Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Deniz Şortu

Yaz aylarında sıcağın bunaltıcı etkisinden kurtulmak ve serinlemek için deniz keyfi yapmak gibisi yoktur. Denize girmenin dışında deniz kenarında güneşlenirken, havuzda yüzerken veya sahilde akşamları yürüyüş yaparken kullanabileceğiniz deniz şortları, yaz günlerinin daha keyifli bir şekilde geçmesini sağlar. Erkek yaz giyiminin önemli bir parçası olan deniz şortları, rahat olmanın yanı sıra hızla kuruyan ve su tutmayan kumaşlardan üretilir. Bu sayede kısa sürede kurur ve denizden çıktığınız gibi rahatça keyifli bir şekilde günün tadını çıkarmanızı sağlar. Denizde bulunan tuzlu su veya klorlu havuz suyuna dayanıklı bir şekilde tasarlanan deniz şortları, güneşin yakıcı etkisine karşısında oldukça dayanıklıdır. Canlı renkleri ve her tarza uygun modelleriyle deniz şortlarını Çiçeksepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

Deniz Şortu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Erkek yaz giyim modasının en önemli parçalarından biri olan deniz şortu, deniz veya havuzlarda kullanılmak üzere üretilse de gün içinde de kullanılan bir kıyafettir. Bu nedenle belli şartları taşımanın yanı sıra şık olması da önemlidir. Denize veya havuza girip çıkmanın dışında yazın markete giderken veya sahil kenarında gezinirken bile kullanacağınız deniz şortu, genel zevk ve tarzınıza uygun olmanın yanı sıra rahat olmalıdır. Deniz şortu alırken bazı konulara dikkat etmeniz, kaliteli ürüne ulaşmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

  • Öncelikle deniz şortu seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk şey beden seçimidir. Deniz şortları genel olarak rahat ve geniş şekilde tasarlanır. Şortun yüzerken veya denizden çıktığınızda üzerinize direkt olarak yapışıp sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız, tam olarak bedeninize uygun seçimler yapmalısınız. Çok dar şortlar yüzme performansını da etkileyecektir. Çok geniş olanlar da aynı sorunu yaşamanıza neden olacaktır.
  • Beden seçiminden sonra ise renk ve tasarım gibi konulara dikkat etmelisiniz. Deniz şortu tek başına kullanılan bir parça olduğundan üzerindeki tasarım ve renk seçimi, o günkü genel tarzınızı yansıtacaktır. Ten renginize uyum sağlayacak ve üzerinde istediğiniz şekilde baskılar olan modelleri seçerek tarzınızı gösterebilirsiniz. Seçtiğiniz şortu parmak arası terlik veya sandaletlerle de kombin yaparak şık bir görüntü sunabilirsiniz. Pamuk, polyester, likra gibi kumaşlardan üretilen modeller, rahat olmanın yanı sıra kısa sürede kurumasıyla sizi rahat ettirecektir.
  • Deniz şortları farklı kumaşlardan üretilir. Ancak hangi kumaş türü olursa olsun kısa sürede kuruyan ve su tutma oranı düşük olan kumaşlar olmalıdır. Aksi takdirde her denizden veya havuzdan çıktığınızda deniz şortunun kuruma süresiyle uğraşmanız gerekir.

Yazın Keyfini Çıkarmanızı Sağlayacak Deniz Şortu Modelleri Nelerdir?

Her yaşa ve tarza uygun şekillerde üretilen deniz şortları; uzun, kısa, slim fit, regular, oversize gibi kalıplarda sunulmaktadır. Seçim yaparken vücut ölçüleriniz ve genel tarzınıza uygun seçimler yapabilirsiniz. Örneğin; denizde veya havuzda yüzerken aynı zamanda fit bir görüntü sunmak istiyorsanız, slim fit tasarımlar sizin için daha uygundur. Rahat etmek önceliğiniz ve gündelik kullanım içinde şortu tercih edecekseniz regular kesimlere yönelebilirsiniz. Kesim tarzı dışında deniz şortları, yüksek güneş ışınlarına karşı da dayanıklı olmalıdır. Aldığınız deniz şortunun kısa sürede solması ya da hasar görmemesi için güneşe karşı dayanıklı bir kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kumaşın tuzlu deniz suyu ve klorlu havuz suyuna karşı da dayanıklılığın üst seviyede olması önemlidir. Renk seçiminde ise yazın sıcaklığını çağrıştıran canlı renklere yönelebilirsiniz. Mavi, kırmızı, sarı, yeşil gibi ana tonlar ve bu tonların alt tonlarındaki renkler, kombinlerinize canlılık katacaktır.

Deniz Şortunun Renginin Solmaması için Ne Yapılmalıdır?

Deniz şortları, canlı yaz renkleriyle tasarlanan ürünlerdir. Yazın enerjisi ve sıcaklığını ortaya çıkaran tasarımların solmaması için bazı konulara dikkat etmek gerekir. Havuzlarda yer alan kimyasallar ve deniz tuzu deniş şortunun ilk günkü canlı görüntüsünün solmasına neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için güneşe, klora ve deniz tuzuna dayanıklı modelleri seçmelisiniz. Deniz veya havuza girdikten sonra ise şortu kısa sürede temiz su ile temizlemek ve güneş altında bırakmamak oldukça önemlidir. Uzun süre tuzlu su, klorlu su ve güneş altında kalan şort ister istemez renk atacaktır.

En İyi Deniz Şortu Markaları Hangileridir?

Birçok büyük ve uluslar arası marka deniz şortu üretimi yapmaktadır. Bu nedenle Adidas, Nike, Columbia, Giorgio Armani, Hugo Boss, Lacoste gibi çok bilindik markaların şortları oldukça revaçtadır. Bu markalar dışında Lufian, Jacj&Jones, Lumberjack, Qiksilver gibi markaların deniz şortu modelleri de oldukça beğenilmektedir.

En iyi markaların deniz şortu modellerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilir ve güvenle sipariş edebilirsiniz.