Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Dijital Fotoğraf Makineleri

Fotoğraf, en güzel anların ve manzaraların ölümsüz kılınması için muhteşem bir araçtır. Kimileri için hobi, kimileri için tutku, kimileri için ise profesyonel bir iş olan fotoğrafçılıkta en önemli konu ise doğru fotoğraf makinesi seçimidir. Set, kompakt, ultra kompakt, DSLR, SLR gibi çeşitleri bulunan dijital fotoğraf makineleri, işlevsel özellikleri ve farklı teknolojileri ile birbirinden ayrılır. Yüksek çözünürlük, gelişmiş menü, hassas vizörler, daha hızlı netleme, zoom kalitesi gibi birçok etmen dijital fotoğraf makinesi almadan dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Gelişen teknoloji ile sadece fotoğraf çekmeyen makineler artık 4K kalitesinde videolar da kaydedebiliyor. Yaşadığınız her anı kayda almanızı sağlayan, sevdiklerinizin en güzel anlarını ölümsüzleştiren, en mutlu anlarını anılarınız arasında özel olarak saklamanızı sağlayan dijital fotoğraf makinelerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

En Güzel Anlarınızı Dijital Fotoğraf Makinesi İle Ölümsüzleştirin

Ortamda yer alan ışığın mercek yardımıyla toplanarak işlenmesi prensibiyle çalışan fotoğraf makineleri, eklentiler yardımıyla görselleri farklı şekilde depolar. Farklı kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için ise değişik özellikler sunar. Amatör ve profesyonel kullanıcılar için fotoğraf çekmek farklı beklentilerle gerçekleşeceğinden kullanılan makinenin buna cevap vermesi gerekir. Günlük hayatta keyifli anları fotoğraflamanızı sağlayacak kompakt dijital fotoğraf makineleri ile profesyonel gelişmiş makineler birbirinden neredeyse tamamen farklıdır.

 • SLR fotoğraf makine modelleri, fotoğraf oluştururken ışığın vizöre doğru yönelmesini sağlayan bir ayna kullanır. Mercekten sensöre giden ışık ayna vasıtasıyla hızla işlemciye aktarılır. Bu sayede çok kısa sürede daha keskin kareler yakalamanızı sağlar. Hem hobi hem de profesyonel olarak SLR dijital fotoğraf makineleri kullanabilirsiniz.
 • Değiştirilebilir lensler ile daha geniş bir perspektifte fotoğraf çekme imkanı sunan DSLR fotoğraf makineleri, oldukça geniş bir yelpazeye hitap eder. Farklı açılı lensler ile portre, düğün fotoğrafı, sokak fotoğrafçılığı gibi birçok alanda çekim yapabilirsiniz. Gelişmiş pozlama yeteneği ve ince ayar seçenekleri ile katalog çekimlerinde de bu tarz makineler kullanılır.
 • Çıkarılabilir objektiflere sahip olan cihazlar ile farklı fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Makro fotoğraf çekimleri için kullanacağınız lens farklıdır ve netleme hızı öne çıkar. Uzak mesafeli çekimler için ise özel tasarlanan tele objektif lensleri tercih edebilirsiniz.
 • Amatör kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarlanan kompakt dijital fotoğraf makine modelleri, hızlı bir şekilde fotoğraf çekimi için uygundur. Fotoğrafçılık konusunda çok bir bilgi sahibi olmadan bile bu makineleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Seyahatler ve özel günlerde 16 MP ve üzeri çözünürlük sunan modeller sayesinde en güzel anları fotoğraflayabilirsiniz.
 • Halk arasında şipşak olarak da bilinen Polaroid fotoğraf makinesi modelleri, çektiğiniz fotoğrafları anında kağıt üzerinde görmenizi sağlar. Profesyonel markaların çok yüksek donanımlarla ürettiği bu makineler, özel filmlerle çalışır. Bir nevi içerisinde özel fotoğraf banyo odası bulunan makine saniyeler içerisinde size fotoğrafınızı verir. Ayrıca Polaroid makineler renkli tasarımları ile oldukça hoş görüntüler sunar.

Dijital Fotoğraf Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oldukça farklı özelliklerde sunulan dijital fotoğraf makineleri arasından seçim yaparken cihazın yetenekleri ile beklentilerinizin uyuşması oldukça önemlidir. Bu nedenle seçim yapmadan önce fotoğraf makinesini ne için istediğinize karar vermeniz gerekir.

 • Fotoğrafçılığa yeni başlayacaksanız güncel teknolojilerle donatılmış bir DSLR fotoğraf makinesi ile 18-55 mm'lik bir zoom lensi ile size yeterli olacaktır. Daha sonrasında teknik becerileriniz ve fotoğrafçılık bilginiz arttıkça yüksek bir lens kullanımına geçebilirsiniz.
 • Fotoğraf makinelerinde önemli olan depolama kapasitesi çekeceğiniz fotoğraf sayısını belirler. Bu nedenle 32/64/128 ve 256 GB gibi geniş depolama alanı vadeden modelleri tercih etmeniz yarı yolda kalmanızın önüne geçecektir. Ayrıca Micro SD, SDHC ve SDXC hafıza kartları, daha fazla fotoğraf ve video kaydedebilmenize olanak tanır.
 • Dijital fotoğraf makineleri gülümseme, yüz ve pek çok farklı etkinliği otomatik olarak tanıyan ve kalabalık gruplarda dahi hızlıca netleme yapan özelliklere sahiptir. Farklı çekim stilleri için farklı filtreler sunan makineleri tercih ederek istediğiniz tarzda fotoğraflar çekebilirsiniz.
 • RAW formatında çekim yapabilen modeller çektiğiniz karelerin bilgisayar ortamında daha net görünmesine ve düzenlenmesine olanak tanır. Ancak RAW formatı JPEG formatına göre daha yüksek depolama kapasitesine ihtiyaç duyar. Fotoğraflar üzerinde düzenlemeye yapmayı seviyorsanız ve detaylar sizin için önemliyse bu formatta çekim yapabilen yüksek kapasiteli makineleri tercih edebilirsiniz.
 • Dijital fotoğraf makineleri fotoğraf çekmenin yanı sıra yüksek kalitede video çekimi yapar. Dijital içerik üreticileri başta olmak üzere birçok alanda bu nedenle bu tarz makineler tercih edilir. Dahili mikrofonu olan modelleri tercih ederek yüksek kalitede ses alabilir, çektiğiniz görüntüleri bilgisayar ortamında rahatlıkla kurgulayabilirsiniz.
 • Fotoğraf makinelerinin HDMI, Wi-Fi, USB ve Bluetooth gibi bağlantı teknolojilerini desteklemesi oldukça önemlidir. Çektiğiniz fotoğraf ve videoları başka yerlere aktarmak istediğinizde bu teknolojilere sahip modeller oldukça işinizi kolaylaştıracaktır.

Canon, Nikon, Sony, Fujifilm başta olmak üzere en iyi markaların en iyi dijital fotoğraf makinesi modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen sipariş oluşturarak beğendiğiniz ürünü uygun fiyatlarla satın alabilir, muhteşem kareler yakalamanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.