Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Davul ve Ekipmanları

Müziğe ilgi duyan büyük küçük hemen herkesin kişinin ilgisini çeken davular, en çok tercih edilen vurmalı çalgılar arasında yer alıyor. Davul çalmak uzaktan oldukça kolay gibi görünse de birçok farklı teknik bilgiye sahip olmayı gerektiriyor. Farklı teknikler kullanılarak çalınan davulların aynı zamanda birbirinden farklı modeli de bulunuyor. Trampetten kiriş davula, bateriden bongoya kadar farklı davul modelleri için de çeşitli davul ekipmanlarına sahip olmak gerekiyor. Kendiniz için en doğru davulu ve bu davula uyumlu olacak ekipmanları seçtikten sonra müzik tutkunuzu en kaliteli şekilde yaşamaya başlayabilirsiniz! Gerek hobiniz gerekse profesyonel mesleğiniz olsun, davul ekipmanlarına dair her şeyi ÇiçekSepeti ayrıcalıklarıyla sipariş edebilirsiniz!

Davul Çeşitleri Nelerdir?

En yaygın vurmalı çalgılardan biri olan davulun birçok farklı çeşidi bulunuyor. Davullar temelde kasnak ve davul derisi olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Kasnak, tahta ya da metal materyalleri ile üretilirken davul derisi, ince dana derisi ya da buna benzer esnek bir malzemeden üretiliyor. Davullar, çeşitlerine göre elle ya da davul tokmağı kullanılarak çalınıyor. Modern orkestralarda sıklıkla rastlanan ve pirinç ya da bakır kullanılarak üretilen davullara timbal adı veriliyor. Bu davulların deri kısmında parşömen ya da plastik kullanılıyor. Timballeri akort etmek için davul derisi, vida ya da pedallarla gevşetilerek geriliyor. Bongo da akort edilebilen davul çeşitleri arasında yer alıyor. Bongo adı verilen davul modelleri, çift olarak kullanılıyor ve elle çalınan davullar arasında yer alıyor. Konga da tıpkı bongo gibi Afrika kökenli bir davul olarak biliniyor. Büyük bir silindir şeklinde olan konda davullar da elle çalınan çeşitler arasında yer alıyor. Genellikle askeri bandolarda kullanılan bas davul ise, davullar arasında en büyük formda olan model olarak dikkat çekiyor. Günümüzde en çok karşılaştığınız davul çeşitlerinden birisi ise bateriler. Standart bir bateri modelinde beş adet davul ve üç farklı türde zil bulunuyor. Ritim duygusunu birçok farklı şekilde hissetmeyi gerektiren bateriler, dengeli bir çalma tekniği gerektiriyor. Davul bageti ile çalınan baterilerde, bu ekipmanlar kişiye göre de farklılık gösterir.

Davul Ekipmanları Nelerdir?

Davul ekipmanları seçerken dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunur. Ancak bu detayların başında seçilen davulun türü geliyor. Çünkü kimi davullar yalnızca çıplak elle çalınabildiği gibi kimi davulları çalmak için ise davul bageti edinmek gerekiyor. Davul bagetleri birçok farklı çeşit ile ÇiçekSepeti'nde. Dilerseniz düz formdaki ahşap modelleri edinebilir, dilerseniz de uç kısmı bombeli modellerden satın alarak baget kontrolünü artırabilirsiniz. Bunun yanı sıra bas davul gibi büyük boyuttaki davullar için ise davul tokmağı çeşitlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Davul tokmakları, kullanılan davul çeşidi ile doğru orantılı olarak büyük ve kalın bir boyutta üretiliyor. Davul tokmaklarını dilerseniz kendiniz için satın alabilir, dilerseniz de kişiye özel davul tokmağı seçenekleriyle müzik tutkunu sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Davul çalan kullanıcılar için ihtiyaç duyulan ekipmanlardan biri de davul taburesi. Davul taburesinin konforlu olması, bu ekipmanı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar arasında yer alıyor.

Birbirinden Farklı Davul Ekipmanları ÇiçekSepeti’nde!

Hobi olarak davul çalmayı düşünüyorsanız ya da profesyonel anlamda davulla ilgilenen bir müzik severseniz, farklı birçok davul ekipmanına ihtiyaç duyabilirsiniz. Davul çalmayı daha kolay ve keyifli hale getiren baget, davul tokmağı ya da davul tamburesi gibi ekipmanlarla yaptığınız müzikten alacağınız verimi de arttırmış olursunuz. Siz de ucuz davul ekipmanları ve davul fiyatları için ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilir, binlerce ürün arasından kendiniz için en uygun olan davul ekipmanını kolayca bulabilirsiniz!