Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Dracena Marginata

Tropik bölgelerin muazzam görüntüsünü salonlara taşıyan Dracena Marginata, yemyeşil yapraklarıyla büyüleyici bir güzellik sunuyor. Ülkemizde salon bitkisi olarak sıklıkla tercih edilen bu bitki; evlere, ofislere ve iş yerlerine doğal bir atmosfer katıyor. Yeşilin kusursuz güzelliğini ince ve uzun yapraklarında taşıyan Dracena Marginata, uygun koşullarda bakıldığı takdirde uzun yıllar sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürüyor. Siz de evinize ya da çalışma ortamınıza Dracena Marginata'larla hoş bir ambiyans katmak isterseniz, ÇiçekSepeti'nde yer alan birbirinden güzel modelleri inceleyebilirsiniz.

Bakımı son derece kolay olan Dracena Marginatalar

Bitkinin kökeni tropik iklimlerin hakim olduğu topraklara dayandığı için, bakımını da bu doğrultuda yapmak gerekiyor. Nemi seven Dracena Marginata bitkisinin toprağı kuruduğu anda, yapraklarında sararma meydana geliyor. Toprağının nemli tutulması gereken bu bitkinin sulama işlemini de özenle yapmak gerekiyor. Sulama zamanının geldiğini anlamak için toprağa parmağınızla hafifçe dokunmanız yeterli. Toprak kuruysa, sulama yapmanız tavsiye ediliyor. Yaz aylarında gün aşırı sulama yapmak gerekirken, kış aylarında bitkiyi haftada bir kere sulamak kafi geliyor. Akılda tutulması gereken önemli bir husus ise Dracena Marginata'ların gövdelerinde su depolama özellikleri taşımaları olarak karşımıza çıkıyor. Bu detayı göz önünde bulundurup, sulama işlemini belli bir düzene oturttuğunuz takdirde, siz de Dracena Marginata'larınızı sağlıkla ve kolaylıkla büyütebilirsiniz.

Dracena Marginata'lar güneşi sever

Dracena Marginata, güneş ışığından rahatsız olmayan bir bitki olarak biliniyor. Yine de özellikle güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde bitkiyi direkt güneş ışığında bırakmamak öneriliyor. Bunun yerine bitkinin bir tül perde ardında güneş alması tavsiye ediliyor. Bitkinin güneş ışığına erişimi olmayan bölümleri varsa, belli aralıklarla bitkiyi güneşe doğru çevirmek gerekiyor. Bitki direkt güneş ışığında bırakıldığı takdirde yapraklarında yanmalar meydana gelebiliyor. Dracena Marginata bitkisini cereyanda da bırakmamak gerekiyor. Aksi takdirde bitki, rüzgarlı hava koşullarından olumsuz etkileniyor. Dracena Marginata'ları güneşte bırakmamaya özen gösterirken yeterli ışığı aldıklarından da emin olursanız, bitkinin sağlıklı gelişimine katkıda bulunabilir ve bitkiyi hiçbir sorun yaşamadan büyütebilirsiniz.

Her ortama yakışan Dracena Marginata modelleri

ÇiçekSepeti üzerinde yer alan dracena marginatalar; ikili, üçlü ve hatta dörtlü olarak sipariş edilebiliyor. Bitkiyi geniş bir alanda kullanmayı planlıyorsanız, seçebileceğiniz dörtlü Dracena Marginata'lar, bulundukları ortamın ambiyansını büyük ölçüde değiştirmeleriyle dikkat çekiyor. İkili ya da üçlü bitkiler ise genellikle salonlarda ve ofislerde tercih ediliyor. Kullanacağınız alanın genişliğine göre siz de en uygun Dracena Marginata bitkisini kolaylıkla seçebilirsiniz. Dik ve yemyeşil yapraklarıyla doğanın evlerimize armağanlarından biri olan bu bitkiyle istediğiniz her alana iç açıcı bir hava katabilirsiniz.

İster kendiniz bakın, isterseniz hediye edin

Sebebi ne olursa olsun, en sık tercih edilen hediyelerden biri çiçekler olarak öne çıkıyor. İş değişikliği, hasta ziyareti, yeni ev tebriği gibi birçok farklı durumda çiçekler iyi niyet göstergesi olarak kullanılıyor. Siz de sevdiklerinizi mutlu etmek isterseniz, Dracena Marginata'lar harika birer hediye alternatifi olabilir. Zarif görüntüsü ve iç açıcı rengiyle kendine has bir yeri olan bu bitkiyi farklı aranjmanlarla da tercih edebilirsiniz. ÇiçekSepeti üzerinden çeşitli dekoratif saksılarla da sipariş edebileceğiniz Dracena Marginata'larla sevdiklerinize hoş sürprizler yapabilirsiniz. Eğer Dracena Marginata ile birlikte bir paket çikolata ya da pelüş hediye de yollamayı düşünüyorsanız, aradığınız tüm alternatiflere ÇiçekSepeti üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzel Dracena Marginata bitkisinin çeşitlerine göz atmak istiyorsanız, ÇiçekSepeti'nde yer alan seçenekleri inceleyebilir, dilediğiniz herhangi bir tanesini tek tıkla ve güvenle, hemen şimdi sipariş edebilirsiniz.