Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Damat Ayakkabısı

Düğün gününün başrol oyuncularından olan damatlar, stillerini öne çıkarmak için damatlık ile uyumlu ayakkabılar tercih ediyor. Damat ayakkabısı modelleri de, bu özel günde damatlara eşlik ediyor. Gün boyu vücudun tüm yükünü taşıyan ayakların, rahat ve aynı zamanda şık görünen bir ayakkabıya ihtiyacı oluyor. Damatlığınıza uygun olan, aynı zamanda stilinizi yansıtan ve ayaklarınızın rahat etmesini sağlayan damat ayakkabısı modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilir ve online sipariş verebilirsiniz! Beğendiğiniz damat ayakkabısını satın almak, sadece birkaç dakikanızı alacak!

Damat Ayakkabısı Nedir?

Damat ayakkabısı, genellikle düğün ve benzeri özel etkinliklerde giyilen bir ayakkabı türüdür. Damat ayakkabıları, genellikle parlak ve siyah renkte yapılır ve düğünlerde damatlık ile uyumlu olması için özel olarak tasarlanır. Genellikle topuklu olarak tercih edilmese de, yüksek topuklu veya orta topuklu modelleri de bulunmaktadır. Böylece damadın damatlık içinde daha şık görünmesine ve aynı zamanda rahatça yürüyebilmesine olanak sağlar. Aradığınız damat ayakkabısı, şimdi Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor!

Damat Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Damat ayakkabısı, tıpkı diğer ayakkabılar gibi farklı modellere sahiptir. Aşağıda en çok tercih edilen ayakkabı modellerini sizin için açıkladık. Siz de beğendiğiniz modele karar vererek Çiçeksepeti’nden damat ayakkabısı satın alabilirsiniz.

  • Oxford Ayakkabı: Genellikle düğünlerde damat ayakkabısı olarak tercih edilen, düz topuklu ve genellikle siyah renkte olan ayakkabı türüdür. Oxford ayakkabıları, deri malzemeden yapılır ve genellikle parlak yüzeyli olur. Topuk bölümü düşüktür ve gövde bölümünün ön tarafını düz ve yüksektir.
  • Derby Ayakkabı: Oxford ayakkabı modelinden sonra damat ayakkabısı olarak tercih edilen diğer bir model de derby ayakkabıdır. Özellikleri Oxford ayakkabı ile aynı olsa da, Oxford ayakkabılarına göre daha hafif ve daha rahat olurlar.
  • Brogue Ayakkabı: Brogue ayakkabıları, Oxford ve Derby ayakkabılarına göre daha ayrıntılı ve daha zengin görünümlüdür. Brogue ayakkabılarının gövde bölümünde, çeşitli şekillerde delikler bulunur ve bu delikler sayesinde ayakkabılar daha havalı ve zarif görünür.
  • Slip-On Ayakkabı: Bu ayakkabılar deri malzemeden yapılır ve genellikle parlak yüzeyli olur. Slip-on ayakkabılarının özelliği, topuksuz olmaları ve gövde bölümünün ön tarafının düz ve yüksek olmasıdır. Slip-on ayakkabıları, genellikle formel etkinliklerde giyilir ve damat ayakkabısı olarak da tercih edilir.
  • Monk Ayakkabı: Monk ayakkabıları Slip-on ayakkabılarına göre daha ayrıntılı ve daha zengin görünümlüdür. Monk ayakkabılarının gövde bölümünde, iki adet anahtar deliği bulunur ve bu delikler sayesinde ayakkabılar daha havalı ve zarif görünür.

Damat Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tüm gün size eşlik edecek ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir damat ayakkabısı arıyorsanız, aşağıdaki önemli noktalara mutlaka dikkat etmenizi öneririz!

  • Damat ayakkabıları, damatlık ile uyumlu olmalıdır. Eğer damatlık siyah ise, aynı renkte bir damat ayakkabısı seçmenizde fayda var.
  • Damat ayakkabılarının malzemesi genellikle deri olur ve bu sayede ayakkabılar daha kalıcı ve dayanıklı olur. Ancak, damadın ayaklarına uygun bir malzeme seçimi de önemlidir. Örneğin; eğer damadın ayakları su geçirmez bir malzeme gerektiriyorsa, su geçirmez bir malzemeden yapılmış bir damat ayakkabısı daha uygun olacaktır.
  • Damat ayakkabıları genellikle kalın tabanlı olur ve bu da düğün etkinliği sırasında damadın daha rahat adımlar atmasını sağlar. Ayrıca boyunu uzun göstermek isteyen damatlar, bu tarz ayakkabıları tercih edebilirler.
  • En özel gününüzde giyeceğiniz bu ayakkabılar hafif ve rahat olmalıdır, böylece damadın düğün etkinliği sırasında uzun süre ayakta kalması kolaylaşır. Bu nedenle, damat ayakkabıları seçerken rahatlık özelliğine de dikkat etmelidir.