Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Dalış Malzemeleri

Su sporları, güneşin ve oksijenin tadını çıkararak egzersiz yapmanıza yardımcı olan en keyifli spor branşları arasında yer alır. En keyifli su sporlarından birisi olan dalış, spor yaparken su altı dünyasını keşfetmenize katkı sağlar. Dalış malzemeleri, dalış anını ve suyun altında gerçirdiğiniz süreyi konforlu ve güvenli geçirmenize yardımcı olur. Bunun yanı sıra kullandığınız ekipmanlarla su altı dünyasını daha rahat izleyebilirsiniz. Zıpkın gibi dalış aksesuar ekipman çeşitleri ile daldığınız sırada balık avlayabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ve ucuz dalış malzemelerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Güvenlik Sağlayan Dalış Malzemeleri

Dalış bilgisayarı, güvenli ve konforlu bir dalış için ihtiyacınız olan bilgileri eş zamanlı olarak sağlar. Suyun sıcaklığını, derinliğini ve suyun altında geçirdiğiniz süreyi takip etmenize yardımcı olur. Bazı dalış bilgisayarı modelleri tüplü dalışlarla entegre edilerek çalışır. Bu sayede deponuzda ne kadar hava kaldığını ve kalan havayı ne kadar süre kullanabileceğinizi gösterir. Aynı zamanda birçok üründe suyun altında yönünü bulmanız için yerleşik bir pusula yer alır. Dalış feneri de yönünüzü bulmanıza ve su altındaki karanlık detayları daha kolay izlemenize yardımcı olur. Ayrıca dalış feneri ile gece ve mağara dalışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Fenerler çatlaklar, doğal çıkıntılar ve güneşin ulaşmadığı derinlikleri izlemenizi sağlar. Bazı modelleri lityum pille çalışır. Lityum pil, dalış sırasında pil gücünün daha uzun süre dayanmasını sağlar. Uzun süreli dalışlarınız için bu modellerden birisini tercih edebilirsiniz. Ayrıca, suyun altında çok parlak ışık veren ürünleri kullanmak, ışık koşullarına alışık olmayan çoğu deniz canlısının sizden uzaklaşmasını sağlayabilir. Bu sebeple de orta derecede ışık veren modelleri seçebilirsiniz. Bu etkinlikleri düzenlerken tüm dalış malzemelerinizi güvenli şekilde taşımak için bir çantaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Dalış çantası, sağlam fermuarları ve farklı aksesuarlar için özel olarak tasarlanan bölmeleriyle size bu konuda yardımcı olabilir.

Dalış Elbisesi Ne İşe Yarar?

Dalış elbisesi, neopren kumaşla vücudunuza yalıtım sağlar. Konforlu ve güvenli dalış deneyimi için sıcaklık ve koruma sunar. Vücudunuz ve elbise arasındaki ince su tabakası ile çalışır. Bu su tabakası, vücut ısısıyla ısınır. Bu durumda da sudayken ısı kaybetmenizi önler. Su molekülleri, hava moleküllerine göre 25 - 40 kat daha hızlı ısı iletir. Bu durumda da suyun altında üşümezsiniz. Ayrıca, dalış sırasında sizi tamamen kuru tutar. Dalış elbisesiyle birlikte aşağıdaki ürünleri de kullanabilirsiniz.

  • Dalış eldiveni
  • Dalış çorabı
  • Palet
  • Dalış elbiselerine özel içlik çeşitleri
  • Ağlara takılma riskine karşı dalış bıçağı

Tüm bu ekipmanlarla birlikte kullanabileceğiniz cepli dalış kemerleri de bulunur. Kemer, elbisesinin üzerine oturabilecek şekilde tasarlanır. Ayrıca, dalış elbisesinin neopren kumaşı ne kadar kalınsa suyun altında o kadar sıcak hissederseniz. Ancak neopren kalınlaştıkça esneklikte azalır. Bu sebeple konfor için bedeninize en uygun dalış elbisesini seçmeniz gerekir. Dalış elbisesinin vücudunuza sıkı şekilde oturması, dalış sırasında özgürce hareket etmenizi sağlar.

Dalış Sırasında İhtiyaç Duyulan Diğer Ekipmanlar

Çok derin olmayan yüzeylere dalış gözlük, maske, şnorkel ile oldukça kolaydır. Maskelerin hemen hemen hepsi hem şnorkel hem de regülatörle uyum sağlar. Dalış anınızda etrafınızı görebilmenize yardımcı olan temperli camla çalışır. Çoğu modelinin camının çevresinde yumuşak kauçuk silikonlar yer alır. Bu durumda suyun altında rahat hissetmenize ve maskenin yüzünüzden kaymamasına yardımcı olur. Tüplü dalış için ise denge yeleği, regülatör gibi ekipmanlar kullanmanız gerekir. Dalış yeleği, daha kolay yüzmenizi sağlar. BC olarak da isimlendirilen yeleği ihtiyaç duyduğunuzda şişirerek su yüzeyine kolaylıkla çıkabilirsiniz. Regülatörleri ise suyun altında hava alabilmek için kullanmanız gerekir. Regülatörlerin çoğu tanktan gelen havanın yüksek basıncını düşürmek için iki ayrı kademe kullanır. Bu sayede sizin nefes almanız için ideal basınçlı hava çıkışı sağlar. Regülatör ve benzeri tüm dalış malzemeleri ÇiçekSepeti’nde sizlerin beğenisine sunulur. Seçenekler arasından ihtiyaç duyduğunuz ürünü sepetinize ekleyerek hemen satın alabilirsiniz.