İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Temizle

Filtrele

Diğer Boya Malzemeleri

Boya badana işlemleri esnasında yardımcı ekipmanlar kullanarak daha etkili bir sonuç almak istemez misiniz? Diğer boya malzemeleri arasında duvarlarda dekoratif motifler boyamanızı sağlayan aparatlardan tiner gibi temizlik maddelerine kadar birçok ürün yer alıyor. Evinizi, ofisinizi ya da iş yerinizi boyayacağınız zaman yardımcı ekipmanlar kullanarak badananın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamanız da mümkün. Hayalinizdeki ambiyansı yaratmanıza aracılık edecek birbirinden kaliteli ürünleri keşfetmek için ÇiçekSepeti'nde yer alan alternatiflere göz atabilirsiniz.

Badana İşleminin Etkisini Uzatan Faktörler

Duvarları boyamaya başlamadan önce mutlaka astar kullanılması öneriliyor. Astar boyalar, duvarı badana işlemine hazırladıkları gibi boyanın daha çabuk kurumasına da yardımcı oluyor. Uygun ebatlarda seçilen bir boya rulosu yardımıyla duvarlara astar uygulamak çok kolay. Siz de boyadığınız alanların bakım ihtiyacını uzun vadede olabildiğince azaltmak için boya astarlarını tercih edebilirsiniz.

Sentetik ya da su bazlı boya alternatifleri iç ya da dış cephe duvarlarını boyamakta kullanılırken metal, sac ve temiz yüzeylerin boyanması için antipas boyalardan yararlanılıyor. Antipas boyalar, ev içerisinde yer alan çeşitli objelerin boyanması için sıklıkla tercih ediliyor. Antipas boyalar suya karşı dayanıklı oldukları için bu tür boyalarla ev dışında yer alan metal ya da metal kaplama ürünleri boyamak da mümkün. Siz de evinizde, balkonunuzda ya da bahçenizde boyamanız gereken eşyalarınız varsa farklı renklerde hazırlanan antipas boyalar arasından kendi favorinizi seçmekle işe başlayabilirsiniz.

Badana İşlemine Hazırlık Ürünleri

Badana yapmaya başlamadan önce boya yapacağınız alanı hazırlamanız büyük önem taşıyor. Boyanın damlama ihtimaline karşın zemini örtülerle kaplayarak badana sonrası temizliği kolaylaştırmak da mümkün. Zeminleri kapatmak için üretilen kalın örtüler, bantlarla birlikte süpürgeliklere ya da duvar diplerine sabitlenebiliyor.

Boya yaparken en çok ihtiyaç duyacağınız ürünlerden bir diğeri ise tiner. Güçlü bir kimyasal olan tiner, istenmeyen yerlere boya damladığı zaman o bölgeyi kolaylıkla temizlemenize olanak tanıyor. Giysilerden boyayı çıkarmakta da başarılı olan tinerden badana sonrası elleri temizlemekte de faydalanılıyor. Ayrıca boya fırçalarını temizlerken de tiner kullanarak fırçaların daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Ahşap Boyarken Kullanılan Ürünler

Ahşap boyama işlemine başlamadan önce boyayacağınız yüzeyin pürüzsüz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Pürüzleri zımpara yardımıyla yok etmek son derece kolay. Eğer yüzeyde çukurlar ya da delikler varsa bu bölgeleri doldurmak için de tamir dolgusu ya da tamir macunu kullanabilirsiniz.

Ahşap üzerindeki problemleri giderip boyama işlemini tamamladıktan sonra, çeşitli baskı malzemeleri sayesinde ahşap üzerine desen de çalışabilirsiniz. Boyadığınız ürünün daha parlak görünmesini istiyorsanız tek yapmanız gereken şey ise vernik kullanmak. Parlak ve göz alıcı bir görünüm elde etmenize yardımcı olan vernikler aynı zamanda ahşap yüzeylerin daha rahat temizlenmesini de sağlıyor.

Hayalinizdeki Ortamı Yaratmanıza Yardımcı Olan Baskılar

Stencil baskılar, boya badana işlemleri esnasında çeşitli zeminlere ya da yüzeylere desen çizmekte kullanılıyor. Figüratif motifler barındıran stencil tasarımları arasında hayvanlardan ve bitkilerden ilhamla hazırlanan seçenekler bulmak mümkün. Çeşitli desenlerle hareket katılan stencil çeşitleri dilediğiniz alanı hayal ettiğiniz şekilde boyamanıza yardımcı oluyor. Siz de hoşunuza giden stencil tasarımlarından faydalanarak kendinize has ve özgün bir ortam yaratabilirsiniz.

Birbirinden Kalite Ürünler ÇiçekSepeti'nde

Polisan, Filli Boya ve WERT gibi birbirinden kaliteli markaların ürünleri ÇiçekSepeti'nde! Farklı bütçelere hitap eden alternatifler arasında ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünler bulmanız ise bir hayli kolay. Siz de boyama işlemleri esnasında kullanacağınız diğer boya malzemeleri için ÇiçekSepeti'ni inceleyebilir, siparişinizi güvenle oluşturabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.