Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Dağcılık Kamp Çantası Çeşitleri

Dağ tırmanışlarından, doğa yürüyüşlerinden ve kamp yapmaktan hoşlananlanlar için her eşyalarını yanlarında taşıyabilmelerini sağlayan sırt çantaları üretilir. Kamp, tırmanış ya da trekking aktivitelerine giderken eşyalarınızı düzenli ve rahat taşıyabilmek için özel olarak tasarlanan dağcı çantalarını kullanabilirsiniz. Dağcı sırt çantası sadece outdoor aktivitelerde değil seyahatlerde de işinize yarayabilir. Kullanışlı dağcı sırt çantalarını ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Dağcı Sırt Çantası Modelleri

Dağcı sırt çantası erkek ve kadınlar için özel olarak tasarlanır. Bu çantalarda çok sayıda cep ve açılıp kapanabilir göz bulunur. Doğa yürüyüşlerinde, kamp sırasında ya da seyahatlerde yanınızda taşımanız gereken her türlü eşyayı bu gözlere yerleştirebilirsiniz. Yaptığınız spor ne olursa olsun bir çantaya ihtiyacınız olacaktır. Dağcılık sporuyla ilgilenenler için çanta seçimi çok daha önemli bir hal alır.

Bazı dağcı sırt çantası modelleri körüklü olarak tasarlanır. En alt bölümde yedek ayakkabılarınızı koyabileceğiniz geniş bir göz bulunur. Küçük iç hacimli modellerin yanı sıra büyük dağcı sırt çantası çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Konserve yiyecek, yedek kıyafet, aydınlatma gereçleri ve tırmanış sırasında gerekli olacak ekipmanları dağcı çantasında kolayca taşıyabilirsiniz.

Dağcı Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dağcı çantası seçerken rotanızı ve geçireceğiniz süreyi doğru belirlemeniz gerekir. Günübirlik aktivitelere katılacaksanız çok büyük bir çanta almanıza gerek yoktur. 10 veya 20 litre hacimli mini bir dağcı çantası işinizi görecektir. Dağcı sırt çantası 50 litre iç hacme sahip modellerle de karşınıza çıkar. Birkaç günlük bir kamp programı için bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Seyahatlerde ve uzun süreli kamplarda kullanabileceğiniz dağcı sırt çantası 70 litre olarak da tasarlanır. İçerisine yerleştireceğiniz eşyaların ağırlık yapacağını düşünerek çantanın hafif yapıda olmasına özen gösterebilirsiniz.

Dağcı Sırt Çantaları ÇiçekSepeti’nde

Dağcılıkta doğru çanta kullanımı oldukça önemlidir. Her iki omuza kolayca takılan, bir kemer yardımıyla ön bölümden sabitlenen dağcı sırt çantaları sayesinde zorlu zeminlerde adımlarınızı dengeli biçimde atabilirsiniz. Sırt bölümü köpükle desteklenen modeller bel ağrısı yaşamanızı engeller.

Nefes alabilen yapıdaki dağcı çantaları su geçirmezlik özelliğine de sahiptir. Dağcı sırt çantası fiyatları ürünün iç hacmine ve tasarım özelliklerine göre belirlenir. Kaliteli malzemelerle üretilen uzun ömürlü ve dayanıklı dağcılık kamp çantalarını ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz.