Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Düdük

Çeşitli sporlar esnasında hakemler tarafından kullanılan düdükler, aslında çok daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kamp yaparken, oyunlar esnasında, antrenörler için, bekçiler için, kurtarma faaliyetleri için çok çeşitli düdükler vardır. Farklı kullanım alanlarına sahip düdük çeşitlerini ÇiçekSepeti’nden inceleyip satın alabilirsiniz!

Düdük Çeşitleri ve Düdüklerin Kullanım Yerleri

Eski zamanlardan beri önemli bir işaretleme aracı olarak kullanılan düdük, bugünlerde çok daha çeşitli amaçlar için kullanılır. Yapısı itibarıyla güçlü bir ses çıkaran düdükler; çeşitli spor karşılaşmalarında, derslerde, eğitimlerde ya da güvenlik hizmetlerinde kullanılabiliyor. Genel olarak düdükler; hakem ve antrenör düdüğü, ördek ve kuş düdüğü, trafik düdüğü gibi modellere ayrılır.

 • Farklı amaçlarla kullanılan düdükler arasında hakem düdükleri en çok tercih edilen modellerdendir. Bu düdükler genellikle spor müsabakalarında kullanılır. Hakemler ve spor antrenörleri için olmazsa olmaz ürünlerden biri olan düdüklerin farklı özellikleri de vardır. Özellikle futbol, voleybol, basketbol gibi sporlar esnasında kullanılan düdükler özel olarak tasarlanır.Gürültülü, kalabalık ve geniş açık/kapalı alanlarda gerçekleşebilen bu sporlar esnasında kullanılan düdüklerin güçleri yüksektir.
 • Hakem ve antrenörler tarafından kullanılan düdükler aynı zamanda afet yönetimi ve arama kurtarma çalışmaları için de tercih edilir. Bu tarz düdükler yüksek sesli olduğu için performansları son derece iyidir.
 • Yine hakemler ve antrenörler tarafından kullanılan düdükler, aynı zamanda denizcilik faaliyetleri ve güvenlik güçleri için de kullanılır.
 • Kuş ve ördek düdükleri genellikle avlanma sporuyla uğraşanların kullandığı düdük çeşitleridir. Bu tarz düdükler tek ya da çift taraflı olarak üretilebilir. Bu düdüklerin temel özelliği, kuş ya da ördek sesi çıkarmalarıdır. Kuşun ya da ördeğin sesini taklit eden düdükler sayesinde hayvanlara ulaşmak kolaylaşır.
 • İleri yaştaki kişiler, engelleri bireyler ya da tenha yerlerde yalnız başına yürümesi gerekenler için de düdükler kullanışlı ürünlerdir. Bu sayede tehlike anında yardım isteyebilir, etraftaki insanlara işaret verebilirler.

Düdüklerin sahip olduğu birtakım işlevsel özellikler şunlardır:

 • Düdükler, genellikle 90-120 dB ses aralığında bir güce sahiptir. Böylece kapalı alanlarda, açık alanlarda, düğün gibi gürültülü ortamlarda bile düdük sesi duyulabilir.
 • Farklı renk seçeneklerine sahip olan düdükler herkese hitap eder.
 • Düdükler metal ya da termoplastikten üretilebilir. Düdüklerin yapısında kullanılan malzemeler düdüğün kalitesini etkiler. Profesyonel olarak düdük kullanan kişiler genellikle metal malzeme ile üretilen düdükleri tercih eder. Kaliteli yapısı, nitelikli sesi ve ağza rahatça yerleşip dişlere zarar vermemesi bu düdüklerin en önemli özellikleri arasında. Ayrıca bu düdükler ip ile asılabilir olduğu için taşınması ve kullanımı da son derece kolay!
 • Kuş ve ördek düdükleri ise genellikle polikarbon ya da akrilik malzemeden üretilir. Bu sayede düdükler neme dayanıklı olur.

Farklı işlevler için kullanacağınız düdükleri seçerken bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekir:

 • İlk olarak kullanım amacınıza uygun bir düdük seçmeniz son derece önemlidir. Örneğin gece yürüyüşü yapmak için ördek düdüğü seçmek, farklı sorunlara yol açabilir. Düdüğün teknik özelliklerini okuyarak kendiniz için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
 • Düdüğü seçerken ürünün kaliteli malzemelerden yapılıp yapılmadığına da dikkat edebilirsiniz. Kaliteli malzemelerden üretilen düdükleri çok daha uzun süre ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Ağız ve diş sağlığınız için yine düdüklerin yapısında kullanılan malzemeye ve düdüğün sağlık standartlarına uyup uymadığına da dikkat edebilirsiniz.

Farklı modellerdeki birbirinden kullanışlı düdük çeşitlerini online olarak ÇiçekSepeti’nde inceleyebilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Düdükler

Düdük fiyatları ürünlerin özelliklerine, ürünün yapısında kullanılan malzemeye ve ürünün markasına göre değişiklik gösterebilir. Hem görsel olarak iyi tasarlanmış hem teknik özellikleriyle ön plana çıkan hem de uygun fiyatlı düdükleri ÇiçekSepeti’nde inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz renklerde, her iş için uygun düdük çeşitleri ve aksesuarları sizi bekliyor!