Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Dekoratif Kavanozlar

Gıdaları saklarken veya evinizde şık bir atmosfer yaratırken birbirinden kaliteli ve gösterişli dekoratif kavanoz çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Temelde mutfaktaki malzemelerini saklamak ve tazeliğini muhafaza etmek için tasarlanan kavanozlar, günümüzde çok farklı estetik amaçlar için de kullanılır. Teraryum, mumluk, saksı, kutlama veya farklı amaçlarda kullanılan kavanozları, evinizin farklı yerlerinde değerlendirebilir veya sevdiklerinize hediye olarak satın alabilirsiniz. ÇiçekSepeti, farklı ihtiyaç, stil ve bütçeye sahip kişiler için en kaliteli dekoratif kavanoz çeşitleri sunar. Hemen şimdi ucuz dekoratif kavanoz fiyatlarıyla alışveriş yapmanın keyfine varabilirsiniz.

Şık ve İşlevsel Dekoratif-Kavanoz Çeşitleri

Cam, pleksi, porselen, seramik, tahta veya tenekeden üretilen kavanozlar; kuru bakliyat, baharat, reçel, bal, turşu, kuru gıda, çerez ve diğer mutfak ürünlerini saklamanıza yardımcı olur. Hava aldırmayan özel kapak tasarımları, yiyeceklerin tazeliğini uzun süre korumanızı sağlar. Kırılmaya karşı dayanıklı ve sağlam cam kavanozlar sayesinde, yazdan hazırladığınız konserve erzakları, turşuları, reçelleri veya diğer ürünleri aylarca güvenle muhafaza edebilirsiniz. Cam kavanozların kapaklarını gerektiğinde değiştirerek, yepyeni bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Mutfak bankosunun önünde dekoratif ve şık görünümler yaratmak istiyorsanız yazılı ve baskılı kavanozları tercih edebilirsiniz.

  • Çay, kahve, şeker, tuz ve diğer gıdaları elinizin altında bulundurmanıza yardımcı olan dekoratif kavanozlar, ortama hoş ve samimi bir ambiyans ekler.
  • Spagetti, erişte, pirinç, mısır gevreği, patlamış mısır taneleri ve granola gibi kuru malzemeler, hava geçirmez kapaklı kavanozlarda taze kalır.
  • Kavanozlar ayrıca; un, şeker ve diğer pişirme malzemelerini saklamak için mükemmeldir.
  • Küçük miktarlarda baharat ve tuzu kelepçeli mini kavanozlarda saklayabilirsiniz.
  • Aynı anda tüm baharatları elinizin altında tutmak için şık kavanozlardan oluşan rafları da satın alabilirsiniz.
  • Konserve ve reçel gibi hava almadan saklanması gereken ürünler için çevirmeli kapaklardan oluşan cam kavanozları tercih edebilirsiniz.

Kavanoz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev yaşam kategorisindeki kavanozlar arasından sizin için en iyi ürünü seçerken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Dekorasyon dışındaki işlevsel amaçlar için satın almayı düşündüğünüz kavanozlarda bazı ipuçlarına dikkat ederek, güvenli şekilde yiyeceklerinizi veya içeceklerinizi uzun süre saklayabilirsiniz.

  • Kavanozun Boyutu: Gereksinimlerinizi karşılamak için saklamak istediğiniz yiyeceğin türüne uygun boyutlarda kavanozları tercih etmek gerekir.
  • Kavanozun Şekli: Kişisel zevkleriniz doğrultusunda yuvarlak, kare, dikdörtgen veya kreatif tasarımlardan oluşan kavanozları seçebilirsiniz.
  • Renk: Kavanozlar genellikle şeffaf tasarımlardan oluşsa da bazı gıdaların ışık almayan koyu camlı ürünlerde saklanması önemlidir.
  • Kapak: Kavanozu uzun yıllar güvenle kullanabilmek için değiştirilebilir kapaklara sahip olmasına dikkat edebilirsiniz.

Her Tarza Uygun Hediyelik Dekoratif Kavanozlar

Kavanozlar, gıdaların güvenle saklanması dışında çok farklı dekoratif amaçlar için de kullanılabilir. İçecekleri korumak veya servis etmek amacıyla tasarlanan dekoratif kavanozlar, 750 mililitreye kadar hacimlerde sunulur. Yeni evlenen veya ev kuran yakınlarınıza hediye edebileceğiniz dekoratif kavanozları, kuru kafadan elma şekline kadar eğlenceli tarzlarda satın alabilirsiniz. Doğaya ve botanik çalışmalara ilgisi olan yakınlarınızı memnun etmek için ise teraryum kavanozlar harikadır. Çeşitli ebatlarda sunulan teraryum kavanozlarda, sukulent ve benzeri bitkiler yetiştirilebilir.

Özel günlerde sevdiklerinizi şımartmak için kişiselleştirilebilir kavanoz seçenekleri de mevcut. Çeşitli aşk notlarıyla veya güzel sözlerle doldurabileceğiniz dekoratif kavanozlar, bir ömür hatırlanabilecek hediyelere dönüşebilir. Sevgililer Günü, doğum günü veya yıldönümü gibi özel günler için son dakikada bile harika bir hediye vermek istiyorsanız, dekoratif kavanozları tercih edebilirsiniz. ÇiçekSepeti, her bütçeye ve ihtiyaca uygun ev dekorasyon ürünleri sunar. Hemen şimdi, dilediğiniz dekoratif kavanozu indirimli fiyat ve kampanya ayrıcalıklarıyla sepetinize ekleyebilirsiniz.