Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Damatlıklar

Damatların nikah törenlerinde ve düğün organizasyonlarında giymek için seçtiği özel bir kıyafet olan damatlık, birbirinden şık modelleri ile koleksiyonlardaki yerini alır. Birbiriyle uyum içindeki gelinlik ve damatlık, evlenen çiftin ömür boyu hatırlayacağı en güzel anıların parçası olarak hafızalardaki yerini alır. Kumaş pantolon, yelek, ceket, kravat, papyon gibi temel giysi ve aksesuarlardan oluşan damat takımı; yaka çiçeği, kuşak, broş gibi eklemeler ile fark yaratır. Farklı renk seçenekleri sunan damatlık modelleri arasından seçim yaparken kişinin yaşı, tarzı, düğün mekanı, konsepti gibi noktalar yol gösterici olur. Farklı yaka şekli, kumaş ve kesimdeki modeller, damatların düğünde kendilerini özel hissetmelerini sağlar. Özel kumaş seçimi ve kusursuz kalıpları sayesinde damadın gece boyunca rahat hareket etmesine yardımcı olur. Yıllarca unutulmayacak en iyi damatlık seçeneklerini ÇiçekSepeti’nin nikah, düğün giyim kategorisi kapsamındaki geniş ürün yelpazesi arasında bulabilirsiniz.

Birbirinden Şık ve Kaliteli Damatlık Modelleri

Şal yaka, kırlangıç yaka, saten yaka, kadife yaka, kılıç yaka, mono yaka gibi farklı yaka stilleri, damat takımlarındaki ceketlere hayat verir. Smokin damatlık en çok rağbet gören modellerin başında gelirken; kruvaze damatlık, frak model damatlık gibi özel tasarımlar erkeklerin beğenisini kazanan diğer opsiyonları oluşturur. Tek düğme, çift düğme gibi farklı düğme sayılarının ön plana çıktığı modeller ise kıyafetin diğer tasarım unsurlarıyla bütünlük yakalar. Genellikle vücuda ideal biçimde oturan slim fit kalıp çeşidinin göze çarptığı damat takımı kreasyonlarında markalar her yaşa, tarza ve beden ölçüsüne uygun modellere yer vermeye özen gösterir. Her detayıyla kalitesini belli eden damatlıklar, kumaşın özelliğine göre parlak ve mat görünüme sahip olabilir. Dört mevsim giymeye elverişli zamansız tasarımlarda polyester, pamuk, viskon gibi yaygın kumaş türleri göze çarpar.

Farklı Renk ve Parçalardan Oluşan Damatlık Takımları

Siyah, lacivert, gri, bordo gibi, erkeklerin klasik giyimlerinde sıklıkla tercih ettiği renkler; açık-kapalı mekanlarda, her türlü mevsim koşulunda erkeklerin ilk tercihleri arasındaki yerini korur. Beyaz, açık mavi gibi modaya uygun aydınlık renkler, özellikle bahar ve yaz düğünü yapacak damatların ilgi alanına girer. Pantolon, ceket ve yeleklerde genellikle tek renk göze çarparken, alt ve üst parçaların farklı renklerde olduğu takımlar da beğeni toplar. Beyaz ceket-siyah pantolon kombinasyonu, stilinde farklılık yaratmayı sevenlerin hoşuna gider. Hemen her takımda beyaz gömlek seçimi ön plana çıkarken, koyu renk gömlekler de kombinlere eşlik edebilir. Gömlek üzerine papyon veya kravat takmak, tüm damatların klasik şıklığa ulaşması adına önem taşır. Koleksiyonlarda büyük çoğunlukla düz renk seçimi ön planda olsa da, farklı desenlere sahip takımların varlığı da yadsınamaz.

İlgi Çekici Detaylara Sahip Damatlık Tasarımları

Damatlık takımını sıradışı görünüme kavuşturan detayların başında, ceket yakasına iliştirilen çiçek, broş gibi aksesuarlar gelir. Kravat veya papyondaki aksesuarlar ile zincirli, sade haldeki broşlar, takım üzerinde ışıltı yaratarak gecenin ihtişamına katkı sağlar. Ceket yakasındaki boydan boya parlak sim detayları, spot ışıkları altında parlayarak konukların dikkatini çeker. Kendinden desenli ceket yakası ve iç yelek, farklı dokularıyla övgüyü hak eder. Gömlek manşetlerindeki harf işleme ayrıntısı, damat kıyafetini kişiye özel hale getirmek isteyenleri cezbeder. Ceket cebindeki mendil, damatlıklarda en sık göze çarpan aksesuarlardan biri olarak kendisini gösterir. Bel kısmına saten kuşak ile hareket katabileceğiniz damat takımlarını, klasik tarzdaki ayakkabılar ile tamamlayarak ideal görüntüye kavuşabilirsiniz. Detaylarla zenginleşen birbirinden şık ve ucuz damatlık çeşitlerini ÇiçekSepeti aracılığıyla sipariş verip satın alabilirsiniz.