerinde kullanıldığı da önemlidir. Tüm bunlara ek olarak en çok dikkat etmeniz gereken nokta, kullandığınız çöp kutusunun boyutudur. Çöp kutusunun boyutuna göre çöp poşeti tercih etmenizde fayda var. Böylece atıklarınızı daha sağlıklı bir şekilde depolayabilirsiniz. Çiçeksepeti’nde kaliteli çöp poşeti çeşitleri sizi bekliyor!