İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

HER GÜN AYNI
GÜN TESLİMAT
GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ
Temizle

Filtrele

375 ürün bulundu.

Domino Oyunu

Hafıza ve zekaya dayalı oyunlar arasında sayılan domino, her yaşta oynanabilecek eğlenceli bir oyun. Klasik domino oyununun yanı sıra çocuklara yönelik dikkat çekici şekillere sahip domino oyunları ya da taş dizme ve devirme aktiviteleri de büyük ilgi görüyor. Ahşap ya da deriden özel tasarım domino kutu oyun setlerini hediyelik olarak da düşünebilirsiniz.

Çocuklar ve yetişkinler tarafından kolaylıkla oynanabilen domino oyunu, hafıza ve zeka geliştirici özellikleri ile öne çıkıyor. ÇiçekSepeti ürün çeşitleri içinde bulunan domino takımı seçenekleri arasında ahşap ya da sert plastik taşlar ile deri, kumaş, plastik, ahşap çanta modelleri başta olmak üzere pek çok set yer alıyor. Kilitli hediyelik kutular, çok özel deri işlemeler ve eşsiz desen seçenekleri içeren bu modelleri, özel günlerde hediye olarak tercih edebilirsiniz.

Zeka Geliştirici Eğlenceli Bir Aktivite Domino Oyunu

Çin’de yüzlerce yıldır oynanan ve 18. yüzyıldan itibaren Batı ülkelerine de yayılan domino, üzerinde zarlardaki gibi sayıların yer aldığı 28 adet taşla oynanıyor. Domino taşları ahşap ya da plastik malzemelerden üretilirken, özel taşıma çantası bulunan takımlar büyük kolaylık sağlıyor. Yassı ve dikdörtgen formdaki taşların bir yüzünde iki adet sayı yer alıyor. Bu özel oyun, 0-0’dan 6-6’ya, toplamda 28 versiyon içeren bu taşlardaki sayılar eşleştirilerek oynanıyor. 2, 3 ya da 4 oyuncu ile oynanabilen oyunda, elindeki taşı en erken bitiren oyuncu “domino” diyerek oyunu kazandığını ilan ediyor. Kaybeden oyunculara ise ellerinde kalan taşların değeri kadar ceza sayı yazılıyor. Kimse domino demeden önce yerdeki taşlar biterse, elinde en az sayı bulunan oyuncu kazanmış sayılıyor. Klasik domino dışında aznif gibi dört kol oynanan ya da yerdeki sayılar 5 ve beşin katları olduğunda sayı alınan farklı oynama biçimleri de bulunuyor.

Çocuklara Özel Domino Setleri

Klasik domino oyunları için tasarlanmış ürünlerin yanı sıra şekil olarak domino taşlarını andıran, ancak farklı özellikler içeren setler de bulunuyor. Küçük yaştaki çocuklar için eğitici ürünler olarak tasarlanan bazı setlerde eş şekilleri bulmak, şekillere göre sıralama yapmak gibi oyunlar yer alıyor. Geometrik şekilleri ya da sayıları öğretmek üzere tasarlanan domino setleri de bulunuyor. Üzerinde sayı ya da şekil olmayan çok sayıda domino taşı içeren setler ise dizme ve devirme oyunları için ideal bir seçim oluşturuyor. Okul öncesi çocuklar için yapılan aktivitelerde kullanılan bu domino taşları, önce birbirini devirecek uzaklığa dik olarak konuluyor, ardından dizilen bu taşlar nizami biçimde devrilerek eşsiz görüntüler oluşturuyor. Çocukların dikkatini ve el becerilerini artıran bu çalışma, ailelerin ve çocukların birlikte eğlenceli zaman geçirmelerini de sağlıyor. Ailecek oynanabilecek oyunlar arasında yer alan domino dizme ve devirme aktiviteleri, yetişkinler tarafından hobi olarak tercih ediliyor. Binlerce domino taşı kullanılarak yapılan bu aktivitelerin küçük benzerlerini evlerde yapmak da oldukça eğlenceli olabiliyor.

Domino Takımları ve Fiyatları

Hem klasik domino hem çocuklara yönelik aktivite taşları yüksek kaliteli ve sağlıklı malzemeler kullanılarak tasarlanıyor. Domino satın alırken ister ahşap ister sert plastikten üretilmiş olsun, sağlığa zararlı madde içermediğinden emin olunması gerekiyor. Özellikle çocuklar için domino alırken malzeme kalitesine mutlaka dikkat edilmesi büyük önem taşıyor. ÇiçekSepeti ürün gamında yer alan domino setleri, yüksek standartları ve özel sertifikaları ile sağlıklı ürünler sunuyor. Ailecek yapılacak etkinlikler için ya da özel günlerde hediye olarak eşsiz domino setlerini ÇiçekSepeti’nin sunduğu ayrıcalıklarla satın alabilir, sevdiklerinize birlikte geçireceğiniz hoş vakitler armağan edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.