Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Dergiler

Günlük hayatı kolaylaştıran, geçmişten ve güncel konulardan bahseden dergiler, birçok konuyu kapsar. ÇiçekSepeti üzerinden sipariş verebileceğiniz ucuz aylık dergiler, tarih, sanat, hobi, çocuk, bilim, moda, sağlık ve benzeri konulara sahip. Söz konusu aylık olarak abonelik üzerinden temin edilen dergiler, güncel ya da tarihi konuları ön plana çıkarır. Görsel ve estetik sunumun göz önünde olduğu dergi tasarımları sayesinde eğlenceli vakit geçirerek okuyabilirsiniz. Oldukça kısa sayfa sayısına sahip olan hobi dergileri ise ev için geri dönüştürülebilir projeleri yapmanıza yardımcı olur.

Gezi ve Tarih Konulu Dergi Çeşitleri

Geçmişten izler taşıyan kültür dergileri, dönemin coğrafyası, ekonomik durumu, tarihi eserleri, kalıntıları, ünlü yemekleri, dönemin modası hakkında kapsamlı bilgiler verir. Özellikle belirli bir topluluğun ya da yerleşim yerinin anlatıldığı tarih ve kültür dergilerinde haritalar mevcut. Bu haritalar sayesinde o zamanki dönemin planını net bir şekilde görebilirsiniz. Farklı medeniyetlerden izler taşıyan tarih dergileri, dünyadan ve Türkiye’den örnekler taşır. Tarihe yön vermiş olaylar, antik uygarlıklar ve benzeri konuların hâkim olduğu dergiler, birçok açıdan ufkunuzun açılmasına yardımcı olur.

Gezi dergileri ise turistik ve hobi amaçlı seyahatlerde şehrin kapsamlı bir şekilde tanıtımını yapar. Gezi amaçlı gidilecek olan yerin fiziksel ve çevresel özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu tarzdaki dergilerde turistik açıdan gezilecek yerler, yerleşim yerinin meşhur yemeği ve yapılabilecek aktiviteler hakkında kapsamlı bir bilgi aktarımı var. Özellikle seyahat etmeden önce gideceğiniz yerin gezi dergisi üzerinden birçok seyahat ipucunu öğrenebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde yer alan Atlas, Life, Travel ve benzeri dergi üzerinden istediğiniz konuya yönelik dergileri kolayca temin edebilirsiniz.

Günlük Hayata Dair Dergiler

Günlük hayattan izler taşıyan sağlık, yemek, edebiyat, hobi, moda, müzik, sanat ve benzeri dergi kategorileri mevcut. Sağlık konusunun hâkim olduğu dergilerde diyet menüleri, sağlıklı tarif önerileri gibi başlıklar var. Vücut anatomisine değinilen dergi çeşidi, günlük olarak yapılması gereken spor faaliyetlerinden, yoga ve benzeri meditasyonlardan bahseder. Özellikle kişisel gelişime dair görsel sunumları okumak istiyorsanız bu tarzdaki dergi çeşitlerine bakabilirsiniz. Fotoğraf dergileri, metinin yanı sıra görsel sunumun göz önünde tutulduğu dergileri kapsar. Her konudan fotoğraf dergi çeşitleri mevcut. Eğitim, sanat ve gezi kategorilerinde fotoğraf aracılığı ile birçok sunum oluşur. Müzik türünü kapsayan dergiler ise güncel olarak ödül alan, yeni şarkı çıkaran yerli ve yabancı müzik gruplarına ve şarkıcılara değinir. Sevdiğiniz şarkıcılar ya da müzik dalları için oluşturulan dergi kategorisini tercih edebilirsiniz. Bu doğrultuda pop, rock, kore müzik ve benzeri dallarda benzersiz sanat dalı var. Dergi fiyatları ise marka ve konu kategorisi doğrultusunda değişiklik gösterir.

Çocuk ve Bilim Konulu Dergi Çeşitleri

Çocuklara çeşitli aktivitelerin sunulduğu dergiler, farklı konuları içerir. Yaş gruplarının ön planda tutulduğu çocuk dergileri, bulmaca, deney, zekâ geliştirici egzersiz, kâğıt oyunları ve benzeri konulara sahip. Fazla sayıda görsel sunumun ve canlı renklerin hâkim olduğu dergiler de var. Bu dergilerin sayfa sayısı az olduğu için çocuklar sıkılmadan vakit geçirir. Aynı şekilde sizin de çocuklar ile beraber yapabileceğiniz dergi aktiviteleri mevcut. Bilim ve çocuk konularının bir arada olduğu dergilerde yaratıcılığı arttığı etkinlikler var. Okulda ya da evde kolay bir şekilde okunabilen bilim dergileri, aylık ya da yıllık aboneliklere sahip. Çocuk yaş grupları doğrultusunda bu tarzdaki dergileri temin edebilirsiniz. İlgi alanı doğrultusunda dergilerin konuları ve temaları farklılık gösterir. Hobi alanlarına göre oluşturulan dergi türlerine ÇiçekSepeti üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.