İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Dekoratif Saksılar

Yaşam alanlarını daha şık ve daha havadar bir görüntüye kavuşturmak için bitkiler kullanılır. Bitkilerin yaşayabilmesi ve hoş görüntülerini koruyabilmesi için ise bazı unsurlar olmazsa olmazdır. Toprağı, suyu, güneş alması ve uygun ortam gibi… Bitkilerin tüm ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda tasarım olarak farklı seçenekler sunan dekoratif saksı modelleri oldukça geniş bir yelpazede sunulur. Bitkilerin cinslerine ve boyutlarına göre saksı seçimi yapabileceğiniz gibi renk, tasarım, kullanılacak alan gibi konuları dikkate alarak birçok seçenek arasından sizin için en uygun olanı belirleyebilirsiniz. İş yerlerinde, evlerde, balkonlarda ve bahçelerde kullanabileceğiniz ahşap, plastik, beton, teneke gibi farklı malzemelerden üretilen tüm dekoratif saksı modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Dekoratif Saksı Modelleri

Son derece geniş bir yelpazede sunulan dekoratif saksı modelleri arasından seçim yaparken yaşam alanınızın genel tarzına uyum sağlayacak modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede bir bütünlük oluşturmuş olursunuz. Fakat kontrast etkisi yaratmak için farklı renk ve tonları kullanmak da oldukça hoş sonuçlar doğuracaktır.

 • Saksılar genellikle seramik, cam, beton, metal ve plastik gibi malzemelerden üretilir. Fakat hasır, bambu, ahşap tarzı doğal malzemeden üretilen saksı modelleri de bulabilirsiniz. Saksının hangi malzemeden üretildiği bitkinin yaşaması için önemli bir faktördür. Eğer canlı çiçekler için saksı seçimi yapıyorsanız nefes alabilen malzemeden üretilmiş modelleri tercih etmelisiniz.
 • Saksıyı kullanacağınız alanın genel tarzı saksı seçiminde bir diğer önemli etken olacaktır. Eğer yaşam alanında doğal tonlar ve doğal malzemeler hakim ise ahşap, bambu gibi malzemelerden üretilen saksı modellerini tercih ederken daha modern bir yaşam alanı için parlak metal ya da renkli beton saksı modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Farklı boyutlarda üretilen saksılar için içinde kullanacağınız bitkinin ne kadarlık bir alan istediği önemlidir. Büyük hacimli bitkilerin büyük saksılar içinde bakılması gerekir. Bitki kökünün geniş alana yayıldığı türler içinde bu kural geçerlidir.
 • Büyük hacimli saksılar genellikle zeminde veya bir masa veya sehpa üzerinde sergilenirken küçük hacimli saksılar için saksı standları tercih edilebilir. Birden çok saksıyı bir arada sergilemenizi sağlayan bu standlar sayesinde yaşam alanlarınızın istediğiniz bir köşesini çiçeklerinize ayırabilirsiniz.
 • Saksı modelleri malzeme ve boyut dışında kişiselleştirilmiş seçeneklerle de sunulur. Özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etmek için üzerinde istediğiniz isim veya şekil bulunan kişiselleştirilmiş saksı modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca ayaklı saksı modelleri de tasarım olarak farklı seçenekler sunduğundan en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.
 • Saksılar sadece stand, zemin veya masa üzerinde kullanılır gibi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Duvara asılan raflar ve askılı saksı modellerini tercih ederek yaşam alanlarınızda oldukça hoş tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Yaşam Alanlarına Güzellik Katan Dekoratif Saksılar

Saksılar, bitkilerin yetiştirilmesi için alan sunmanın yanı sıra dekoratif olarak da oldukça önemlidir. Farklı modellerde sunulan saksıları tercih ederek hayal ettiğiniz yaşam alanlarını kurgulayabilir, doğal bir ortam oluşturabilirsiniz.

 • Farklı malzemelerden üretilmiş fakat üzerinde çiçek, hayvan veya özgün figürlerin yer aldığı saksılar, yaşam alanlarınıza oldukça hoş bir görüntü katar. Bu tarz saksıları tercih ederek renkli ve canlı bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.
 • Seçtiğiniz saksı modelinin darbelere karşı dayanıklı olması size büyük avantaj sağlayacaktır. Bu tarz saksılar uzun ömürlü kullanım sunar. Ayrıca leke tutmaz yapıdaki saksıları tercih ederek rahatça temizliklerini yapabilirsiniz.
 • Cam kavanoz veya cam saksıları kurutulmuş çiçekler, yapay modeller ve buketten çıkardığınız çiçekleriniz için kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuza oldukça farklı bir hava katacak olan kuru dallar ve çiçekler mistik bir hava oluşturmak isteyenler için harika alternatifler sunar.
 • Ferforje malzemeden üretilmiş çiçeklik saksılık modelleri özel tasarımlar sunar. Zarif kıvrımlar, saksı yerleşimi için özel alanlar ve farklı renk seçenekleri sayesinde yaşam alanınıza istediğiniz tarzda bir dokunuş yapabilirsiniz.
 • Seramik malzemeden üretilen saksı modelleri, üzerlerinde yer alan farklı motiflerle ön plana çıkar. Özgün bir ortam oluşturmak için seramik saksı modellerinin sunduğu renk ve motif seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
 • Farklı renklerde sunulan saksı modelleri özel boyaları sayesinde güneş ışınlarının etkisine karşı son derece dayanıklıdır. Canlı renkleri sayesinde oldukça hoş bir görüntü oluşturmanızı sağlarken uzun yıllar boyunca tonunu koruyarak istediğiniz alanda kullanabileceğiniz dekoratif bir ürüne sahip olmanızı sağlar.
 • Doğal malzemeden üretilen ahşap ve bambu saksı modelleri ise daha çok küçük bitkiler ile nefes alması gereken bitki türleri için kullanılır. Farklı olarak yapay çiçekler ve bitkiler içinde bu modelleri tercih ederek hoş bir ortam oluşturabilirsiniz.

Dekoratif saksı modelleri üretildikleri malzeme, boyut ve tarza göre farklı fiyatlarda sunulur. Ürün çeşitliliğinin oldukça fazla olduğu dekoratif saksıları uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilir, hızlı gönderim avantajıyla hemen sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.