Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Dekoratif Tepsiler

Misafir ağırlamanın, davet vermenin ya da özel organizasyonların belli başlı kuralları vardır. Öncelikle şık ve estetik masalar hazırlamalı, gerekli ikramları yapmalı ve ikramları sunarken o davetin ağırlığına uygun ürünler tercih edilmelidir. Dekoratif tepsi modelleri bu tip özel organizasyonlar başta olmak üzere tüm alanlarda kullanılan özel ürünlerdir. Ayrıca ağırlama işleri dışında dekorasyonun bir parçası olarak da oldukça hoş alternatifleri mevcuttur. Ortama farklı bir hava katmak, misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamak ve sevdiklerinize hazırladığınız leziz ürünleri ikram etmek için işlevsel tepsi modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle nişan, düğün, söz gibi özel günlerde tercih edilen dekoratif tepsi modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, kampanyalardan faydalanarak oldukça uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Fark Yaratmanızı Sağlayacak Dekoratif Tepsi Modelleri

Mutfakların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan tepsi modelleri, ikramlıkları sunmanın dışında dekoratif obje olarak da kullanılabilir. Üzerinde yer alan farklı motif, desen ve resimler sayesinde istediğiniz tarzı istediğiniz alanda dekoratif tepsi modelleri sayesinde yansıtabilirsiniz.

  • Dekoratif tepsi modellerini ayıran temel fark kullanım amacıdır. Özel günler, davetlerde kullanılan tepsiler ile sıradan bir günde misafir ağırlarken kullanılan tepsi aynı değildir. Ayrıca dekoratif olarak tercih edilen tepsiler de bu iki alandan oldukça farklıdır. Bu nedenle dekoratif tepsi seçerken kullanım alanına uygun seçim yapmak gerekir.
  • Dekoratif tepsiler ahşap, gümüş, aynalı, mermer, porselen, örgü veya cam gibi malzemelerden üretilir. Her bir malzemenin belli avantajları olduğu gibi dezavantajları da mevcuttur.
  • Cam, gümüş ve porselen tepsiler genellikle söz, nişan, düğün gibi özel anlarda kullanılır. Bu tepsilerin üzerinde düğün sahiplerinin isimleri ve günün tarihi gibi notlar bulunur. Böylece hem güzel bir sunum yapılmış olunur hem de anı olarak saklanabilir. Ayrıca bu tarz dekoratif tepsiler set halinde de satılır. Söz tepsi seti, düğün tepsi seti gibi ürünleri tercih ederek makas, kahve fincanları, çiçek ve vazo gibi tüm ürünleri bir arada alabilirsiniz.
  • Metal, ahşap ve mermer tarzı dekoratif tepsiler ise daha çok gündelik hayat için kullanılır. Bu tarz tepsileri de yine set şeklinde alarak fincanlarla uyum içerisinde kullanabilirsiniz. Ahşap tepsilerin dekoratif amaçla kullanılan modelleri ise daha çok üzerinde kişisel mesajların veya tasarımların olduğu modellerdir.
  • Tepsi seçiminde bir diğer konu ise sunum yapılacak içecek ve yiyeceklerin neler olduğudur. Sıcak ve soğuk içecekler için farklı tepsiler tercih edilirken yiyecek sunumları için daha büyük tepsiler tercih edilmelidir. İçecek tepsileri genelde su geçirmeyen malzemeden üretilir ve neme karşı dayanıklıdır. Boyut olarak yiyecek tepsilerinden küçüktür. Yiyecek tepsileri ise alan olarak daha büyüktür.

Özel Günler İçin Dekoratif Tepsiler

Türk örf ve adetleri arasında özel bir yeri olan kız isteme, söz, nişan ve düğün gibi özel anlarda tepsi kullanımı oldukça önemlidir. Bu tepsiler kültürün bir parçası olmanın yanı sıra o güne atılan imzanın da bir simgesi haline gelir.

  • Söz, nişan gibi özel günlerde genelde aynalı iç yüzeye sahip olan tepsi modelleri kullanılır. Modellerin ortasında yer alan aynalı kısım ışıltısıyla oldukça ihtişamlı görünür. Bu durumda hem zarif hem de kutlamaya değer bir anı simgeler.
  • Aynalı tepsi modelleri genellikle altın ve gümüş renkte tercih edilir. Bazı modellerde pirinç malzemeli kenarlıklar bulunur. Farklı malzemelerden üretilen tepsilerin laden kenarlara sahip olan modelleri, taşlı, incili veya sade gibi farklı seçenekleri mevcuttur.
  • Söz ve kız isteme tepsileri genellikle set halinde satılır. Bu setler içerisinde gelin ve damat için kahve takımı, söz kesmek için makas, yüzük kutusu, kurdele, çiçek gibi ana uygun ürünler bulunur. Yüzük tepsisi adı da verilen bu modeller genellikle işlemeli gümüş ve aynalıdır.
  • Çoğunlukla sabit iki kulp tasarımı olan tepsi modelleri, söz ve nişan dışında özel davetlerde ikramlar için kullanılır. Oldukça gösterişli olan tepsilerin altın varaklı, gümüş kaplama çeşitleri en çok tercih edilenleridir. Bu tepsilerde sunum yaparak davetlilere özel olduklarını hissettirebilirsiniz.
  • Aynalı tepsileri özel günler dışında dekoratif olarak da kullanabilirsiniz. Vitrin içinde veya özel bir alanda etrafına kahve fincanları dizebilir, ışıltılı ve ihtişamlı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Özel günlerde veya dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz tepsi modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş ederek sunumlarınızı muhteşem hale getirebilirsiniz.