İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Dalış Elbiseleri

Günümüzün gözde aktivitelerinden biri olan dalış, en çok merak edilen ve tercih edilen sporlar arasında yer alıyor. Dalış sporunda zıpkınla balık avlama, su üstü sporları gibi birçok dal var. Bu sporu merak edenler ve yeni başlamak isteyenlerin kullanması gereken bazı özel kıyafetler mevcut. Farklı çeşitlerde pek çok kıyafet üretilmesi de seçim konusunda kafa karıştırıcı olabilir. Dalış elbisenizi seçerken dalış yapılacak alana göre seçim yapmalısınız. Değişik kesimlere ve özelliklere sahip modeller, giyim şekli gibi konularda bilgi sahibi olmak önemli. Çünkü seçim yapacağınız dalış elbisesi sizi olası yaralanmalara karşı korur ve performansınızı ciddi ölçüde artırır.

Ayrıca dalgıç kıyafetiniz ve ekipmanlarınız hangisi olursa olsun kullanımdan önce ve sonra bakımına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Kıyafetlerinizi ayrı bir alanda ısıdan uzak şekilde muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca dalış sonrası periyodik aralıklarla tatlı su içerisinde bekletilmesi ve bir miktar da yumuşatıcı eklenmesi tavsiye ediliyor. Bu sayede jarse alanlarının tuzlu su ile sertleşmesi ve zamanla eskimesinin önüne geçilebilir. Sizin de dalışa ilginiz varsa en iyi dalış elbisesi modellerini, uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilir ve kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

Güvenli ve Keyifli Bir Dalış İçin Dalış Elbisesi Seçimi

Dalış elbisesi seçiminde önemli konulardan biri dalış yaptığınız konum olabilir. Dalış elbisesini seçmeden önce o bölgeyi tanımak ve o bölgeye uygun bir model tercih etmek gerekiyor. Bunun için daha önce o bölgede dalış yapan ve bölgeyi tanıyan insanlardan yardım isteyebilirsiniz. Dalış yaptığınız suyun derinliğine ve sıcaklığına göre vücut ısısını koruyan modeller tercih edilmesi önerilir. Ayrıca vücudu dış etkenlerden koruyan bazı modellerde mevcut. Kayalık bir alanda dalış yapacağınız zaman buna uygun dalgıç elbisesi tercih etmelisiniz. Kol ve bacakları daha iyi koruyan modeller tercih ederseniz buralarda oluşabilecek ufak sıyrık ve yaralanmaların önüne geçmiş olursunuz. Dirsek ve dizlerde ekstra koruma bulunması, elbisenizi daha uzun süre kullanmanız açısından önemli. Buna ek olarak su altı canlıları da seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden birisi. Denizanası sokması gibi durumlarla karşılaşmamak için daha korunaklı modeller tercih edebilirsiniz.

Dalgıç Elbisesi ve Ekipmanları

Dalgıç elbiseleri içerisinde; ıslak dalış elbisesi, yarım ıslak dalış elbisesi ve kuru dalış elbisesi gibi birçok farklı model bulunur. Ayrıca bu elbiselerle birlikte kullanılan bazı ekipmanlara da ihtiyacınız var. Bunlardan en önemlileri; dalış maskesi, ağırlık kemeri, eldiven, patik ve yüz maskesi. Dalış maskesi, dalış esnasında saçları ve başı koruyan yumuşak ve konforlu yapıya sahip bir ekipman. Ağırlık kemeri, sizin dengeli şekilde suyun içinde kalabilmeniz için tasarlanmış kurşun ağırlıklardan oluşan gerekli bir diğer ekipman. Patik ve eldivenler ise soğuk su dalışlarında el ve ayaklardaki ısı kaybını engellemek için kullanılan ekipmanlar arasında. Yüz maskesi ise su altında daha net bir görüş sağlamak için kullanılıyor. Bunların haricinde palet, şnorkel, basınç saati, derinlik göstergesi, dalış bilgisayarı gibi birçok yardımcı ekipman bulunuyor.

Dalış Elbisesi ve Fiyatları

Dalış elbiseleri fiyatlarının belirlenmesinde birçok etken var. Öncelikle en önemli etkenlerin başında üretim malzemesi yer alır. Neoprenle üretilen bu elbiselerde fiyat aralıkları oldukça değişkenlik gösteriyor. Burada dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de alacağınız elbisenin kalınlık ve yalıtım özellikleri. Ayrıca alacağınız kıyafetin tek parça (bahçıvan stili) veya çift parça olması da fiyatların değişkenlik göstermesine etki etmekte. Sizde dalışa merak duyuyorsanız su altı dünyasının büyülü dünyasına yolculuğunuzda, en ucuz ve kaliteli ürünler için ÇiçekSepeti’nden alışverişinizi yapabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.