Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Diş Parlatıcı ve Beyazlatıcı

Günlük hayat temposu içerisinde her öğünde ve öğün aralarında sürekli bir şeyler tüketilir. Kahve, çay, asitli içeceklerin yanı sıra düzenli sigara kullanımı dişlerinizin sararmasına, hatta leke oluşumlarına neden olur. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanız ise bu lekeler ile sararmaların tamamen geçmesine yardımcı olmayabilir. Çünkü bu tarz maddeler diş minesine daha fazla zarar verdiğinden dişin doğal beyaz görünümü hasar alır. Peki, bu durumun önüne geçmeniz nasıl mümkün? Diş beyazlatıcı diş macunu, çay ve kahve lekeleri ile birlikte sigaranın dişlere verdiği zararı en aza indirir. Düzenli kullanım sonrasında ise leke ve sararmalar gider. Dişleriniz doğal beyaz formuna kavuşur. Ayrıca ağız ve diş sağlığı konusunda da size ekstra yardım ederek zararlı yiyecek ve içeceklerin bıraktığı etkiyi azaltır. Siz de dişlerinizin doğal rengini korumak ve lekelerle başa çıkmak için diş beyazlatıcı ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Daha Beyaz ve Sağlıklı Dişler İçin Diş Beyazlatıcılar

Ağız ve diş sağlığı, beden sağlığının en önemli kısımlarından biridir. Çünkü yediğiniz besinler, ilk olarak ağızda işleme uğrar. Bu işlem sırasında sağlıksız ve çürük dişler, yediğiniz besinlerin değerini düşürürken aynı zamanda başka sorunlara neden olabilir. Ağız ve diş sağlığını korumak adına düzenli diş macunu kullanılmalı, diş hekimi bakımları aksatılmamalıdır. Sağlıklı dişler konusunda bir diğer önemli nokta ise çay, kahve ve sigara nedeniyle oluşan sararma ve lekelenmelerdir. Bu sorunun önüne geçmek için diş beyazlatıcılar kullanılmalıdır.

 • Diş beyazlatıcı ürünler, farklı formlarda üretilir. En çok kullanılan türü beyazlatıcı macun olsa da sprey, toz, kalem, jel, ağız suyu ve bant gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Özel olarak formüle edilen bu ürünler kapsamlı bir ağız bakımı sunmanın yanı sıra dişlerin beyazlamasına yardımcı olan florür maddesinin oluşmasını sağlar.

 • Diş parlatıcılar, macun formunda tercih edildiğinde düzenli kullanım sonrası dişlerinizin daha beyaz ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Diş macunları, derinlemesine ağız temizliği yapar ve koruyucu etkisi sayesinde dişlerin beyaz formunu kaybetmesini önüne geçer. Siyah diş macunu olarak da bilinen beyazlatıcı etkili macunlar, aktif karbon içerdiğinden ağzı bakterilere karşı koruma altına alır.

 • Diş beyazlatıcı ağız suyu, içerisinde bulunan esansiyel yağlar ve özel formüle edilmiş maddeler sayesinde ferahlık hissi verir. Beyazlatıcı diş macunu ile birlikte kullanıldığında etkisi daha yüksektir. Ayrıca beyazlatıcı sprey formunda olan çeşitleri de mevcuttur. Bu tarz ürünleri, ağza sıkarak gargara yapmak veya direkt kullanmak mümkündür.

 • Diş beyazlatıcı jel çeşitleri, kolay kullanım sunan beyazlatıcı ürünlerdir. Diş fırçanıza bir miktar jel alın ve uygulayın. 5 dakika kadar sonra normal diş macunu ile fırçalayın. Dişlerinizin zamanla birkaç ton daha beyaz olduğunu fark edeceksiniz.

 • Diş beyazlatıcı bantlar ise kullanımı oldukça kolay olan ürünlerdir. Diş bantlarını dişlerinize yapıştırdığınızda dişlerinizin şeklini alır ve çıkarmanız gerektiğinde kolayca çıkar. 30 dakika kadar bekleme süresi olan bantlar ağzınızdayken rahatlıkla konuşabilir, su bile içebilirsiniz. Bekleme süresi bittikten sonra bantları çıkarıp hafif bir su ile çalkalama yapmanız yeterli olacaktır.

Diş Beyazlatıcı Ürünlerin Faydaları Nelerdir?

Gülümsemenize olan güveniniz, kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olurken aynı zamanda sağlıklı kalmanıza yardımcı olur. Bu nedenle diş beyazlatıcı ürünleri düzenli kullanmak gerekir.

 • Evde ya da dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz diş beyazlatıcılar, dişlerinizdeki plakların giderilmesinin yanı sıra ağız sağlığınızın korunmasına da yardımcı olur. Estetik görüntü açısından beyaz dişlere sahip olmak hem özgüveninizi artırır hem de kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

 • Diş beyazlatıcı ürünler, sadece beyazlatmak için kullanılan ürünler değildir. Diş çürüğü, ağız yaraları gibi sağlık problemlerinin oluşmaması için ağız sağlığının korunmasına yardımcı olur.

 • Ağız bakım suyu başta olmak üzere tüm diş beyazlatıcı ürünler, ağız kokusu oluşumunun önüne geçer. Daha ferah bir nefesiniz olmasını sağlar.

 • Diş parlatıcı toz ve jeller; dişlerde oluşan leke ve sararmalarını azaltırken aynı zamanda tartar, bakteri ve çürük oluşumunu engeller. Dişleriniz ideal parlaklığa kavuşurken sağlıklı da kalır.

 • Bazı diş beyazlatıcı ürünler, kısa sürede beyazlatma özelliğine sahiptir. Çantanızda taşıyabileceğiniz bu pratik beyazlatıcılar, toplantı veya özel etkinlikler öncesinde dişlerinizin bembeyaz görünmesine yardımcı olur.

 • Sigara ve kahve tüketimi normalin üstünde olanlar için özel olarak üretilen beyazlatıcılar mevcuttur. Bu ürünler sigara ve kahvenin dişlerde oluşturduğu sararma ile lekelerin temizlenmesini sağlar.

Daha sağlıklı ve daha beyaz dişler için ihtiyacınız olan diş parlatıcı ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.