Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Dondurma Yapma Makineleri

Dondurma yapma makinesi; meyve, şeker, süt veya yoğurt gibi malzemelerle dondurma yapmanıza imkan veren avantajlı bir mutfak aletidir. Dondurma yemeyi seven bir aileniz varsa kendi mutfağınızda ve dilediğiniz çeşitlerde sağlıklı dondurmalar hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında birkaç küçük dokunuşla lezzetli ve güzel görünen dondurma alternatifleri yapabilirsiniz. Makinede yapılan dondurmaları kendi seçtiğiniz ürünlerle hazırlama şansınız olur.

Dondurma hazırlarken çocuklarınızla birlikte kaliteli ve keyifli bir aktivite de yapabilirsiniz. Dondurma makinesi sayesinde evde dondurma yapmak çok kısa sürer. Tek yapmanız gereken sade, meyveli veya çikolatalı dondurma çeşidini seçip, istediğiniz malzemeleri makineye eklemektir. Birçok farklı modelde üretilen dondurma makinelerini Çiçeksepeti’nde inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü hemen sipariş verebilirsiniz.

Dondurma Yapma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Dondurma yapma makinesi farklı özelliklere sahip olarak üretilir. Aynı zamanda dondurma üretme kapasitesi de farklıdır. Dondurma yapma makinesini şu şekilde kullanabilirsiniz:

  • Dondurma yapma makinesinde modellere göre kullanım farklılıkları olabilir. Genelde dondurma haznesinin buzlukta tamamen donuncaya kadar bekletilmesi önemlidir.
  • Dondurma makinesinin haznesi hazır olduktan sonra meyve, süt, çikolata vb. malzemeleri ekleyip mikserle pürüzsüz bir kıvam alacak hale getirebilirsiniz. Bazı makinelerde malzemeleri parçalayabilecek aparatlar da bulunur. Bu sayede sizin işlem yapmanıza gerek kalmaz. Makine kullanım kılavuzunda yazan talimatları dikkate alarak uygulama yapabilirsiniz.
  • Malzemeleri ekledikten sonra dondurma, makine içerisinde ortalama olarak 15-20 dakikada kıvam almaya başlar.
  • Yumuşak kıvamlı olan dondurmaları seviyorsanız dondurmayı makineden çıkar çıkmaz tüketebilirsiniz. Daha sert olması için buzlukta bir süre bekletmeniz yeterli olur.

Dondurma makinesini kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur. Öncelikle makinenin haznesinin tamamen donmuş olması en iyi kıvamı elde etmek için gereken bir konudur. Ayrıca makinenin haznesini ağzına kadar doldurursanız çalışmasını engelleyebilirsiniz. Bu tip detayları göz önünde bulundurarak dondurmalarınızı hazırlayabilirsiniz.

Dondurma Yapma Makinesi Modelleri

Dondurma yapma makinesi modelleri arasında ev tipi ve profesyonel makineler sayılabilir. Ev tipi dondurma makineleri ortalama 1 L dondurma yapma kapasitesine sahiptir. Yüksek kaliteli plastik yapıda üretildikleri için uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz. Özel tutucu ve haznesiyle -18 dereceye dayanabilen özellikleriyle ön plana çıkar. Dondurma makinesinin alt bölümünde bulunan kaydırmaz kauçuk taban, makine çalışırken oluşan hareketlerden etkilenmemesini sağlar. Dondurma makinesinin şeffaf kapağı malzemelerin karışımı sırasında etrafa sıçramasına engel olur.

Profesyonel dondurma makinesi, kapasitesi ve özellikleriyle avantajlı bir üründür. Makine sayesinde dondurma ve sorbe gibi farklı çeşitleri de hazırlayabilirsiniz. İstediğiniz dondurma çeşidini kısa sürede yapmanıza yardımcı olur. Farklı dondurma paletleriyle üretilen makine ile sevdiğiniz kıvamı elde edebilirsiniz. Özel kompresör sistemi ile üretildiği için haznesinin önceden dondurulmasına gerek kalmaz. Bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Dondurmanızı yapmak için gereken tek şey sevdiğiniz malzemeleri eklemektir. Dondurma makinesinin parçaları çıkarılabilir özelliklerdedir. Bu parçaları her kullanımdan sonra elde yıkayabilirsiniz. Bu sayede makinenin hijyenini de sağlamış olursunuz.

Dondurma Yapma Makinesi Fiyatları

Dondurma yapma makinesi fiyatları makinenin özelliklerine, kapasitesine ve kampanya dönemlerine göre değişiklik gösterir. Kompakt yapıda üretilen makineler tezgah üzerinde veya dolapta fazla yer kaplamaz. Dayanıklı plastik gövdeye sahip oldukları için bir defa satın aldıktan sonra uzun yıllar kullanabilirsiniz. Aileniz için en sağlıklı ve katkısız dondurma çeşitlerini kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Ev tipi ve profesyonel dondurma makinesi modellerini en uygun fiyatlı seçeneklerle inceleyebilirsiniz. Ayrıca küçük mutfak aletleri, dondurma yapma aparatı, dondurma kalıbı ve dondurmalık çeşitlerinin hepsini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri kendiniz ve sevdikleriniz için bir tıkla sipariş verebilirsiniz.