Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Dondurma Kaşığı

Dondurma, yaz aylarının en sevilen tatlılarından biridir. Dondurmalar, yapısı dolayısıyla özel bir servis ekipmanına ihtiyaç duyar. Dondurma kaşığı, dondurmanın yarı sıvı yarı katı formunu iyi bir şekilde kavrayan bir yapıdadır. Bu tür servis araçları ile sevdiklerinize şık ikramlarda bulunabilirsiniz.

Dondurma kaşıklarının hem servis hem de sunum için iki farklı seçeneği bulunur. Servis için tasarlanan kaşıklar, yarım daire şeklindedir. Ayrıca dondurma servis kaşığında dondurmanın kaseye şekli bozulmadan konulması için iç kısmında ufak bir mandal bulunur. Sunum kaşıkları ise tatlı kaşıkları ile benzerlik gösterir. Dondurma sunum kaşıklarının yüzeyi düzdür ve köşelerinde daha keskin hatlara sahiptir.

Dondurma Kaşığı İle Pratik Servis

Dondurma kaşığı modelleri sunum ve servis olarak iki kategoriye ayrılır. Yaz aylarında hem şık hem de lezzetli sunumlar hazırlamak için bu tür mutfak yardımcılarını tercih edebilirsiniz. Dondurma kaşıklarının sap ve ağız kısımlarında kullanılan malzemeler birbirlerinden farklıdır.

Metal dondurma kaşığı, maraş dondurması gibi daha katı formlu dondurma türlerinde dahi bükülme gibi deformasyonlara karşı oldukça dayanıklıdır. Elde ya da bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliğe sahiptir. Metal dondurma kaşıklarının mandallı, çek bırak ve makaslı olarak üç farklı kullanım seçeneği bulunur.

Şık Sunumlar İçin Dondurma Kaşığı

Küçük dondurma kaşığı modelleri, hem dondurmayı pratik bir şekilde kaseden almanızı sağlar hem de şık tasarımları ile sofralarınıza estetik bir görünüm kazandırır. Normal kaşıklara nazaran daha derin bir yapıda olan dondurma kaşıkları, en sert dondurmalarda dahi pratik bir servis süreci sunar.

Sert plastik malzemelerden elde edilen dondurma kaşığı plastik modellerinin farklı renk seçenekleri ile ikramlarınıza renk katabilirsiniz. Dondurma kaşıklarını kase, külah ya da servis tabağında dondurma ikramlarında bulunmak amacıyla tercih edebilirsiniz.

Dondurma Servisinin Kolay Yolu: Dondurma Kaşığı

Boyut, tasarım, kullanım özellikleri ve kullanılan materyal gibi unsurlar, dondurma kaşığı fiyatlarını belirleme konusunda önemli bir role sahiptir.

Siz de ÇiçekSepeti üzerinden uzun dondurma kaşığı gibi farklı tasarım, kullanım ve boyut seçeneği bulunan mutfak yardımcılarına göz atabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda satın alacağınız dondurma kaşıkları ile yaz aylarında serinletici atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz.