Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Diş Macunlar

Ağız ve diş bakımının düzenli yapılması ağız ve diş sağlığı hastalıklarından korunmak için oldukça önemlidir. Diş çürümesi, dişlerin yüzeyinde oluşan tartarlar, diş plakları, hassasiyet ve bunlarla beraber meydana gelen ağız kokusu en bilinen rahatsızlar arasında yer alır. Ağız ve diş sağlığı bakımı için en temel ürünlerden bir tanesi kuşkusuz diş macunlarıdır. Sağlıklı dişler için öncelikle kendi ağız yapınıza ve sorunlarınıza uygun diş macunu seçimi yapmalısınız. Ağız bakımında diş macunu ve fırça kullanımı dışında daha etkili bir bakım için diş ipi ve ağız gargara sularından destek alabilirsiniz. Diş macunu seçimi yetişkinlerde olduğu kadar çocuklar için de önemlidir. Çocuğunuz için özel olarak üretilen çocuk diş macunu ürünlerini tercih etmelisiniz.

Diş Macunu Çeşitleri

  • Organik Diş Macunu: Organik formüller ile üretilen macunlar içeriğinde kimyasal ürün barındırmazlar.
  • Doğal Diş Macunu: İçeriğinde diğer diş macunlarına kıyasla daha doğal bileşenlerin yer aldığı macunlardır. Aloe vera gibi doğal bitki özlerinden yapılan bu tarz macunları tercih ederek ağız bakımınızı yapabilirsiniz.
  • Hassas Diş ve Diş Etleri İçin Diş Macunu: Hassas diş etlerine ve dişlere sahipseniz bu soruna yönelik, özel olarak geliştirilmiş macunları tercih edebilirsiniz. Özel formülleri ile diş etlerinizi koruyan bu tip macunlar ağız ve diş sağlığınıza katkı sağlar.
  • Ferahlatıcı Etkiye Sahip Diş Macunu: En çok tercih edilen diş macunlarının içeriğinde genellikle nane ve mentol aroması bulunur. Bu maddeler ferahlatıcı etkileri ve hoş kokuları ile ağzın daha güzel kokmasını sağlar. Alkol, sigara ya da yoğun koku içeriğine sahip olan ürünleri tükettikten sonra ferahlatıcı etkiye sahip macunları kullanabilirsiniz.
  • Florürsüz Diş Macunu: İçeriğinde florür bulundurmayan macunlardır. Florürlü diş macunu kullanmak istemiyorsanız bu maddeden arındırılmış olan ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Beyazlatıcı Diş Macunu: Dişlerinizin rengini beyazlatmak için beyazlatma özelliğine sahip macunları kullanabilirsiniz.

Diş Macunu Markaları

Diş macunu markaları çeşitli özelliklere sahip ürünleri kullanıcılarına sunar. En çok tercih edilen markalar arasında Oral-B, Colgate, Signal, Weleda, Sensodyne, İpana, Procsin, Paradontax, Opelescence gibi ünlü diş macunu markaları yer alır. Bu diş macunu markalar haricinde daha pek çok kaliteli diş macunu üreticisi farklı içeriklere ve özelliklere sahip ürünleri sizlerle buluşturur. Son yıllarda en çok kullanılan siyah diş macunu gibi farklı macunlar buna örnek olarak verilebilir.

Diş Macunu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş macunu ve fırça kullanımında doğru bilinen yanlışların öğrenilmesi ve uygulamaların doğru bir şekilde yapılması kullanılan ürünlerin işlevini artırır. Yapılan en sık hatalardan birisi ise macunun ve fırçanın ıslatılmasıdır. Bu şekilde bir kullanımda macundaki etkin maddeler tam olarak özelliklerini ortaya koyamazlar. Macunun ve fırçanın ağzınızdaki tükürük salgısıyla ıslanması daha etkiler sonuçlar almanızı sağlar. Diş macununun fırçanın tamamını kaplayacak şekilde sıkılmaması gerekir. Macunun fazla kullanılmasını ürünün etkisini artırmayacağı gibi fazlası dişlerinize zarar verebilir. En fazla nohut büyüklüğünde kullanılması en doğru uygulamadır. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzın bol su ile çalkalanması gerekir. Böylece diş, ağız ve diş etlerindeki macun kalıntısını arındırabilirsiniz. En iyi diş macunu seçimini ağız ve diş sağlığınıza uygun olarak yapabilirsiniz. ÇiçekSepeti geniş ürün yelpazesiyle onlarca farklı markanın ürünlerini sizinle buluşturur. Böylece diş macunlarının genelini görüntüleyebilir, ürünleri detaylı olarak inceleyebilir, diş macunu fiyatları arasında kıyaslama yaparak bütçenize hitap eden en ucuz diş macunu ürününü seçebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz ürünü ÇiçekSepeti’nin avantajlı ödeme seçeneklerinden yararlanarak güvenli ve hızlı bir şekilde satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.