Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Denge Tahtaları ve Bosu Topları

Denge ekipmanları ile sporunuzu daha keyifli ve pratik hale getirebilirsiniz. Bosu topları, denge tahtaları ve minderleri; rutin egzersiz planınıza eğlence katarken, ekipmansız yapılan egzersizlere nazaran daha çok efor sarf edilmesini sağlar. Başta bacak ve ayak olmak üzere tüm vücut kas gruplarının çalışması amacıyla üretilmiş denge ekipmanları, daha çok yoga, pilates, fitness ve jimnastikte tercih edilse de tüm spor branşlarının ısınma egzersizlerinde de kullanılabilir. Üretim malzemelerine, kullanım alanlarına ve boyutlarına göre bosu topu, denge tahtası, minderi, yastığı, tablası ve bloğu gibi farklı isimlerle adlandırılan denge ekipmanlarının, ihtiyacınıza uygun birçok çeşidi ÇiçekSepeti’ nde!

Bosu Toplarıyla Rutinin Dışına Çıkın

Bosu ball ya da diğer adıyla bosu topları, tabanı genellikle PVC malzemeyle kaplı yarı küre şeklinde esnek yapılı ekipmanlara denir. Bosu toplarıyla egzersiz hareketlerinizi çeşitlendirirken esneme hareketlerinde belinizin ve sırtınızın rahatlamasına yardımcı olarak masaj aleti işlevi de görür. Şişkin kısmı yere çevrilerek konulduğunda ise denge tahtaları ile aynı işlevi görüyor. Bosu toplarının üstünde yapacağınız tüm egzersiz hareketlerinde dengenizi de korumaya çalışacağınız için vücudunuzu daha çok çalıştıracak ve daha fazla kalori yakımını etkileyecek. Bosu topundan faydalanarak şınav, mekik, squat, köprü gibi hareketler yapabilirsiniz. Bosu topuyla yapılan egzersizler, denge ekipmanlarından farklı olarak egzersizleri çeşitlendirebileceğiniz için kol kas gruplarının, bel ve karın kas gruplarının da çalışmasında yardımcı olur. Bosu toplarının, PVC kaplı düz tabanlı olanları, dikenli plastik dokuda olanları, direnç bantlarıyla birleşik olanlar yalnızca plastik esnek yapıdan oluşan çeşitleri bulur. Amaç ve ihtiyacınıza uygun renk ve malzemelerdeki bosu topu seçenekler ÇiçekSepeti’ nde mevcut.

Denge Tahtaları ile Daha Çevik Olun

Masa başı işlerde yoğun mesai harcamak ve günümüzde artan akıllı telefon ve tablet kullanımları omurga sağlığımızı tehdit ediyor. Düzenli egzersiz yapmak ve iskelet sağlığını korumak için denge tahtaları ile yapılan egzersiz en eğlenceli olanı. Duruş bozukluğu, bel ve sırt ağrıları ve konsantrasyon güçlüğünde fayda sağlayan denge tahtaları, yetişkin ve çocukların iskelet, kas gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Yalnızken, arkadaşlarınızla ya da çocuklarınızla birlikte denge tahtası üzerinde durmaya çalışarak yapacağınız hareketler, keyifli bir oyuna dönüşürken, sağlığınıza da yatırım yapmış olacaksınız. Ahşap ve PVC malzemeden yapılan denge tahtaları, tekbir eğimli parçadan oluşurken, silindir üzerine konulan parçalardan da üretilebilir. Farklı renk, desen ve tasarımları da bulunan denge tahtaları evinizin spor yaptığınız köşesinde ya spor salonlarında şık aksesuarlar olarak göze çarpıyor. Zevkinize ve ihtiyacınıza hitap edecek binlerce çeşit denge tahtaları sizleri bekliyor.

Ayak Sağlığı İçin Denge Minderleri

Denge minderleri, diğer denge ekipmanlarına kıyasla daha küçük ebatlarda olduğundan taşıması kolay ve rahat olur.. Dikenli ve pürüzsüz yüzey malzemeleriyle egzersizi, masaj keyfine dönüştürmek sizin elinizde. Denge minderleri de bosu topu ve denge tahtalarıyla benzer işlevi görür, eğer spora yeni başlıyorsanız başlangıç için diğer ekipmanlardan daha uygun fiyat seçeneklerine sahip olan denge minderini tercih edebilirsiniz. Antremanlarınızı sıklaştırdığınızda bosu topu ve denge tahtalarını ekipmanlarınızın arasına ekleyebilirsiniz. Denge minderi, vücudun genel dengesine sağlamanın yanında, özellikle ayak ve bacak bölgesindeki kas gruplarına odaklanır. Ayak burkulması, incinmesi gibi sağlık sorunlarında, ayağınızın güçlenmesi için kullanabileceğiniz denge minderlerini; düşük taban, içe basma, dışa basma gibi ayağınızdaki ağrının hafiflemesi için de kullanabilirsiniz. Fizik tedavi süreçlerinde de denge minderleriyle yapılan egzersizlerin oldukça faydasını görebilirsiniz. Unutmayın ki sağlıklı bir omurgaya sahip olmanın ilk adımı ayaktan başlar. Ucuz fiyatlarda çeşit çeşit denge tahtası, denge minderi ve bosu toplarını, ÇiçekSepeti üzerinden hemen sipariş ederek sporu keyifli bir hale getirin.