Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Dijital Makine, Kompakt

Fotoğraf, mutlu anları ölümsüzleştirmenin ve her zaman güzel hatırlamanın en etkili yolları arasında yer alır. Güzel bir manzara veya özel bir anı fotoğrafladığınızda asla silinmeyecek bir hatıra edinmiş olursunuz. Hem eğlenceli hem de oldukça özel bir şey olan fotoğraf çekmek ayrıca bir iş alanıdır. Kimisi hobi için fotoğraf çekerken kimisi bunu meslek haline getirerek profesyonel fotoğrafçılık yapar. Hobi olarak yapılan fotoğrafçılık, daha çok anı biriktirmek ve hoş vakit geçirmek içindir. Bunun için dijital kameralar ve kompakt makineler ideal seçimler olarak öne çıkar. Kompakt fotoğraf makineleri, gündelik ve hobi olarak kullanıma oldukça uygundur. Hızlı ve oldukça pratik olan bu cihazlar, “Şipşak Fotoğraf” olarak da bilinen “Instant” özellikli de olabilir. Bu sayede çektiğiniz fotoğrafı anında baskı olarak alabilir, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Kompakt makinelerin bir diğer özelliği de çok yüksek fotoğraf bilgisine ihtiyaç duyulmadan kullanılabilmesidir. Işık, ton, pozlama gibi detayları kendi ayarlayan makineler sayesinde tek yapmanız gereken doğru anda çekim tuşuna basmak ve eğlencenin tadını çıkarmaktır. En iyi markaların dijital ve kompakt fotoğraf makinelerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş ederek harika kareler yakalamanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kompakt Fotoğraf Makineleri İle Pratik ve Eğlenceli Fotoğraflar Çekin

Profesyonel fotoğrafçılık yerine hobi olarak fotoğraf çekmek isteyenler için tasarlanan kompakt fotoğraf makineleri, yeni fotoğrafçılığa başlayanlar içinde oldukça idealdir. Anlık kareler yakalamanız için tasarlanan bu cihazlar, özel ayarlarla uğraşmamanızı da sağlar.

  • Tasarım olarak oldukça minimal ve şık olan kompakt makineler, hem fiyatı hem de yeni ergonomik kullanımı sayesinde en çok tercih edilen cihazlar arasında yer alır. Kaydetmek istediğiniz anları kolayca tek tuşla fotoğraflamanızı sağlayan cihaz, size harika anları ölümsüzleştirme fırsatı tanır.
  • Renk, ısı, tonlama, ışık gibi fotoğraf ayarları ile uğraşmanız kompakt makinelerde gerekmez. Bu ayarlar otomatik olarak makine tarafından yapılır. Bu sayede pratik bir şekilde fotoğraf çekebilirsiniz.
  • Hafif olması ve boyutu itibariyle kompakt makineler, kolay taşınabilir özelliktedir. Çantaya veya cebe bile sığacak boyutlarda makineler bulmanız mümkündür. Taşımanın bu kadar kolay olması sayesinde istediğiniz her an yanınıza alabilirsiniz.
  • Üzerinde bulunan LCD ekran sayesinde çektiğiniz fotoğrafları anında görebilir, sabit objektif sayesinde ise yüksek kalitede fotoğraflar çekebilirsiniz.
  • Kompakt makinelerin birçoğu JPEG formatında fotoğraflar çekmenizi sağlar. Farklı çözünürlük kaliteleri bulunan cihazların kameraları 1,5 MP ile 18 MP arasında değişir. Yüksek kalitede fotoğraflar istiyorsanız çözünürlük kalitesi yüksek olan modelleri tercih etmeniz gerekir.
  • Kompakt makinelerin bir diğer öne çıkan özelliği ise renk skalasının geniş olmasıdır. Açık mavi tonlarından fuşyaya, sarıdan pembeye kadar uzanan her tonda makine bulabilirsiniz. Klasik ve modern görüntüyü harmanlayan cihazlar, tarzınızı yansıtmak içinde harika seçeneklere sahiptir.

Kompakt Fotoğraf Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğraf çekmeyi yeni hobiniz edinmek istiyor ama fotoğraf konusunda pek bir bilginiz yoksa kompakt makineler başlangıç için harika seçenekler sunar. Doğru açı ve anı yakaladığınız her zaman harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Her üründe olduğu gibi kompakt makinelerde de birçok marka ve çeşit bulunur. Seçim yaparken bazı konulara dikkat etmeniz size fayda sağlayacaktır.

  • Kompakt makineler, kaliteli fotoğraflar elde etmenin en pratik çözümünü sunar. Makine içerisinde bulunan hazır modlar sayesinde istediğiniz kareyi en güzel haliyle yakalayabilirsiniz. Bunun için makinenin mod sayısının yüksek olması işinizi kolaylaştırır. Gece modu, harici flaş, ışık ayarı, selfie modu gibi özellikler güzel kareler yakalamanıza yardımcı olur.
  • DSLR makinelerde lens değişimi ve doğru lens seçimi oldukça önemlidir. Fakat kompakt makinelerin lensi değişmez. Sabit lens oldukça pratiktir. Bu nedenle seçim yaparken alacağınız makinenin lensinin ihtiyaçlarınızı karşılayacağından emin olmanız gerekir.
  • Baskı konusunda pratik özellikler sunan makineleri tercih etmeniz anlık olarak fotoğrafları basabilmenizi sağlar. Çektiğiniz fotoğrafları saniyeler içerisinde basılı hale getiren Instant makineleri tercih edebilirsiniz.
  • Makinenin ağırlığı ve boyutu dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. Tasarım olarak minimal olan ve her yere rahatlıkla sığan modeller, taşıma konusunda sıkıntı yaşamanızın önüne geçer. Böylece istediğiniz her an ve her yerde fotoğraf çekebilirsiniz.

Kodak, Nikon, Canon, İnstax ve diğer tüm markaların kompakt fotoğraf makinelerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilir, hızlı gönderim avantajıyla sipariş edebilirsiniz.